TWÓJ KOKPIT
0

Ostatni Jedi

Plotki o dalszych scenach

2017-02-26 18:43:10 SWL

W sieci pojawiły się kolejne plotki, które uzupełniają ostatnie wycieki odnośnie fabuły "The Last Jedi". Informowaliśmy o tytule Epizodu VIII, ponad miesiąc przed oficjalnym ogłoszeniem. Z tego samego źródła prezentowaliśmy napisy początkowe oraz opis początku filmu oraz pozostałe sekwencje. Poniżej umieszczamy dalszy opis fabuły „The Last Jedi”.
(Spoiler):
Nocna sceneria. Planeta Anch-to, Świątynia Jedi.

Ogromny pierścień księżyca unosi się nad Rey, gdy ta powoli skrada się między kamienistymi wzniesieniami, szpiegując wchodzącego do kamiennej świątyni Luke`a.

Pochodnie migotają w korytarzu, gdy przestraszona i podekscytowana Rey przemyka przez długi, łączący się z Holem Rycerzy pasaż. Nie zauważając śladów obecności Luke`a, wchodzi do wielkiej rotundy. Spogląda w górę jak zahipnotyzowana. Księżyc lśni przez sklepienie, sprawiając, że cienie kolumn rozświetlają wnętrze budowli. Rey idzie do samego środka sali. Wyczuwa w sobie coś głębokiego, nieznajomego. Gdy uczucie narasta, poddaje się mu, pozwalając wypełnić ciepłem i komfortem.

W tym momencie przemawia Luke, oznajmiając, że to, co przez nią przepływa, to Moc. Dziewczyna spogląda w kierunku źródła głosu Mistrza Jedi. Luke schodzi po schodach, naprzemienie pojawiając się i znikając z zasięgu światła. Skywalker dalej mówi, że miejsca – zupełnie jak ludzie – są silnie związane z Mocą. Rey stwierdza, że to piękne, po czym opuszcza środek pomieszczenia i odzyskuje pełne skupienie.

Luke mówi, że wybudowano wiele Świątyni Jedi, jednak ta jest pierwszą. Teraz stanowi sanktuarium dziedzictwa Jedi.

Rey sarkastycznie pyta, czy aby na pewno sanktuarium, a nie mauzoleum. Zirytowany Luke wzdycha i mówi, że Jedi wyginęli i nic nie da się z tym teraz zrobić. Rey mówi, że on może ich wskrzesić, że jest mistrzem Jedi. Luke stwierdza, że już nim nie jest – naruszył swoją przysięgę. Morderstwa Rycerzy Jedi oraz zniszczenie akademii są skutkiem jego zaniedbania i porażki. Każdy cierpiał przez niego. Rey stwierdza, że nie może się obwiniać za działania Kylo i Najwyższego Porządku. Luke zmienia ton głosu i mówi, że to on popchnął go na Ciemną Stronę, po czym wykonuje szybki gest i przy pomocy Mocy gasi pochodnie…

Rozpoczyna się retrospekcja...

Dzień. Planeta Dagobah, Nowa Akademia Jedi.

Gęste pnącza i korony drzew okrywają nowa Akademię Jedi. Na placu młodzi Jedi trenują swoje umiejętności na tutejszych gatunkach roślin. Luke naucza i podgląda technikę uczniów. Mówi, ze Moc łączy wszystkie żywe istoty. Kiedy przechodzi obok młodej dziewczynki, rozkwita kwiatek.

W pewnym momencie pojawia się 10-letni Ben Solo. Ma długi czarny warkocz. Jest jedynym uczniem z czerwonym akcentem na tunice. Jego drzewko wypuszcza gałęzie, liście oraz kwiaty, a także wytwarza owoc. Przepełnia go duma i arogancja. Podchodzi do niego Luke – wygląda na rozczarowanego. Zrywa owoc i podaje go Benowi, mówiąc, że Jedi nie zniewala, lecz inspiruje. Nie może żądać czyjejś wiary. Po tej wypowiedzi zostawia Bena samego, który po chwili zaczyna grymasić, zraniony wypowiedzią Luke`a. W gniewie gryzie owoc, ale gorzki smak sprawia, że rzuca nim o ziemie.

