Ostatni Jedi

Nowe wieści - Snoke, gwardziści, Kylo i nie tylko

MakingStarWars

Na łamach serwisu MakingStarWars.net pojawiły się nowe wieści na temat Snoke`a, Kylo Rena oraz gwardzistów głównodowodzącego. Nie zabrakło informacji o postaciach Ruchu Oporu, a także nowych modelach droidów i okrętów.
Informacje prezentujemy poniżej. (Spoiler):

Snoke

W Przebudzeniu Mocy widzieliśmy Snoke`a za pośrednictwem hologramu. Wydawało się, że przywdziewał czarną szatę, jak imperator Palpatine w klasycznej Trylogii. Podobno w The Last Jedi zobaczymy Snoke`a w złotej jedwabnej szacie oraz obuwiu w tym samym kolorze. Wszystkie elementy mają posiadać czerwone ozdobniki. Dodatkowo na lewej dłoni Snoke ma mieć założony pierścień z czarnym kamieniem, którym podobno okaże się kryształ Kyber (wykorzystywany do budowy mieczy świetlnych). Tron Snoke`a również ma się prezentować okazale. Wygląda na to, że bogactwo wiele znaczy dla tej postaci. Tron Snoke`a wykonano w marmurowej estetyce. Natomiast sala tronowa wykonana została z białego marmuru ze złotymi ozdobnikami.

Gwardziści Snoke`a

Gwardziści Snoke`a prezentować mają się równie interesująco. Określani są przez produkcję jako "pretorianie". Podobno Snoke jest chroniony przez sześciu lub ośmiu gwardzistów, a nie dwóch jak Imperator w klasycznej Trylogii. Każdy gwardzista ma się posługiwać odrębną bronią, do których mają należeć: kij z ostrzami na obu końcach, nunczako, miecz oraz noże do rzucania. Podobnie jak gwardziści Imperatora Palpatine`a, mają przywdziewać hełm, zbroje i płaszcz w czerwonym kolorze. Jednak hełmy mają się znacząco różnić, ze względu na nawiązanie do estetyki hełmów średniowiecznych (wizjer bez soczewki). Podobno gwardziści Snoke`a mają wystąpić w jednej ze scen walki w filmie, więc fani nie będą zawiedzeni widząc ich w akcji. Źródło serwisu podaje, że może chodzić o scenę walki na planecie Anch-to, gdzie zamiast Rycerzy Ren (czarne postaci z wizji Rey z Przebudzenia Mocy), Kylo wraz z gwardzistami Snoke`a zaatakuje Luke`a i Rey.

Niszczyciel klasy mega

Podobno Snoke przez większość filmu będzie znajdować się w mobilnym centrum dowodzenia, umieszczonym na Gwiezdnym Niszczycielu klasy mega. Podobno ma być to największy okręt widziany w Gwiezdnych Wojnach. Niszczyciel klasy mega ma posiadać dziesięć podwójnych silników, w przeciwieństwie do pojedynczych trzech widzianych w Niszczycielach Imperium. Na pokładzie Niszczyciela klasy mega mają znajdować się droidy BB. Ich głowy mają mieć kształt sześciokąta. Droid ma być pomalowany na czarno, natomiast otwory wentylacyjne mają się świecić na czerwono.

Myśliwiec Tie Kylo Rena

Kylo Ren zawiódł głównodowodzącego Snoke`a, kiedy nie zdołał powstrzymać Rey w Przebudzeniu Mocy. Teraz będzie próbował się wykazać. Kylo przez większość filmu nie będzie nosił hełmu. Posiada specjalny model myśliwca Tie, z ostrymi skrzydłami, podobnymi do tych w myśliwcu przechwytującym Tie z Powrotu Jedi (Tie-Interceptor). Kokpit nowego myśliwca ma być bardziej podłużny w porównaniu do odpowiednika statku z klasycznej Trylogii.


Admirał Ruchu Oporu

W The Last Jedi postać Laury Dern podobno nazywa się Admiral Holdo. To imię przewijało się w rozmowach osób związanych z produkcją w odniesieniu do postaci Dern. Najdziwniejsze jest to, że postać ta nie wygląda jak klasyczny wojskowy admirał. Admiral Holdo nosi długą królewską suknię, z krótką peleryną na plecach oraz ukrytym blasterem. Na nadgarstkach nosi metalowe bransolety. Ma kręcone włosy koloru fioletowego. Jest przeciwieństwem wyglądu generał Lei, która w The Last Jedi będzie ubrana w brązową suknię, z ukrytym blasterem, podobnym do modelu wykorzystywanym w A New Hope. Wygląd Admiral Holdo nawiązuje do stylistyki prequeli Gwiezdnych Wojen.

