Klasyczna Trylogia

„Nowa nadzieja” jutro w TVN, nowy czas emisji!

W najbliższą sobotę, to jest 4 marca o 20:00 TVN wyświetli czwartą część „Gwiezdnych Wojen”, czyli „Nową nadzieja”. Powtórkę zobaczymy w poniedziałek (6 marca) o 23:35. W obu przypadkach film będzie także wyświetlany w TVN HD. Warto zwrócić uwagę na drobną zmianę godzin emisji w stosunku do prequeli. Zatem nie niedziela, a sobota.

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce... Rycerze Jedi zostali wytępieni, a Imperium żelazną ręka sprawuje rządy nad całą galaktyką. Mała grupa Rebeliantów podejmuje walkę kradnąc tajne plany najpotężniejszej broni Imperium - tzw. Gwiazdy Śmierci. Najbardziej zaufany sługa Imperatora - Darth Vader musi odzyskać plany i odnaleźć ukrytą bazę buntowników. Księżniczka Leia - wzięta do niewoli przywódczyni Rebeliantów, wysyła sygnał z wezwaniem pomocy, który zostaje przechwycony przez zwykłego chłopaka z farmy - Luke'a Skywalkera. Wychodząc naprzeciw swemu przeznaczeniu, Luke podejmuje wyzwanie i rusza na ratunek Księżniczce chcąc pomóc Rebeliantom w obaleniu Imperium. W misji pomagają mu niezwykli sojusznicy - mądry Obi-Wan Kenobi, nieco arogancki gwiezdny awanturnik Han Solo i jego lojalny towarzysz Chewbacca a także dwa droidy R2-D2 i C-3PO.

„Nowa nadzieja” to pierwszy film z cyklu. Wyreżyserowany przez George’a Lucasa w 1977 rozpoczął fenomen, który trwa już blisko 40 lat. Występują: Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Alec Guinness, Peter Cushing, Anthony Daniels, Kenny Baker i Peter Mayhew oraz David Prowse i James Earl Johns jako głos Vadera.

Następny epizod zobaczymy w kolejną sobotę.Tagi: Alec Guinness (47) Anthony Daniels (144) Carrie Fisher (281) David Prowse (51) Epizod IV: Nowa nadzieja (565) George Lucas (882) Harrison Ford (429) James Earl Jones (66) Kenny Baker (61) Mark Hamill (279) Peter Cushing (29) Peter Mayhew (87) TVN (34)

Komentarze (20)

░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░
░░░░░████░░░░░░░░░░░░░░░████░░░░░
░░░░███░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███░░░░
░░░███░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███░░░
░░███░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███░░
░███░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███░
████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░████
████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░████
██████░░░░░░░███████░░░░░░░██████
█████████████████████████████████
█████████████████████████████████
░███████████████████████████████░
░░████░███████████████████░████░░
░░░░░░░███▀███████████▀███░░░░░░░
░░░░░░████──▀███████▀──████░░░░░░
░░░░░░█████───█████───█████░░░░░░
░░░░░░███████▄█████▄███████░░░░░░
░░░░░░░███████████████████░░░░░░░
░░░░░░░░█████████████████░░░░░░░░
░░░░░░░░░███████████████░░░░░░░░░
░░░░░░░░░░█████████████░░░░░░░░░░
░░░░░░░░░░░███████████░░░░░░░░░░░
░░░░░░░░░░███──▀▀▀──███░░░░░░░░░░
░░░░░░░░░░███─█████─███░░░░░░░░░░
░░░░░░░░░░░███─███─███░░░░░░░░░░░
░░░░░░░░░░░░█████████░░░░░░░░░░░░
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░

A od 26 marca tydzień po Powrocie Jedi. Seria Indiany Jones :) w TVN o 21:35
https://www.youtube.com/watch?v=s9a990nptGs

@YZ: to nie tak, że to było dobre. ~;) Dla mnie lektor był za daleko od tego, co znam od, hmmm, 38 lat. ~:)

Przesadzacie :) ja przełączyłem na napisy i zgadzam się z @SW-Yogurt. Tłumaczenie było bardzo dobre :) miło sobie było obejrzeć nową nadzieję po raz 100 :)

Oglądając Nową Nadzieję widać, że Lucas błądził. Znaczy szukał.

Zastanawiałem się czy jednak na napisy nie przełączyć, ale lenistwo...

Tłumaczenie było odlotowe ~X), dzięki niemu oglądałem całkiem inny film, choć był to seans tysiąc trzysta sto czterysta. ~;)

Peter_D --> dokładnie to samo chciałem napisać. O ile prequele przetłumaczyli w miarę ok, tak tu albo brakowało niektórych kwestii, albo zostały spłycone maksymalnie.

Tłumaczenie masakryczne, wycięli większość smaczków językowych przez co Han Solo to zwykły koleś ze statkiem.

Leci, leci. Transmisja na żywo, dla tych którzy nie mogą oglądać, bo boją się pixelozy, lektora i reklam. Właśnie Jawa załatwił R2, zanieśli go do piaskoczołgu, przyczepili ogranicznik i zassali do środka...

A dzień i godzina jest kiepska, bo oznacza, że zamiast _najwyżej_ jednego, wyleci mi _przynajmniej_ jeden epizod. ~:/

Nie dziękuję lepiej mi jest sobie powtórzyć epizody SW na laptopie bez reklam i lektora.:P

@bartoszcze ale TFA to bardziej hit na superkino TVN niż Wielkanoc. W Wielkanoc obstawiałbym Interstellar jak rok temu Grawitacja. Albo zmierzch. TFA na Wielkanoc jakoś mi nie pasuje. Poza tym w superkinie mogliby to zaznaczyć jako "filmowe wydarzenie wiosny" jak było z Hobbitem :p

Spodziewałbym się TFA na Wielkanoc.

Osobiście wolałem w niedzielę... W sobotni wieczór by się chciało gdzieś wyjść zamiast siedzieć przed tv, poza tym zawsze był to pozytywny "akcent" na zakończenie tygodnia. ;)

Wreszcie mi pasuje! :D

@Adam Vader Póki co nie ma planów na marcową ramówkę :P jeśli będzie to będzie w superkinie TVN i najwcześniej, koniec kwietnia/początek maja. Obstawiam w tym przypadku maj. Gwiezdny maraton do GOTG 2 takie nakręcenie marketingu. Puściliby wtedy pierwszą część GOTG i TFA oba filmy to disney. Co ciekawe od 24 marca disney marvel w TVN.
24 marca Avengers o 20:00
tydzień później zimowy żołnierz
w kwietniu Avengers czas ultrona najpewniej?
obstawiałbym też kolejną powtórkę Thorów oraz Strażnicy Galaktyki. Disneyowe filmy zakończyć na SW TFA - bo jakby nie było SW to komiksowy świat marvela, więc czemu by nie to właśnie tak połączyć. Oczywiście to tylko moje przypuszczenia a jako że często oglądam i śledzę ramówkę TVN - nie jest ono w tym momencie mylne, chociaż niepewne. Ramówka wiosenna w TVN trwa do końca maja także jeszcze premiery filmów w TVN będą ustalane.

Czytałem że nie ma szans na Przebudzenie mocy? Prawda to?

Wspaniała godzina :D na odświeżenie sobie starej ukochanej Trylogii. Za tydzień moja ukochana część i za dwa tygodnie imo też :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.