Komiksy

Nowa seria regularna o Vaderze od Soule'a i Camuncoliego

Comic Book Resources

We wrześniu zeszłego roku zakończyła się pierwsza solowa seria Dartha Vadera autorstwa Kierona Gillena i Salvadora Larroci. Jak się okazuje, na następne przygody Mrocznego Lorda nie przyjdzie nam czekać długo. Już w czerwcu na półki sklepów komiksowych trafi pierwszy zeszyt nowego dużego projektu Marvela - serii regularnej o, ponownie, tytule Darth Vader. Tym razem upadłym Anakinem zajmą się Charles Soule (Lando, Poe Dameron, Daredevil) i Giuseppe Camuncoli (Amazing Spider-Man).

W wywiadzie dla IGN, Soule opisal tę serię jako "Darth Vader: Year One" - nawiązując do klasycznego komiksu z Batmanem Franka Millera. "Komiks rozpocznie się sekundę po zakończeniu Zemsty Sithów. Z Vaderem dopiero co ubranym w nową, czarną zbroję. Dopiero uświadamia sobie co się właśnie wydarzyło. Zobaczymy jak dopasowuje się do nowej sytuacji, gdzie jest już w części maszyną, a nie człowiekiem. To będą definiujące momenty dla jego wczesnej mitologii i historii."

Na łamach komiksu ma zostać wyjawione pochodzenie czerwonego miecza Sitha. "Pierwszy arc serii będzie się skupiał na Vaderze tworzącym swój nowy miecz, gdyż na końcu Zemsty Sithów stracił swój stary, niebieski. Więc mamy bohatera, którego wszyscy znają trzymającego swój ikoniczny miecz, ale jeszcze bez niego. Postaramy się do pewnego stopnia opisać mitologię dotyczącą mieczy świetlnych, to będzie świetne. Cieszę się niesamowicie, że to właśnie mi przypadła ta historia."

Soule zdradził też, gdzie widzi różnicę między jego podejściem do Vadera, a tym, które zobaczyliśmy u Kierona Gillena. "W serii Kierona czułeś, że masz bohatera pewnego siebie, który w pewnym sensie jest przyzwyczajony do swojej rzeczywistości. W nowej serii będzie inaczej. Anakin nadal czuje bardzo intensywnie nienawiść i gniew po pojedynku z Kenobim i próbuje to wszystko przetrawić. Próbuje zrozumieć samego siebie w przeciwieństwie do Vadera Gillena, który już się ustabilizował."

Darth Vader #1 będzie kosztował $3.99 i ukaże się w czerwcu.Tagi: Charles Soule (36) Darth Vader (2017) (20) Giuseppe Camuncoli (18) Marvel Comics (313)

Komentarze (22)

Jeśli ktoś wierzy, że rzekoma inspiracja Rokiem pierwszym" Millera to coś więcej niż tylko marketingowe pitolenie, to gratuluję wiary w ludzi xD

Bardzo dobrze, ale jedno tytuł:P lepszego nie dało się:P. i jeszcze jedno czy to będzie komiksowa adaptacja Darth Vader narodziny lorda ciemnej strony?:P

Pora nabyć pierwszą serię w całości. Na tą będę czekał z apetytem, ponieważ Marvel narobił mi smak, zwłaszcza że będą się inspirować "Rokiem Pierwszym" z Batmana a nie jakimiś zrzynkami z książek czy hurr duur bór zielony wie czym jeszcze, co poniektórzy poniżej sądzą.

Wydaje się, że będzie to seria ciekawsza od poprzedniej. Zawsze mnie bardzo interesowało co siedzi w głowie Anakina/Vadera, bo Zemsta Sithów kiepsko i powierzchownie wyjaśniała działania Dark Aniego :P

Będzie zrzynka z Czarnego Lorda i komiksu Dark Times zapewne... Oh, well. Przynajmniej bez Aphry :D

Fajna okładka.

Polowanie czas zacząć :D

Zakrza, spokojnie po epizodzie IX zostaniemy zalani zapewne masą rzeczy między OT, a ST, być może jakiś Spin-off o Rycerzach Ren, jakieś książki, komiksy, może i nawet serial o Akademi Luke`a i początkach Nowej Republiki, First Order. Trzeba poczekać :D

Nuda. Zamiast rozwijać historię to ciągle wałkują okres między III, a V. W komiksach, książkach i spin-offach. Jedyne co posuwa naprzód historię to Epizody...

Nie mogę się doczekać, aż historia ukaże się w pl wersji SW: Komiks, niestety przyjdzie nam poczekać przynajmniej do końca roku :/

Princess - nie podoba się, to nie czytaj. Proste.

I skończ ten ból dupy o Anakina, bo to nudne.

W końcu historia warta uwagi z masy vwydanych już o tej kultowej postaci, ikony, czego Vaderowi nie odbieram. I oby przy okazji losy Ashoki zostały nakreślone w najbliższych latach.

Z jednej strony cieszę się, że pokażą tę historię, z drugiej - a czy już w SW naprawdę brak nam innych bohaterów?

Faktycznie mogli zmienić nazwę, ale przygody Vadera bez Aphry...? Hurra!

Super, że taki projekt powstał, ale ta nazwa? No ludzie! Prawie taki sam dramat jak: "THE STAR WARS" Dark Horse`a...

Wow, zapowiada się fajnie. Chętnie się dowiem jak działają te czary-mary z czerwonymi mieczami w nowym kanonie, bo "Ahsoka" tylko napoczęła temat.

Brzmi obiecująco. Ciekawe tylko, jak dużo pomysłów skopiują z (niekanonicznej już) książki "Narodziny Dartha Vadera". ;)

Czyli rozsądne wydanie będzie można nabyć gdzieś za dwa lata...

Ech...znowu wypaczona, i tylko dlatego że taka sprzedaje się najlepiej, wersja dark Aniego...
No nic, nawet taką trzeba będzie ukochać. 😏

Nie mogli inaczej nazwać tej serii?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.