Następnie widzimy wątłego 8-letniego chłopca o imieniu Ren. Ma niebieskie oczy. Robi się smutny, gdy próbuje rozwinąć swoją małą, zwiędłą roślinę. Luke podchodzi i klęka przy nim. Mówi, aby się odprężył i oczyścił swój umysł. Chłopiec wzdycha i zamyka oczy. Luke radzi, aby dotarł tam swoimi uczuciami – aby połączył się z sadzonką jak przyjaciel. Ren otwiera oczy i unosi ręce. Luke niezauważenie podnosi palec. Łodyga się rozrasta, prostuje, wypuszcza kłęby. Ren jest podekscytowany. Luke chwali chłopaka, odsuwa się i pozwala, aby to Ren przejął kontrolę. Płatki kwiatów otwierają się, a potem kurczą. Liście więdną. Ren ma oczy pełne łez i stwierdza, że roślina nie żyje. Luke mówi, żeby spróbował ponownie, na co chłopak odpowiada, że nie potrafi. Luke prosi młodego Rena o więcej cierpliwości, ponieważ zrobił pierwszy krok ku większemu światu. Nagle nad Mistrzem Jedi i chłopcem pojawia się cień. Ubiór tej bladej postaci świadczy o jej dobrym statusie materialnym. To Snoke, który stwierdza, że siostrzeniec Luke`a ma wielki potencjał na Jedi i bez wątpienia stanie się Mistrzem. Luke wstaje i stwierdza, że nastąpi to tylko wtedy, gdy nauczy się samokontroli. Ben z trudnością stara się ukryć oburzenie. Snoke mówi, że chciałby, aby jego syn był choć w połowie tak utalentowany. Luke stwierdza, że przychodzi to z łatwością Benowi, jednakże prawdziwą istotą Jedi nie jest kierowanie Mocą lecz umiar, po czym targa włosami Rena. Snoke podnosi sadzonkę syna z ziemi. Patrzy na nią z obrzydzeniem i rzuca przed siebie. Stwierdza, że zachowanie umiaru nie będzie raczej sprawiało problemu Renowi, skoro w tak znikomym stopniu kontroluje Moc. Luke mówi, że niektórzy rozwijają pełnię swoich zdolności dopiero w późniejszym okresie życia – jako przykład podaje siebie. Snoke zaprasza Bena na czas odpoczynku do Spiry, pod pretekstem udzielenia pomocy w treningu Rena. Luke oponuje, gdyż Ben nie widział się z rodzicami cały sezon. Chłopak odpowiada, że mama jest zajęta Nowa Republiką a Hana nigdy nie ma w domu, przez co ponownie skończyłoby się na spędzaniu czasu z C-3PO, który uczyłby go Bocce.

Następnie retrospekcja przenosi się na planetę Spira do sypialni Rena. Na twarzy Snoke`a pojawia się subtelny uśmiech. Ben z włączonym mieczem świetlnym klęczy przy przepołowionym ciele Rena. Ben mówi, że był to wypadek. Snoke stwierdza, że nie była to jego wina. Mówi, że jego syn był słaby i teraz on musi nauczyć się tajników Mocy, tak jak poznali je jego przodkowie – to tradycja.

Akcja przenosi się na cmentarz. Pochodnia podpala stos. Snoke rzuca pochodnię pośród płomienie. Ben i Leia trzymają się za ręce. Chwilę później Luke staje na czele wielkiego zgromadzenia. Snoke zostaje sam. Ben podchodzi w stronę Snoke`a, ale Leia nie puszcza jego dłoni. Ben odwraca się do Lei. W jego oczach widać zawód i odrzucenie. Jego ręka wyślizguje się z dłoni Lei – chłopiec podąża w stronę Snoke`a. Luke widzi przez płomienie jak Ben wyciąga ręce w stronę Snoke`a, który obejmuje chłopca, traktując jak utraconego syna.

