Klasyczna Trylogia

„Imperium kontratakuje” jutro w TVNJutro, czyli w sobotę 11 marca, o godzinie 20:00 na TVN zobaczymy piątą część „Gwiezdnych Wojen”, czyli „Imperium kontratakuje”. Powtórkę zobaczymy w poniedziałek (13 marca) o 23:35. W obu przypadkach film będzie także wyświetlany w TVN HD.

Po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci, walka o Galaktykę nasila się. Siły Imperium zapędzają Rebeliantów na lodową planetę Hoth. Po zakończonej klęską, wyniszczającej walce, Luke Skywalker (Mark Hamill) przybywa na bagienną planetę Dagobah, by trenować pod okiem mistrza Jedi - Yody. Tymczasem Han Solo (Harrison Ford) i księżniczka Leia (Carrie Fisher) trafiają do Podniebnego Miasta Bespin, gdzie zostają pochwyceni przez Datha Vadera. Kiedy Luke rusza im z pomocą, musi stoczyć okrutny pojedynek na miecze świetlne z samym Darthem Vaderem i stawić czoła rewelacji, która zmieni na zawsze jego życie i przeznaczenie.

„Imperium kontratakuje” dziś uchodzi za sequel wszech czasów. To pierwszy film z cyklu niewyreżyserowany przez George’a Lucasa, który jest tu producentem i współscenarzystą. Reżyseruje Irvin Kershner. Za ostateczny scenariusz odpowiada Lawrence Kasdan, pierwotną wersję napisała Leigh Brackett. Ponadto występują: Alec Guinness, Billy Dee Williams, Frank Oz, Anthony Daniels, Kenny Baker i Peter Mayhew, a także David Prowse i James Earl Jones jako Vader.

W kolejną sobotę finał klasycznej trylogii.Tagi: Alec Guinness (47) Anthony Daniels (144) Billy Dee Williams (79) Carrie Fisher (281) David Prowse (51) Epizod V: Imperium kontratakuje (430) Frank Oz (68) George Lucas (882) Harrison Ford (429) Irvin Kershner (30) James Earl Jones (66) Kenny Baker (61) Lawrence Kasdan (122) Mark Hamill (279) Peter Mayhew (87) TVN (34)

Komentarze (21)

Oglądając po raz kolejny stwierdzam. Luke coś musiał wyczuć. Znaczy więź między nim a Leią. Vader chciał przeciągnąć syna i zastosować zasadę dwóch. W ogóle widać że Vader \Anakin sam nie wie czego chce. I dopiero kiedy syn miałby umrzeć porażony piorunami nagle mądrzeje. I jakby jego los się zamknął śmiercią od piorunów i zwarciu w kostiumie który go utrzymywał przy życiu.

Imperium Kontratakuje to po prostu najlepszy epizod 💕💕 ta muzyka Johna Williamsa 🎼 ten klimat. Barwne postacie Han Leia Yoda Luke Chewie :) końcówka. Innymi słowy najlepszy epizod najlepszy film 🎥 z uniwersum.

Powrót Jedi nie obejrzę bo śląskie Spotkanie. Ale obejrzałem najlepszy film z uniwersum! Opinię napiszę :) na blogu

I nie tylko. Za to reklamy są super, bo sobie można popisać na Bastionie. ~:)

"Udasz się do Układu Daboga". xD

moja ulubiona część, z chęcią sobie obejrzę :))

POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH FANÓW! [2]

Tak jak mówię raz do roku mogą puszczać. Zawsze z przyjemnością oglądam.

SUPER, że zaczęli Star Wars emitować o 20:00! Już nie mogę się doczekać 20:00!

POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH FANÓW!

Czekamy <3

Ja tam obejrzę z napisami :D już się nie mogę doczekać to już dzisiaj!

Lektor może być znów wydarzeniem. ~XD

W opisie brak chyby tylko zamrożenia Hana.:P

Fajny film - polecam.

bartoszcze --> w zasadzie to żaden spoiler, jeżeli ktoś oglądał RotS.

Nie oglądam...może się okazać że Luke jest synem Anakina...tego bym chyba nie wytrzymał :-)

Sukces, udało im się bez spoilera początek spoilera o tym kto jest ojcem i że Han wie koniec spoilera

Just Luke serio? Ja 201 raz ale mnie zawstydziłeś xdd

obejrzę po raz 784

Moja ukochana część :) sceny z Yodą💕 💕 genialne :) chociaż Powrót Jedi też bardzo lubię

tradycyjnie podsyłam zapowiedz TVN :)

https://www.youtube.com/watch?v=wy_Ys70lz-E

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.