Ostatni Jedi

Czekając na Celebration, czyli plotki o „The Last Jedi”

Do Celebration i wielkich newsów o „The Last Jedi” został już niecały tydzień, ale mamy cała garść nowych plotek. Pierwsza z nich to nazwa Canto Bight. Najprawdopodobniej tak będzie się nazywać planeta, którą nagrywano w Dubrowniku w Chorwacji, a jeśli nie planeta to z pewnością miasto na tej planecie. Nazwa oczywiście wciąż jest niepotwierdzona, ale roboczo brzmi całkiem dobrze. Prawdopodobnie widzieliśmy już siły porządkowe z tego miejsca, określane skrótem CBPD (czyżby Canto Bight Police Department).Kolejnym członkiem obsady filmu o którym wiemy jest aktor Justin Theroux („American Psycho”, „Dziewczyna z pociągu”, „Pozostawieni”). Ma zagrać doświadczonego hakera. Co więcej prawdopodobnie widzieliśmy go już na zdjęciach z Chorwacji, a może jego dublera lub jeszcze kogoś innego.Jeszcze jedna spekulacja fanów mówi o Haydenie Christensenie. Niektórzy zastanawiają się dlaczego akurat on pojawi się na Celebration na panelu o 40-leciu sagi? Czyżby jego rola w „The Last Jedi” miała być jedną z konwentowych niespodzianek? Zobaczymy. Może to tylko pobożne życzenia.

Zostając przy temacie Vadera, jeszcze jedna plotka krąży po sieci, tym razem więcej przemawia na jej korzyść. Ostatnio pisaliśmy o możliwym pojawieniu się Mustafar. Tu automatycznie pojawiają się plotki, że przy okazji znów zobaczymy zamek Vadera. Watro przypomnieć, że Doug Chiang wspominał o tym, iż w „Łotrze 1” nie wykorzystano wszystkich pomysłów i jego zdaniem reszta zostanie, gdzieś użyta za jakiś czas.

„The Last Jedi” miało krótka prezentację na CinemaConie. Pokazano tam dwa ujęcia. W jednym Rey (Daisy Ridley) włącza miecz świetlny. Na drugim unosi Mocą kamienie. Ciekawe, czy te fragmenty zostaną pokazane na Celebration.

Podobno postać, którą gra Benicio Del Toro ma należeć do półświatka. Ma mieć raczej krótkie włosy i nosić ciemny płaszcz, podobny do tego, który nosił Han Solo w Epizodzie VII. Jakoby mamy go zobaczyć po raz pierwszy w lokacji, którą nagrywano na zdjęciu poniżej. To jakieś więzienie czy coś. W każdym razie będzie to powiązane z wątkiem Finna (John Boyega) i postaci w którą wciela się Kelly Marie Tran.Na koniec jeszcze trzy kolejne szkice kostiumów wykonane przez Lumberjack Nicka dla MakingStarWars na podstawie wieści od ich informatorów. Jest tu Phasma ze swoją piką (wcześniejsze informacje), Kylo Ren z płaszczem ala Vader (więcej) oraz jeden z nowych typów szturmowców kat (Executioner, wcześniejsze informacje). Pozostając zaś przy Kylo Renie o ile jego strój będzie inny, o tyle maska podobno ma mieć minimalne różnice. Bardziej ma wyglądać na inny egzemplarz tego samego typu.W przyszły piątek zaś panel na Celebration o VIII Epizodzie. Będą go prowadzić Kathleen Kennedy i Rian Johnson. Prawdopodobnie zacznie on proces reklamowania „The Last Jedi”.Tagi: Benicio Del Toro (44) Celebration (339) Daisy Ridley (165) Doug Chiang (58) Epizod VIII: Ostatni Jedi (351) Hayden Christensen (199) John Boyega (156) Kathleen Kennedy (258) Kelly Marie Tran (25) Łotr 1 (393) Plotki (956) Rian Johnson (192)

Komentarze (25)

Phasma i pika - będzie wysyp parodii xxx.

Hayden w ep VIII i/lub IX musi sie pojawic!!!

