Ostatni Jedi

Bio-hexacrypt, IMAX i dokrętki do Epizodu VIII

Prawdopodobnie znamy jedno słowo jakie wypowie Finn (John Boyega) w „Ostatnich Jedi” (wciąż brak potwierdzenia polskiego tytułu). Ma to być „Bio-hexacrypt”. Boyega miał problem na planie z wymówieniem tego, ale podobno się udało. Rian Johnson kazał nawet przygotować specjalny plakat, który dał Johnowi w prezencie. Aktor pochwalił się tym na Istagramie.Oczywiście nie wiemy, co to słowo ma oznaczać, ale widać Johnson pielęgnuje tradycję pisania dialogów tak, by aktorzy mieli problem z wypowiedzeniem ich.

Swoją drogą na Istagramie zapytano też Johnsona, co właściwie oznacza tytuł „The Last Jedi”. Odpowiedział, że to ostateczni (final Jedi). Może coś w tym jest?

O IMAXie pisaliśmy przy Epizodzie IX, ale warto dodać jedną rzecz. Otóż Rian twierdzi, że kamerami IMAX nakręcono jedną bardzo istotną scenę. Niestety, tak jak to miało miejsce w „Przebudzeniu Mocy”, możemy liczyć tylko na jedną scenę kręconą natywnie w tej technologii.

A teraz przechodzimy do szalonych i niepotwierdzonych plot. Pierwsza jeszcze daje radę. Otóż, podobno w maju w „Vanity Fair” zobaczymy zdjęcia Annie Leibovitz z „The Last Jedi”. To akurat jest całkiem prawdopodobne, a co ważniejsze, zgodne z tradycją, więc czekamy na potwierdzenie.

Druga mówi o dokrętkach w marcu. I tu już zaczyna się jazda na całego. O ile same dokrętki brzmią całkiem prawdopodobnie, zresztą Mark Hamill z brodą niedawno pojawił się w Londynie. O tyle, źródła raz sugerują, że będzie to wielka scena z dużą ilością statystów (tylko, że w marcu chyba już coś innego byśmy o tym słyszeli), albo że będą zmieniać istotną część filmu. Kto wie, może znaleźli sposób, co zrobić z losem księżniczki Lei, po śmierci Carrie Fisher? W każdym razie, jak na dokrętki w marcu jest wyjątkowo spokojnie, więc pewnie nawet jeśli są, to raczej nie tak duże jak to było w przypadku „Łotra 1”.

Idąc jeszcze głębiej w las, chyba mamy następcę SuperShadowa. Jest nim Mike Zeroh, który publikuje różne teorie na temat sagi, a potem niektóre media publikują to bezwiednie jako sprawdzone newsy. Najnowsza teoria mówi, że Rey jest żeńskim klonem Luke’a.

Wspomnieliśmy o Hamillu. Jego występ w VIII Epizodzie widział już J.J. Abrams. Jest zachwycony tym, co na planie zrobił Mark. Abrams twierdzi, że Mark Hamill jest poważnym kandydatem do Oskara za 2018. Oczywiście życzymy mu tego.Tagi: Carrie Fisher (358) Epizod VIII: Ostatni Jedi (508) IMAX (81) Instagram (20) J. J. Abrams (520) John Boyega (222) Mark Hamill (367) Plotki (1149) Rian Johnson (302)

Komentarze (34)

@Slavek_8
To nie takie proste, chromosom X odpowiada nie tylko za płeć, zidentyfikowano na nim coś ponad 1000 genów, tak więc nawet gdyby to o czym piszesz było możliwe, organizm powstały w wyniku takiej manipulacji byłby fenotypowo inny, niż dawca materiału genetycznego. Czy byłby zatem klonem? W zasadzie sprowadza się to do terminologii, wedle mojej, klon jest osobnikiem genotypowo i fenotypowo identycznym z dawcą. Jeżeli wedle twojej tak nie jest, to ektrapolując takie podejście, pobawmy się chromosomami i dajmy akceptorowi np. mężczyźnie, dodatkowy chromosom x. Czy twoim zdaniem nadal będzie to klon? Wedle twojego rozumowania będzie, ale wystarczy jeden rzut oka na donora i akceptora, aby stwierdzić, że fenotypowo to oni się jednak sporo różnią ;)