Dameron dowódca floty

Podobno Admiral Holdo okaże się wrogiem Poe Damerona, który w nowym epizodzie będzie przewodził resztkom floty Ruchu Oporu w walce z Najwyższym Porządkiem. Poe przez większość filmu będzie dowódcą floty, jednak nie zabraknie scen akcji z jego udziałem za sterami charakterystycznego czarnego X-Winga, który został wyposażony w nowe silniki, przez co statek stanie się szybszy i bardziej zwrotny.
Jednostki BB również pojawią się po stronie Ruchu Oporu. Jednak będą stare i poniszczone, przez co nie będą przejawiać wigoru w stylu R2-D2. Dzięki temu droid BB-8 będzie naprawdę wyjątkowy na tle pozostałych modeli z The Last Jedi. Przez znaczną część filmu BB-8 będzie towarzyszył Finnowi oraz postaci granej przez Kelly Marie Tran, która w scenariuszu określana jest jako "Rose". Nie wiadomo czy BB-8 będzie uczestniczył w scenach walki myśliwców razem w pilotowanym przez Poe X-Wingu.
Jeżeli plotki o postaci Dern okażą się prawdziwe to wygląda na to, że szykuje się rozłam w szeregach Ruchu Oporu. Jednak Admiral Holdo ma dostarczyć do floty nowy rodzaj okrętów. Elementem charakterystycznym mają być okrągłe wieżyczki, identyczne jak w kanonierkach Republiki z Ataku Klonów (LAAT/c - Low Altitude Assault Transport/carrier). W czasie produkcji nowe okręty Ruchu Oporu określono jako “Honey Droppers”. Natomiast Niszczyciele Gwiezdne klasy mega określane były jako “100 Acre Wood".
(Koniec Spoilera)
Powyższe informację należy traktować z dużą rezerwą, ponieważ nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Lucasfilm ani Disney.Tagi: Epizod VIII: Ostatni Jedi (367)

Komentarze (13)

Czekam na info, że będą 2 filmy SW rocznie.

Nowe większe At-At i nowy Niszczyciel klasy mega... a nie nazywa się czasem Executor? :/

Dawać ten trailer, bo nie wytrzymam!
Spoilery dopiero zaczną się po obejrzeniu trailera ;)

kurcze..troszkę mam obawy... Snoke na złoto...niszczyciel klasy mega.... zakładam że ma być to analogia do Super SD... nie wiem...mam mieszane uczucia....

@Melethron Taki z ciebie dobry jasnowidz? Bo nwm czy mam w to wierzyć czy też nie. Ale zniechęcasz mnie na film

Wśród komentarzy narazie są tylko dwie szmiry

nie czytam nie czytam nie czytam

nadchodzi jeszcze większa szmira niż TFA...

Snoke nakradnie, ile trzeba i wystawi Nowy Porządek. Załamany Kylo poleci na Endor i poprosi ewoki, aby go przyjęli do plemienia.

Czyli Snoke to cesarz?:P

Jakoś sobie nie wyobrażam Supreme Leadera na złoto :P.
Z drugiej strony, usera CSM, który paranoicznie nie uwielbiałby czerni i czerwieni jeszcze nie mieliśmy, kto wie?

Już się nie mogę doczekać filmu. Wszystko zapowiada się bardzo ciekawie. Prawie. Do niczego nie mam zastrzeżeń z wyjątkiem jednej rzeczy, a właściwie osoby. Martwi mnie ta Admirał Holdo. Ciężko mi jest wyobrazić ją sobie w świecie Star Wars nawet, jeśli ma być nawiązaniem do prequeli. Rozumiem, że może różowe włosy skojarzyły się twórcom filmu z w pewnym sensie nowoczesnością, itp. Tylko, że nowoczesność w Gwiezdnych Wojnach wygląda zupełnie inaczej niż nowoczesność w innych uniwersach science-fiction. Różowowłosa laska w kiecce do ziemii bardziej mi pasuje do jakiegoś anime i zdecydowanie nie widzę jej na mostku rebelianckiego okrętu w roli dowódcy. Efekt końcowy zobaczymy w grudniu bądź niebawem na zwiastunie (o ile ją pokażą).

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Ostatni Jedi"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.