Byłoby świetnie ujrzeć Hayden`a jeszcze raz. To mój ulubiony aktor :D

@bartoszcze Zapewne tak. Dlatego bardziej by mi odpowiadała opcja zakończenia EVII w momencie żegnania Rey (czyli nieco podobnie do finałów pozostałych otwieraczy), a rozpoczęcia VIII czymkolwiek - by po tej pierwszej scenie pokazać lot na Anch-To.

@begotten
Zapewne film zacznie się jako bezpośrednia kontynuacja, ale później akcja solidnie rozciągnie się w czasie.

"Ma mieć raczej krótkie włosy i nosić ciemny płaszcz, podobny do tego, który nosił Han Solo w Epizodzie VII." - A jaki płaszcz miał Han? Ja pamiętam kurtkę.

Mam wątpliwości co do tych, rzekomo kosmetycznych zmian w ubiorze postaci - skoro akcja VIII części rozgrywa się zaraz po wydarzeniach z poprzedniej, to chyba mało prawdopodobne by np. szturmowcy tak szybko zmienili sobie wzór zbroi (a gdzieś o tym była już mowa)? Jestem jeszcze w stanie jako tako zrozumieć to u Kylo Rena - nieco ucierpiał jego ubiór, więc musiał szybko załatwić sobie nowy. Wszystko oczywiście sprowadza się do merchandisingu - "gadżety to nasz główny punkt programu, a przecież nie będziemy aż tak pazerni i nie zaczniemy sprzedawać zaś tego samego". Tak ogólnie to liczę na podobną stylistykę co w "Przebudzeniu mocy" - mam na myśli głównie pracę kamery, oświetlenie czy kolor korekcję. Tego typu serie co choćby "Harry Potter" mocno ucierpiały na takim szastaniu stylami i koncepcjami.

@Prorok77 popieram! Zresztą podnosząc rożne rzeczy chyba najlepiej doskonali się Moc, a biorąc pod uwagę warunki na planecie Luke`a raczej cieżko tam o sklep z rzeczami i gadżetami dla początkujących Jedi więc zostają kamyki itp

Chociaż z drugiej strony, coś w tym jest. "Ludziska" zamieszkujący planetę o nazwie Ziemia też w zasadzie udoskonalają stare i sprawdzone pomysły, a naprawdę "świeżych", istotnych pomysłów pojawia się zaledwie garstka.

Te kamienie niech pomyślę, skoro luk tak był trenowany i nie miał innego wzorca, to w jaki sposób sam by trenował innych niech pomyślę... o wiem tez kazałby im to robić co mu Yoda, nie to chyba nie logiczne co? Kazałby im robić zupełnie co innego. A skoro taki szczegół jak kamienie sprawia że ma to być kalka ep 5 to taki szczegół jak "topór świetlny" powinien temu zaprzeczać.

Czasem sam zastanawiam się, czy aby w świecie - de facto znacznie szerszym, niż ten realny i znany nam na co dzień - jakim jest uniwersum Star Wars, wymyślono już naprawdę wszystko? :)

Zupełnie jak w AOTC :)

Kamienie podnoszone za pomocą Mocy. Skąd to znam? Może z TESB? ;p Kolejna kalka. Brawo!

Nawet dziwne by było, gdyby Luke nie miał kontaktu z duchem Mocy starego. ;)

Hayden w ep. VIII, albo i w IX też! Byłoby dobrze, a SW pozostałaby sagą o Anakinie.[4]

Hayden w ep. VIII, albo i w IX też! Byłoby dobrze, a SW pozostałaby sagą o Anakinie.[3]

Byleby ten tydzień szybko minął.

Na fotosach to akurat nie Theroux.

Yhy.. wszystko wygląda na TESB 2 tylko znacznie podkoloryzowane.
Chwile gdzie ja mam jakieś czarne szmaty.

Heh, ja kiedyś wymyśliłem maczugę świetlną ™ zatem topór nie jest aż taki absurdalny. xD

Adam w piątek 14 kwietnia

To jest topór świetlny? ~XD

to kiedy to dokładnie będzie?

Hayden w ep. VIII, albo i w IX też! Byłoby dobrze, a SW pozostałaby sagą o Anakinie.[2] 💞

Hayden w ep. VIII, albo i w IX też! Byłoby dobrze, a SW pozostałaby sagą o Anakinie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Ostatni Jedi"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.