Może to Lando znalazł rękę Luka i jego miecz, miecz dał Kanacie, a z ręki pobrał DNA i sklonował. Zostawienie małej z Unkarem Pluttem - Lando posiadał kontakty w środowisku przestępczym i mógł ją ukryć przed np agentami Snoka. Jeśli Finn to syn Lando, mógł nawet jako małe dziecko znać Rey.

Czekam na zdjęcia Annie Leibovitz.

@Slavek_8

Nawet w Biblii o tym jest mowa. No, tyle że tam wspominają o "żeberku Adama", nie tam żadnych zawiłych chromosomach.^^

@AquaManiac - Wcale nie. Teoretycznie nawet w realnym świecie możliwe jest uzyskanie żeńskiego (XX) klona z materiału genetycznego mężczyzny (XY) - poprzez skopiowanie jego chromosomu X. W drugą stronę to nie działa, bo kobieta nie ma chromosomu Y, który potrzebny jest do "stworzenia" mężczyzny.

Ludzie, przecież klon MUSI BYĆ tej samej płci, inaczej nie jest klonem :)

@Svensson Popieram w całej rozciągłości ulalala disney ma teraz pole do popisu. Oby ta teoria się sprawdziła. Tylko kto mógł chcieć sklonować Rey? hmmmm

Ta teoria jest absolutnie GENIALNA i jako jedyna z wszystkich opublikowanych do tej pory teorii sprawdza się w 100%
1. Wg słów twórców, poznaliśmy już rodziców Rey we wcześniejszych epizodach. Klasyczny, bardzo udany trolling, twórcy powiedzieli prawdę, ale jednocześnie nas oszukali.
2. Miecz Luka musi na 100% być powiązany z Rey, wg tego co zobaczyliśmy w TFA. Powiązanie rodzinne jest najbardziej oczywiste, ale klon też wpisuje się w 100%.
3. Mamy miecz z Bespina, więc rękę też ktoś musiał znaleźć.
4. Ktoś kto stał za sklonowaniem Rey mógł chcieć zapewnić jej takie same warunki dorastania jakie miał Luke, dlatego umieścił ją na Jakku. I niekoniecznie musiała być to dobra osoba, co rozwiązuje problem z pozostawieniem małej dziewczynki na obcej planecie.

Jest to niesamowicie pomysłowe i ciekawe rozwiązanie, które jeśli okaże się prawdą, to wbije ludzi w fotel w sali kinowej. A wszystkim hejterom chciałbym tylko przypomnieć, że klonowanie użytkowników mocy w starym kanonie, było niemalże na porządku dziennym. Wystarczy tylko wspomnieć o klonie Luka, którego wątek w Trylogii Thrawna został zupełnie niewykorzystany i zmarnowany. Zresztą sam motyw klonowania jest nieodłączną częścią SW i pojawia się już w ANH, kiedy Kenobi wspomina o Wojnach Klonów. Także jeżeli Rey okaże się klonem Luka, to twórcy nowego kanonu zdecydowanie lepiej wykorzystają ten motyw niż zrobił to Zahn i idealnie wpasują się w tradycję SW.

