Ostatni Jedi

Ciekawostki z panelu i nazwa nowej planety

Panel na trwającym właśnie w Orlando Celebration promujący „Ostatnich Jedi” już za nami. Prowadził go Josh Gad, zaś jego gośćmi byli Kathleen Kennedy, Rian Johnson, Daisy Ridley, John Boyega, Kelly Marie Tran i Mark Hamill. Pod sam koniec pokazano zajawkowy zwiastun oraz plakat. Poza tym w trakcie rozmowy pojawiło się kilka nowych informacji, które warto wypunktować. Dodatkowo Entertainment Weekly opublikowało specjalny artykuł, w którym zdradzają kolejne szczegóły VIII Epizodu. Zarówno te, które proszono na panelu, jak i poza nim.Zdaniem Kathleen Kennedy, Rian Johnson wniósł swoją własną unikalność do „Gwiezdnych Wojen”. Jej zdaniem reżyseruje równie dobrze, co pisze. Zaś szczególną uwagę, szefowa Lucasfilmu zwróciła na postaci kobiece, które u Riana są waleczne i niezależne. Dodatkowo podobno umie uchwycić też humor.

Rian Johnson porównał kręcenie filmu w Pinewood do wizyty w Camelot. To jest dla niego spełnienie marzeń i mierzenie się z legendą. Mówił też dużo o kręceniu na lokacjach w Irlandii, gdzie udało im się uchwycić wiele niesamowitych plenerów. Na planie reżyser nie rozstawał się z aparatem i fotografował wszystko, co wpadło mu w oko. Podobno zrobił tysiące zdjęć. Był właściwie jedyną osobą, nie licząc dokumentalisty, który miał pozwolenie na robienie zdjęć. Przyznał się także, że zostawił swój podpis na makiecie „Sokoła”.Kathleen chwaliła występ Carrie Fisher. Rian zaś powiedział, że przeprowadził z Fisher bardzo wiele długich rozmów na temat scenariusza. Carrie poza aktorstwem, była też znanym script doctorem. Po takich sesjach z Carrie Rian przepisywał całe strony skryptu.

Daisy Ridley nie chciała zdradzić nazwiska Rey. Powiedziała tylko, że poznamy lepiej jej historię. Bardzo ważnym elementem w filmie będzie także to jak ona odbiera Luke’a Skywalkera i czego od niego oczekuje. W dodatku nie zawsze to coś, co może dostać. Musi się zmierzyć ze swoimi oczekiwaniami.

J.J. Abrams i jego producenci powiedzieli Rianowi, że BB-8 na ekranie nigdy nie jest za dużo. Rian porównał zaś małego droida do Bustera Keatona VIII Epizodu. Tak, BB-8 będzie w filmie.Finn oczywiście się obudzi w filmie. Tym razem nie będzie się wałęsał bez celu, ale wpierw musi sobie odpowiedzieć wprost, czy jest członkiem Ruchu Oporu, czy tylko ucieka przed Najwyższym Porządkiem.

Najwyższy Porządek natomiast przechodzi do ofensywy. Nie siedzi z założonymi rękoma. Choć strata Starkillera była bolesna, to również straty po stronie Nowej Republiki są ciężkie i trzeba to wykorzystać. Od samego początku filmu zobaczymy mobilizację Najwyższego Porządku.Kelly Marie Tran gra postać Rose. Nowa bohaterka, podobnie jak Rey i Finn na razie nie ma nazwiska. Johnson twierdzi, że to najważniejsza postać z nowych bohaterów, nie tylko ze względu na jej czas ekranowy. Rose jest zwyczajnym mechanikiem w Ruchu Oporu, która pracuje w utrzymaniu. Zostaje sparowana przez pewien czas z Finnem i musi stać się bohaterką. Jest zwyczajną osobą, która dopiero odnajdzie w sobie siłę.


Mark Hamill natomiast powiedział, że to nie jest już film o Luke’u Skywalkerze, to postać ważna w perspektywie sagi, niekoniecznie „Ostatnich Jedi”. Kennedy sprostowała, że Luke wciąż jest jego bardzo istotną częścią. Mark też opisując osoby siedzące na panelu, powiedział, że patrząc na Daisy Ridley widzi córk... koleżankę. Potem wykręcał się z tego, mówiąc, że jest patologicznym kłamcą i nie należy mu wierzyć.

Zaś już poza panelem dowiedzieliśmy się, że kolor czerwony, który przewija się przez logo, zwiastun czy plakaty, ma znaczenie symboliczne. Czerwień w „Gwiezdnych Wojnach” zawsze kojarzyła się z czarnymi charakterami. To znaczenie jest tu przywołane celowo.Nowa planeta, którą widzimy w zwiastunie to Crait. (Wygląda na to, że plotki o Boliwii były prawdziwe). Crait to planeta bogata w minerały, są tu kopalnie, ale jednocześnie znajduje się ona poza szlakami, gdzieś daleko. Kiedyś istniała tu baza Rebelii, która została dawno temu opuszczona. Teraz interesuje się nią Ruch Oporu. Ten czerwony dym, który widzimy za pojazdami na Crait, to coś, co zostanie jeszcze lepiej ukazane i wyjaśnione. Na Crait mamy pokrywę soli na czerwonych minerałach. Zatem bitwa nie będzie działa się w dokładnie białym środowisku jak na Hoth.
Zaś sam pomysł na tę planetę Rian miał praktycznie od początku, gdy zabrał się za scenariusz. Nie wiedział tylko, że okaże się to tak ważne miejsce dla akcji filmu. Zobaczymy tu także kilka niesamowitych, zdaniem reżysera, projektów wizualnych.