Po zakończeniu retrospekcji akcja powraca na Anch-to. Płomienie stosu rozpraszają się w ogień paleniska odbijającego się w oczach Rey. Dziewczyna stwierdza, że Luke nie może się poddać z powodu jednego błędu. Skywalker mówi, że Obi-Wan, Han oraz jego ojciec nie żyją, przyszłość Jedi umarła, a także przyczynił się do stworzenia Lorda Sithów, który kieruje wrogiem o wiele bardziej bezwzględnym niż Imperium było kiedykolwiek. Dodaje, że jest to jego wielka pomyłka. Rey mówi, że właśnie dlatego wszyscy go potrzebują i musi spróbować. Luke stwierdza, że dawny przyjaciel mu powiedział: ‘Rób albo nie rób – nie ma próbowania’, dlatego nie pogorszy wszystkiego jeszcze bardziej. Rey stwierdza, że jest to niedorzeczne i ktokolwiek to powiedział, jest idiotą. Luke spogląda na nią ze zdumieniem. Dziewczyna mówi, że jeśli nie zaryzykuje porażki, nigdy nic mu się nie uda. Rey dodaje, że chce być jego uczennicą oraz żeby Luke ponownie stał się Mistrzem. Dodatkowo przyrzeka, że nigdy nie przejdzie na ciemną stronę. Luke zamyka oczy i podchodzi do Rey, po czym stwierdza, że Moc jest w niej silna, prawdopodobnie jeszcze silniejsza niż u niego. Następnie otwiera oczy i dodaje, że nie czuje się przekonany. Zauważa, że Rey jest zbyt stara na rozpoczęcie szkolenia. Odwraca się w stronę rozpalonych płomieni. Rey nie rozumie, w jaki sposób jej wiek jest przeszkodą i zwraca się pytająco do Skywalkera, na co ten odpowiada, żeby powiedziała Lei, ze się starała, że Leia to zrozumie. Po czym dodaje, że jest to wielka strata, bo mogła się stać potężnym Jedi.

Akcja przenosi się na planetę pokrytą gęstym lasem, na której mieści się baza Ruchu Oporu.
(Koniec Spoilera)
Powyższe informację należy traktować z dużą rezerwą, ponieważ nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Lucasfilm ani Disney.
TAGI: Epizod VIII: Ostatni Jedi (516)

KOMENTARZE (40)

 • Rzodkiewka2017-03-01 12:06:07

  Część mi się podoba, część nie. Mam nadzieję, że ta druga część okaże się nieprawdziwa :P Swoją drogą, ciekawe, że początek spoilera Luke uważa się za winnego, skoro z retrospekcji nic takiego nie wynika. Nie podoba mi się część ze Snokiem i Renem, reszt jest ok :) koniec spoilera

 • Emcek002017-02-28 19:45:58

  Tak ,tak padło kilka tytułów, jednak nie spodziewałem się ,że któryś z nich okaże się prawdziwy :P

 • gwiazdor902017-02-28 16:25:23

  Ja tam z dystansem traktuje spoilery. Na luzie. Sprawdzą się ok, nie sprawdzą też ok. Tak przy okazji wydaje mi sie że chodziło kilka opcji tytułu. Padło na ten.

 • Emcek002017-02-28 13:48:14

  Od kiedy plotka o tytule okazała się prawdziwa,nie czytam żadnych wycieków o fabule:P

 • Gracu9992017-02-28 06:44:06

  Jeśli chodzi o Akademie Luke`a i relacje z młodym Benem - Super, fajny jakby okazało się prawdą i całkiem prawdopodobne to jest... cała reszta, ze Snokiem, Renem, zobaczymy.

 • gwiazdor902017-02-27 20:43:53

  Swoją drogą pewne podejrzenia co do Kylo by mi sie sprawdziły.