Gracu999 Oj tak i nawet dzięki tej plotce/potencjalnym spoilerze w sumie wolę to niż Rey miałaby być córką Luke`a :) w każdym bądz razie czekam na więcej. ta teoria mi się podoba oby oby :)

@YodaZgredek tym bardziej, że w starym kanonie pojawiały się klony użytkowników Mocy, a wiemy, że Nowy Kanon czerpie w mniejszym lub większym stopniu z EU, więc dlaczegoby ten pomysł nie miałby przejść, tym bardziej, że faktycznie z tym mieczem jest coś na rzeczy i komuś zależało aby go odnaleźć , a raczej to co go trzymało :)

@gbbb faktycznie podpisuję się pod tą teorią. Całkiem fajna teoria no no no :)

@gbbb Osz kurczę, nie myślałem o tym w ten sposób! Ciekawa teoria :D to by wiele wyjaśniało!

@bartoszcze masz rację :P w sumie. Ale przez takie komentarze mi się filmweb przypomina. Brakuje mi tutaj tylko "marvel zaorany" "dc zaorane"

a ja liczyłęm że Hamill dostanie Oscara za EVII :)

Na pewno będzie coś związanego z klonowaniem Luke`a. Miecz z bespin to nie przypadek, ktoś szukał jego dłoni.

@YodaZgredek
To tylko dziecinne próby zwrócenia na siebie uwagi, bo może niektórzy polubią.

Aifoz90 - przeczytaj ten fragment W każdym razie, jak na dokrętki w marcu jest wyjątkowo spokojnie, więc pewnie nawet jeśli są, to raczej nie tak duże jak to było w przypadku „Łotra 1”.. Mniej więcej to samo jest na Rebel1Scum. Nigdzie nie piszemy, że dokrętki będą, tylko że pojawiają się takie wieści, które sprawiają wrażenie wyssanych z palca.

@nedz123 znowu? no co ci dolega? proszę cię stopnij z takimi komentarzami :P

Próbka Luka była po prostu niepełna, więc pewnie musieli dodać coś od siebie, jak to zrobili z Laurą/X-23 w X-menach

Bio-hexacrypt? Czy to sposób di$neya na uciszenie niektórych fanów SW mający na celu poplątania ich jęzorów.:P
Co do nowej teorii nie wiem czy dało się wymyślić coś głupszego... A ja kiedyś czytając teorie o tym kim jest Rey, z których wszystkie to były absurdy absurdów zastanawiałam się czy fani wymyślą coś jeszcze głupszego.
A po za tym czyli Snoke to też żeński klon Luka?:P

Bio-hexacrypt - I have a bad feeling about this... Pewnie coś na miarę midichlorianów...

@bartoszcze ale oni SĄ obecni w życiu Rey, więc to troszkę nie pasuje :D

Oscar dla grającego w SW - marzenie. <3

Nareszcie dokrętki. Już nie mogłem się doczekać.

Żeńskim klonem Luke`a? Ulllaaa magiczne 💕 najlepszego kobiety! Kocham was!

Niech moc będzie z wami! Mocą jesteście silne!

Ostateczni Jedi? Hmm... może w końcu Luke poszedł po rozum do głowy i uświadomił sobie, że odbudowywanie Zakonu jest bez sensu, bo zawsze trafi się jakaś czarna owca, która wszystko spier*oli.

W ostatnich przeciekach [spoiler była wzmianka o płynie, który wstrzykiwany jest klonom.[/spoiler] Może to jest Bio-hexacrypt?

Bio-hexacrypt [3]

"Najnowsza teoria mówi, że Rey jest żeńskim klonem Luke’a"
A śmialiście się z licznych teorii na temat Snoke`a. xD

Ja do dziś ubolewam nad tym, że Alec Guiness nie dostał Oscara za ANH...

Żeńskim. Klonem. Mężczyzny. W sumie.

@Renn
Anakin i Padme, widzieliśmy ich już, pasuje ;)

Wait...w takim razie...kim są ci obecni rodzice? :D

Bio-hexacrypt (2)
Żeńskim klonem Luke`a? Coś Coś tym jest i nawet nie tak głupie jak może się wydawać. Jak się człowiek zastanowi...E, tam, zobaczymy w grudniu. ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Ostatni Jedi"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.