Książki

"Dług życia" do odebrania w księgarniach

empik.com

Fani twórczości Chucka Wendiga mogą poczuć się wniebowzięci, bowiem dziś odbyła się premiera przedsprzedażowa drugiego tomu trylogii Końca i początku "Dług życia". Powieść ponownie skupia się na postaciach rebeliantki Norry Wexley i imperialnej admirał Rae Sloane, które mierzą się z reperkusjami sytuacji w galaktyce, jaka nastała po bitwie o Endor. Książka została wydana w miękkiej oprawie ze skrzydełkami, przy objętości 544 stron i cenie 39,99 PLN. Za polski przekład opowiada Anna Hikiert-Bereza. Powieść dostępna jest póki co tylko w sieci Empik, a od 1 marca ukaże się w ogólnokrajowej dystrybucji.

Imperium pogrążyło się w chaosie. Podczas gdy stary porządek wali się w gruzy, raczkująca Nowa Republika robi wszystko, by położyć kres targającym galaktyką konfliktom. Wielu imperialnych przywódców porzuciło swoje posterunki, licząc na to, że umkną przed sprawiedliwością, skrywając się w najodleglejszych zakątkach znanej przestrzeni kosmicznej.

Tych imperialnych dezerterów ściga zaciekle Norra Wexley i jej zespół, złożony z wyrzutków i straceńców. Kolejne aresztowania sprawiają, że coraz więcej cierpiących niegdyś pod jarzmem Imperium planet odzyskuje nadzieję na lepszą przyszłość. Nikt zaś nie pragnie wolności bardziej niż Wookiee z Kahsyyyka. Bohaterowie Rebelii Han Solo i Chewbacca skrzykują zespół przemytników i szumowin, aby uwolnić Kashyyyk od imperialnych ciemięzców – raz na zawsze.

Tymczasem szczątki Imperium, obecnie pod rządami wielkiej admirał Rae Sloane i jej potężnego, tajemniczego doradcy, przygotowują się do zadania miażdżącego kontrciosu. Jeśli ich plan się powiedzie, Nowej Republice grozi rozłam i upadek, zaś galaktyka – w chwili, w której najbardziej potrzebuje pomocy i wytchnienia – pogrąży się w otchłani bezprawia…Temat do dyskusji na forum.Tagi: Anna Hikiert-Bereza (106) Chuck Wendig (52) Empik (146) nowości książkowe (232) Trylogia Końca i początku (Aftermath) (30)

Komentarze (28)

A tak się nastawiłem... Tyle się naczytałem, że druga część jest "o niebo lepsza!"... Że Wendig się ogarnął... I co? I nic! Wyszedł gniot taki jak część pierwsza. Mam ochotę walnąć Wendiga w twarz za to, co zrobił z uniwersum SW, to jest po prostu zbrodnia, czemu on w ogóle dostał cokolwiek do napisania? Jak widzę na okładce "Autor bestsellerów z listy New York Timesa" to mnie krew zalewa, widocznie nawet koza mogłaby się tam znaleźć, z całym szacunkiem do wszystkich kóz... Co za g****, nie polecam nikomu. Znowu najlepsza jest okładka, dalej już tylko dramat.

Fajna okładka.

@ Joylinda - ja po przeczytaniu części pierwszej (niestety w oryginale*) postanowiłem wyłączyć wewnętrznym dekretem toto z nowego kanonu, i omijać dzieła pana W. szerokim łukiem.

* - na szczęście mogłem oddać i odzyskać połowę z zainwestowanych 9 pieniędzy.

Przeczytałem 40 stron. Mam dość.

Polecam kupić na :
czytam.pl , sam tam kupuję i jest około 30 % taniej.

Taaa nie dziękuje to jest seria książek ,które olewam w stu procentach. Nie mam ochoty na kolejny hłam o gejach...

Kolejna książka którą męczę i męczę i nie potrafię przeczytać do końca, pierwsza część była wyjątkowo słaba, z druga jest ciut lepiej, ale niewiele, jak tak dalej pójdzie to zupełnie zniechęce się do nowego kanonu, a miało być tak dobrze ....

