Klasyczna Trylogia

„Powrót Jedi” jutro w TVNW najbliższą sobotę, czyli 18 marca o 20:00 na TVN zobaczymy szóstą część „Gwiezdnych Wojen”, czyli „Powrót Jedi”. Powtórkę zobaczymy w poniedziałek (20 marca) o 23:35. W obu przypadkach film będzie także wyświetlany w TVN HD.

Rebelianci przygotowują się do ostatecznego ataku na Dartha Vadera i jego jeszcze potężniejszą Gwiazdę Śmierci. Luke Skywalker (Mark Hamill) razem robotami R2-D2 i C-3PO, i z księżniczką Leią (Carrie Fisher) ratują swego przyjaciela Hana Solo (Harrison Ford), którego uwięził podły Jabba the Hutt. Wszyscy razem, wraz z Rebeliantami oraz plemieniem Ewoków, na księżycu planety Endor podejmują desperacki atak na gwiezdną flotę Imperium. Teraz losy całej Galaktyki zależą od krytycznej rozgrywki ojca z synem - Luke staje bowiem twarzą w twarz z Lordem Darthem Vaderem...

„Powrót Jedi” zakończył zarówno klasyczną trylogię jak i przez wiele lat był finałem filmowej sagi. Richard Marquand formalnie był reżyserem tego filmu, tym razem jednak Lucas miał na ten obraz dużo większy wpływ i osobiście reżyserował część scen, zwłaszcza tych trudnych logistycznie. Scenariusz w dużej mierze jest dziełem Lawrence’a Kasdana. Ponadto występują: Ian McDiarmid, Alec Guinness, Billy Dee Williams, Frank Oz, Anthony Daniels, Kenny Baker i Peter Mayhew, a także David Prowse i James Earl Jones jako Vader.

Na tym na razie kończy się maraton „Gwiezdnych Wojen” w TVN.Tagi: Alec Guinness (65) Anthony Daniels (213) Billy Dee Williams (126) Carrie Fisher (358) David Prowse (66) Epizod VI: Powrót Jedi (478) Frank Oz (99) Harrison Ford (476) Ian McDiarmid (119) James Earl Jones (89) Kenny Baker (88) Lawrence Kasdan (159) Mark Hamill (367) Peter Mayhew (110) Richard Marquand (19) TVN (37)

Komentarze (15)

Na tym na razie kończy się maraton „Gwiezdnych Wojen” w TVN -> TVN wie, że TFA to nie "Gwiezdne Wojny" ;)

Od tego filmu zaczęły się nieszczęsne cięcia kosztów.

Od tego filmu zaczęła się moja przygoda z Gwiezdnymi Wojnami.

Kurde, niestety, ale nawet w wersji Special Edition widać niedoskonałości podczas ujęć kosmicznych i jazdy na Endorze.

O, jak miło, pogoda przywróciła mi właśnie sygnał telewizyjny :)

Film pełen sprzeczności. Najbardziej bolą te infantylne Ewoki.

Jupikajej lektorze ~:)
A reklamy są fajne, bo można sobie poklikać po Bastionie, zrobić pićkum i po pićkum, a potem wrócić do oglądania. ~:P

Lepiej na laptopie sobie spokojnie wieczorem włączyć i siąść z mieczem świetlnym:P, a swoją drogą ciekawe czy za tydzień dadzą TFA?

Mi się wydaję, ze nie ma sensu oglądać filmów na TVN, chyba, że nagrywa się na nagrywarkę to reklamy można przewinąć :)

Fakt, Rebelia dużo straciła wizerunkowo po seansie Rogue 1. A w starym kanonie to już w ogóle były przegięcia - Leia i Xizor w "Shadows of the Empire", prysł mit księżniczki bez skazy.

Hagan >> Rebelia nie mieszała się w prywatne sprawy swoich żołnierzy. Miała poważniejsze problemy na głowie. Co więcej nie mogła sobie pozwolić na otwarta wojnę z klanem Huttów i kogo tam jeszcze by obrazili.

Niestety seans mi odpada ale miłego innym

Po latach i kilkudziesięciu seansach doszedłem do wniosku że na samym początku film ten ma poważny zonk fabularny. Dlaczego tylko Luke, Leia, Chewie, Lando i droidy wzięły udział w odbijaniu Hana? Po co te czajenie się i wyszukane podchody, skoro Luke i Leia mieli dość przyjaciół z Rebelii, aby wziąć pałac Jabby szturmem, wybić tamtejszych bandziorów i odmrozić Hana? Topory i prymitywna broń nie mają szans z blasterami, a najniebezpieczniejszego typa w pałacu, Bobę Fetta, Luke mógł osobiście załatwić mieczem. Myślę że Mon Mothma zaakceptowałaby tę akcję, zwłaszcza jakby Luke i Leia przekonali ją że chodzi o człowieka który pomógł rozwalić Gwiazdę Śmierci. I chętnie zobaczyłbym Wedge`a w akcji innej niż pilotowanie myśliwca.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.