 • nedz1232017-02-27 20:29:18

  Co news ze spoilerami to wyznaczony nowy poziom di$n€¥owskiego dna.(2) Jak można być takim idiotą i wymyślać tak durną fabułę jak się czytało spoilery jeszcze z RO to były nawet całkiem fajne choć w paru przypadakach się nie sprawdziły ,ale to co to ma być! Jak di$ney mają być takie SW to ja szczerze dziękuje weź się di$ney i lepiej się zajmij nowymi przygodami myszy ,a nie niszcz fanom SW tylko dla tego ,że jakieś smarki na to pójdą! wojna nie jest dla dzieci więć małolaty poniżej 8 roku życia wara z epizodów SW!
  Uff ulżyło mi :P ,a po za tym znowu będzie dyskoteka jak w TFA w kabinie TIE?:P

 • whills guardian2017-02-27 18:23:26

  Kompletne brednie, sprzeczne z kanonicznymi informacjami.

 • Emperor Reek2017-02-27 14:33:56

  Co news ze spoilerami to wyznaczony nowy poziom di$n€¥owskiego dna.

 • Hagan2017-02-27 12:38:29

  Ale Dagobah jako miejsce na Akademię to z kolei dobry pomysł. Jest tam jaskinia Ciemnej Strony, która może pełnić podobną rolę co grobowiec Exara Kuna na Yavinie 4 w Legendach (np. żeby każdy uczeń przeszedł próbę Ciemnej Strony).
  Mnie się marzy aby w EP-9 do Luke`a i Rey dołączyli Jedi którzy przetrwali rozkaz 66, głównie z ras długowiecznych, bo ludzie się zestarzeli. I dodatkowo dawni uczniowie Luke`a którzy porzucili Bractwo Ren. A w ostatniej scenie widzimy ich statki zmierzające w kierunku Świątyni Jedi na Coruscant i lądujące tam, skąd kiedyś wyruszali Jedi na Wojnę Klonów. I nową Radę pod wodzą Luke`a (jeśli przeżyje) lub Rey. I to byłby prawdziwy, choć spóźniony, Powrót Jedi :)

 • Sentry2017-02-27 12:18:21

  Luckylolitka znowu te brednie wypisuje...

 • Princess Fantaghiro2017-02-27 12:13:17

  U mnie wręcz przeciwnie. Mam nadzieję że akurat te spoilery okażą się prawdą.
  Kojarzą mi się trochę z "Planetą Życia", którą uwielbiam. 💓
  A jednocześnie widzę tu sporo inwencji własnej, nie ałosnej odtwórczości. Ba, bardzo plastycznie potrafiłam wyobrazić sobie poszczególne sceny, a to xo widzę w moim umyśle mnie zachwyca. Szkoda że nie możecie tam zajrzeć. 😝
  Jeśli choć częściowo wizja ta by się w jakimś stopniu sprawdziła, oraz jeśli cały film byłby przepełniony podobnym klimatem to chyba się na seansie wewnętrznie zapiszczę. 😍

 • Hagan2017-02-27 11:59:15

  Mam nadzieję że to nieprawda. Zredukowanie Snoke`a do początek spoilera wrażliwego na Moc ojca który oddał syna na szkolenie do akademii Luke`a koniec spoilera strasznie spłyca historię.

 • Darth HaRdCoRe2017-02-27 04:47:07

  O takiej porze lepiej czytać kilka razy.

 • Darth HaRdCoRe2017-02-27 04:45:09

  Lol. xD Sorry, przemęczenie.

 • Darth HaRdCoRe2017-02-27 04:43:53

  Nie jestem pewien, co miałeś na myśli pisząc "@down", bo dość dwuznacznie to brzmi... Czy wizja Rey to pełnoprawna, dłuższa (tak jak w niniejszym opisie) retrospekcja?

 • Luke S2017-02-27 04:33:34

  @down

  Mówił o filmach SW, nie o epizodach.