I tak przy okazji. Obecny wczoraj na konwencie Billy Dee Williams potwierdził ponownie, że nie gra w VIII Epizodzie.

Jeśli ktoś przeoczył panel, a chciałby go jeszcze obejrzeć, to można to zrobić tutaj. Na kanale Disney Expirience jest cała playlista z Celebration w Orlando.Tagi: Billy Dee Williams (79) Carrie Fisher (277) Celebration (339) Daisy Ridley (165) Disney (312) Epizod VIII: Ostatni Jedi (351) J. J. Abrams (366) John Boyega (156) Kathleen Kennedy (257) Kelly Marie Tran (25) Lucasfilm (432) Mark Hamill (270) Rian Johnson (191)

Komentarze (24)

A na kiego nam nowy bohater w TLJ? Jak o głównych postaciach z TFA nie wiemy praktycznie nic nawet podstawowych wiadomości.

Lubsok - w roli głównej chyba właśnie nie było. Jeśli masz na myśli Riza Ahmeda to jest to Pakistańczyk. Oni raczej wiecęj z Persami i Afganami mają wspólnego niż Arabami.

Ciekawe czy będą nowi "obcy", czy może wrócą "starzy znajomi"?

Już był - w RO.

Rose - azjatka wciśnięta na siłę by upodobać sobie inne mniejszości.
Coś czuje że części IX będzie Arab.

Feel the Yuan Side of the Force ;)

"Straty po stronie Nowej Republiki są ciężkie" - a więc zniszczenie stołecznej planety nie spowodowało upadku galaktycznego państwa z dwudziestopięcio milenijną tradycją - cóż to za szczęście! To teraz możemy mieć nadzieję, że odrodzona niczym feniks z popiołów Nowa Republika przetrwa może nawet tyle samo co Stara! Oby tak było! Dlaczego przywrócona z takim trudem demokracja, która wcześniej przetrwała przeszło dwadzieścia pięć tysięcy lat, miała by upaść po zaledwie trzydziestu standardowych latach? I mam też nadzieję, że w celu utrzymania tradycji, po zniszczeniu układu Hosnian, stolica Galaktyki zostanie na powrót przeniesiona na Curuscant.

Rose, ludzie po co jakiś nowy cudak,gdzie Lando...

@Lubsok Billy Dee Wiliams ma w tym momencie 80 lat i jak widać było wczoraj nie jest już tak zdrowy, więc nie przesadzajcie. Jeszcze nic o nowej postaci nie wiemy a już krytyka. Najbardziej podoba mi się krytyka Rose, że to azjatka - w oryginalnej trylogii był niedźwiedź, miśki, kałamarnica, wieli glut, ale Azjatka ?? To poprawność polityczna i lewactwo. Dajcie sobie na wstrzymanie ludziska, cieszmy się nowymi filmami, nowymi fanami, którzy wychowają się na tej trylogii, cieszmy się, że saga nadal żyje. Ja nie mogę się już doczekać aż dzieciakom pokaże całe Star Wars i trylogie prequeli, oryginalną trylogię jak i tą nową. Niech moc będzie z wami, już na zawsze.

Jeśli Lando nie pojawi się w IX epizodzie to będzie to naprawdę niepoważne ze strony Disneya.

No cóż... jak to mawiam... CHRZANIĆ MALKONTENTÓW!

@HAL 9000 chyba jednak nie wszyscy chcą.

Srebrniki są potrzebne na dalsze filmy - a tego wszyscy chcemy PRAWDA.

Rose nie jest ważna dla historii SW, ona jest ważna dla azjatyckiej widowni i ich srebrników.

Crait jest świetne - znakomity pomysł z tym czerwonym "minerałem". Znakomicie to wygląda.

Hammil dobrze wie, że to główne przypuszczenie fanów co do tożsamości Rey, więc znając jego, zakpił sobie. Od początku wydaje mi się, że Rey jako Skywalker... to zbyt oczywiste i raczej okaże się inaczej.

Planeta jest fajna ale nadal czekam, żeby w Star Wars zaczęły powstawać magiczne planety w sensie takie jak np. w Mass Effect :)

Crete, czy tam Crait... z trailera widać, że ostatnie przecieki miały w sobie dużo prawdy. ;p

Była Shmi Skywalker, może być i Rey Skywalker.

Czyli będzie Rey Skywalker, co za niespodziewanka, jestę w szoku.

Rose jest słodka. [2]

No i po co takie postaci jak ta Rose robić? Jakby nie mógł Lando wrócić... Ale nie, trzeba tłuc miliard mnowych bohaterów.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Ostatni Jedi"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.