Książki

"Długi życia" do spłacenia w całej Polsce

Uroboros

Fani posiadający większe zapasy cierpliwości, mogą pokusić się na zakup drugiego tomu trylogii Końca i początku "Dług życia" autorstwa Chucka Wendiga, który trafił dziś do ogólnokrajowej dystrybucji. Książka została wydana w miękkiej oprawie ze skrzydełkami, przy objętości 544 stron i cenie 39,99 PLN. Za polski przekład opowiada Anna Hikiert-Bereza. Powieść dostępna jest również w formie elektronicznej w cenie 31,99 PLN, ebooka można zakupić na empik.com lub na virtualo.pl.

Imperium pogrążyło się w chaosie. Podczas gdy stary porządek wali się w gruzy, raczkująca Nowa Republika robi wszystko, by położyć kres targającym galaktyką konfliktom. Wielu imperialnych przywódców porzuciło swoje posterunki, licząc na to, że umkną przed sprawiedliwością, skrywając się w najodleglejszych zakątkach znanej przestrzeni kosmicznej.

Tych imperialnych dezerterów ściga zaciekle Norra Wexley i jej zespół, złożony z wyrzutków i straceńców. Kolejne aresztowania sprawiają, że coraz więcej cierpiących niegdyś pod jarzmem Imperium planet odzyskuje nadzieję na lepszą przyszłość. Nikt zaś nie pragnie wolności bardziej niż Wookiee z Kahsyyyka. Bohaterowie Rebelii Han Solo i Chewbacca skrzykują zespół przemytników i szumowin, aby uwolnić Kashyyyk od imperialnych ciemięzców – raz na zawsze.

Tymczasem szczątki Imperium, obecnie pod rządami wielkiej admirał Rae Sloane i jej potężnego, tajemniczego doradcy, przygotowują się do zadania miażdżącego kontrciosu. Jeśli ich plan się powiedzie, Nowej Republice grozi rozłam i upadek, zaś galaktyka – w chwili, w której najbardziej potrzebuje pomocy i wytchnienia – pogrąży się w otchłani bezprawia…Temat do dyskusji na forum.Tagi: Anna Hikiert-Bereza (113) Chuck Wendig (54) GW Foksal (Uroboros, W.A.B.) (79) nowości książkowe (243) Trylogia Końca i początku (Aftermath) (30)

Komentarze (25)

Jak dla mnie, to trochę za dużo tych książek. Lepiej byłoby uzupełniać "Wszechświat SW" komiksami i kolorowankami. A gdyby tak zrobić animowany spin-off kilka lat po wydarzeniach z pierwszego sezonu Rebels?

Podziękuje za radosną twórczośc bez psychotropów pana Chucka WEndinga o gejach z genialnymi pomysłami jak jazda na szturmowcu przyczepionym do skutera repulsorowego jak na sankach czy nartach.:P

Może kupię wydanie drugie, poprawione :)

Merytoryczne zarzuty do dzieła Fałszywego Chucka przedstawiła Matka Roju, poczytajcie na forum.
Aha, wersja PL może być strawniejsza od oryginału dzięki FF. Ale i tak ani nie kupię, ani nie przeczytam.

Nie, dziękuję. Gdzie ja postawiłem tą Kryształową Gwiazdę...

Na szczęście Druga Część jest dużo lepsza od pierwszej :)

Gniot dla masochistów.

Renn, wiem, ale nie mogłem się powstrzymać. xD

@Lubsok xDDD błagam nie osłabiaj mnie. To przenośnia. Poza tym...umiesz czytać, prawda? :D

Chciałbym tylko zaznaczyć, że dokładnie tak samo na siłę wciskane są postacie i wątki heteroseksualne. Scena, w której w pierwszym tomie Sinjir teoretycznie z dupy wyskakuje z tym, że jest gejem poprzedzona jest absurdalnym wyznaniem Jas, która uderza do niego ni z gruchy ni z pietruchy. Co jednak jakoś nikomu nie przeszkadza bo w końcu baba do chłopa :-)

Poza średniawym stylem pisania i paroma słabymi dialogami mamy jedną z ciekawszych historii w nowym kanonie i duuuużo smaczków dla fanów.

Oko.*

Jak smaczki w książce mogą cieszyć oka skoro ich nie widać? xD

yy.. i co z tego że narracja w czasie teraźniejszym? Czy naprawdę przeszkadza komukolwiek to że Sinjir raz na 200 stron coś palnie że laska nie jeste w jego typie? Naprawde macie problem z czymś takim? Rozumiem gdyby wątek Sinjira i Condera był główną osią historii... a tak to tylko wzmianki jakies są... A jak to w przypadku historii z kilkoma postaciami skacze sie między historiami, które koniec końców sie przeplatają.. no nie wiem, dla mnie książki udane i dobrze się je czyta...

Przede wszystkim dużo cieszących oko smaczków dla fanów, osoba spoza tego grona byłaby zdezorientowana, ale wiadomo SW jest głównie dla fanów. Mam na myśli, że oni rozumieją ich sens.

moim zdaniem najlepsza część trylogii - EE póki co bardziej psuje niż naprawia ;)

Jak leming powtarzasz

Eazy wyssane z palca

Łyknąłem jednego dnia

@chris87

-narracja w czasie teraźniejszym,
-wpychanie na siłę postaci homoseksualnych,
-nudna akcja,
-skakanie z jednej historii do drugiej, bez rozwijania którejkolwiek z nich,
-denne postacie bez żadnego polotu,

Już przeczytane.. teraz na tapecie Empire`s End.. szczerze, to nie wiem skąd ta fala hejtu.. fajna ekipa, dobre postacie, skakanie po całej galaktyce też ma swoje zalety.. na pewno coś z tych historii kiedyś wyniknie..

Niestety miałam tą wątpliwą przyjemność zmęczyć to dzieło :(

Czytałem oryginał. Wciąż czekam na polską wersję, bo kupowałem przedpremierowo, taniej i wtedy pisało, że w marcu mi wyślą.

Ciekawe, czy ktoś kupi. xD

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.