 • Darth HaRdCoRe2017-02-27 04:10:41

  Luke S --> retrospekcje w filmach pobocznych nie liczą się. Innymi od epizodów są one. ;)

 • Luke S2017-02-27 03:04:56

  @Elendil

  Wytęż swój umysł, a zaginioną retrospekcję odnajdziesz.

  ps. wskazówka - Łotr 1

 • Darth Starkiller2017-02-27 02:20:02

  A mi się spoiler podobał, a do początek spoilera retrospekcji koniec spoilera nic nie mam jeśli są dobrze pokazane. :P początek spoilera Miło też wiedzieć o genezie nazwy "Ren", jak mniemam. Tak myślałem, że chodziło o kogoś z przeszłości, ale nie sądziłem, że będzie to syn Snoke`a i to rozcięty przez Bena... koniec spoilera ;D

 • Verdilo2017-02-27 00:46:12

  Gdzie jest źródło tych wszystkich plotek? Autor je gdzieś zamieścił w ogóle?

  Widziałem ten początek, nawet cały scenariusz filmu miałem przed oczami i zaczynał się identycznie jak napisy powyżej, wszystko się zgadza więc pewnie autor posiłkował się tym samym. Cały ten scenariusz został zmyślony i jest fałszywy, tak przynajmniej większość osób twierdzi z wielu "źródeł". Jakich dokładnie to nie chciało mi się szukać. Jak przeczytałem, że to bujda to skończyłem czytać.

 • Elendil2017-02-26 22:12:13

  Brzmi dziwnie. Rola Snoke`a w tym fragmencie wydaje mi się trochę niedorzeczna. Poza tym takie retrospekcje w SW? Hmmm...

 • Talon Kurrdelebele2017-02-26 21:40:36

  Wciąż słabo :D

 • czwartek6662017-02-26 21:40:02

  Mnie tam się podoba!

 • Jedi Temple2017-02-26 20:50:42

  Ciekawe i nie ciekawe.
  Bo na tą chwilę, ciężko mi jest to sobie wyobrazić.
  Zaraz marzec, jeszcze trochę i dostaniemy trailer nr 1, może tam coś się potwierdzi, jakaś scena, whatever.

 • Luke S2017-02-26 20:21:52

  IMO to wygląda BARDZO prawdopodobnie, kto boi się spoilerów, niech lepiej nie czyta. Ja też dalej już nie będę, bo to nie wygląda na bujdy.

 • SW-Yogurt2017-02-26 20:16:16

  Super. Nie czytam spoilerów. ~;)

 • gwiazdor902017-02-26 20:13:07

  W sumie ciekawe. Tylko dalej nie rozwiewa pytania kim jest Snoke. początek spoilera ale jest jak mówiłem Snoke pewnie opowiedział Benowi historię Anakina, a ten sie zafascynowałm bo rodzice i Luke nie powiedzieli całej prawdy koniec spoilera

 • Darth HaRdCoRe2017-02-26 19:59:09

  początek spoilera Retrospekcja koniec spoilera w epizodzie? Nie pasuje mi to.

 • Buczyfer2017-02-26 19:22:48

  Dla mnie bomba <3

 • Joylinda_Hawks2017-02-26 19:22:21

  Jak dobrze że na tablecie nie mogę podświetlić spoilerów, a jestem zbyt leniwa by siąść do zwykłego kompa.

 • HAL 90002017-02-26 19:17:23

  Przeczytam za rok. Obiecuję.

 • bartoszcze2017-02-26 19:17:23

  Spoilery? NIE CZYTAM! [2]

 • Princess Fantaghiro2017-02-26 19:13:58

  Ech...nawet słodkie. ;)

 • Kidus2017-02-26 19:04:09

  Jak masz wiecej to dawaj! Z gory dzieki

 • Evening Star2017-02-26 18:55:02

  Gimme, gimme more

 • Krych2017-02-26 18:50:24

  Nie lubię początek spoilera retrospekcji koniec spoilera

 • surin2017-02-26 18:45:50

  Snoke shot first!

 • Nestor2017-02-26 18:45:26

  Spoilery? NIE CZYTAM!

 • DARTH VADER2017-02-26 18:44:02

  Nowelizacji The Last Jedi ciąg dalszy......;)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..