Stylistycznie czasem okropnie razi, czasem nawet dodaje dynamiki. Ale najwiekszym plusem Aftermath była ilość elementów budujących świat SW. Liczę na to samo w 2 i 3 części.

Tylko dwa razy zrobiłem sobie powtórkę z książki starwarsowej. Raz były to "Cienie Imperium" ale to był powrót po latach. Drugi był pierwszy tom "Końca i początku". I tutaj jest to drugie czytanie po roku od pierwszej lektury. I czyta mi się jeszcze lepiej niż za pierwszym razem. Taki ze mnie inteligentny czytelnik :-) Drugi tom mam od tygodnia ale jeszcze się nie zabrałem.

Moją uwagę przykuła bledną chronologia powieści zamieszczona na 6 stronie, ciekawe czy poprawią to przy okazji wydania kolejnej książki. A "Utraconych Gwiazd" nie ma na tej liści wcale, albo nie wiedzieli kiedy umieścić w chronologii lub zamieszczają tam tylko powieści dla dorosłych.

Prorok77 idź się bawić kredkami, analfabeto.

Izi bait.

Za parę dni to kupię (tak poza tym to w empiku oglądałam to już 2 tygodnie temu:()

Chyba będzie ozdabiała półkę :D

@Prorok77

Jednym słowem: Nie ma zgody, na brak zgody!

Ekhm może ktoś poprawić moje błędy pisałem mobilnie i pełen irytacji po przeczytaniu komentarzy :) i proszę o usunięcie tego komentarza :P

Czekam na majnfaka odnośnie tożsamości tego doradcy tajnego. A odnośnie pisarza - mi się jedynka w miarę podobała, tempo akcji przytłumiło wady. Ale prawda jest taka, że polskie tłuamczenie poprawiło warsztat Wendiga, za co możemy tłumaczom podziękować.

Przez takie dzieciaki jest bałagan w komentarzach i największe serwisy rezygnują z nich. Szczeniackie komentarze pełne jadu które arakuja innych zaczynaja gownoburze. Ci to ma być "ludzie którzy nigdy nie czytali książek". " inteligentny czytelnik" jaja sobie robicie? Jaki poziom intelektu prezentują Re komentarze?

"Fani twórczości Chucka Wendiga mogą poczuć się wniebowzięci"

:D:DD:D:D

Nie zamierzam nawet próbować, Wendig to obraza gwiezdnych wojen, ludzie, którzy chyba nigdy w życiu nie czytali książki czerpią z tej pseudo pozycji satysfakcję, co i tak jest dla mnie niezrozumiałe, bo juz po przeczytaniu dwóch stron "koniec i początek" inteligentny czytelnik wie w co sie wkopal...okropny styl, durna fabuła

Ja to coś już w Empikach w Warszawie z tydzień temu widziałem :)

Nikogo to nie obchodzi, że jest sprzeczne.

Książka liczy 544 strony :)

Mnie również sie podoba dla jasnosci ;)

Mnie również, szczególnie te dodatkowe historie które są jak rozsypane puzzle i stanowią świetne zapowiedzi filmów. Jeżeli powstanie film o Boba Fecie a w zasadzie o nowym właścicielu zbroi Fea to będzie to idealny materiał na western, samotny mściciel walczący z bezprawiem lub jak kto woli jest strażnikiem prawa, wręcz klasyczna historia na western :)

@ Burzol

Dla mnie denerwujący jest sposób narracji. Tak jakbym czytał scenariusz filmu niż książkę.

A mnie się ta książka podoba, literacko i starwarsowo.

Literacko jest słabo, ale jeżeli chodzi o ciekawostki i budowę świata SW, to też nie warto się zapoznać bo jest sprzeczne z EU.

8)

Literacko jest słabo, ale jeżeli chodzi o ciekawostki i budowę świata SW, to na pewno warto się zapoznać.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.