Łotr 1

Ostateczny wynik „Łotra 1”

30 kwietnia 2017 w Stanach Zjednoczonych po raz ostatni wyświetlano w normalnym trybie „Łotra 1” w kinach. W większości innych krajów pierwszy pełnometrażowy spin-off sagi od Disneya zakończył swój bieg wcześniej.

  • W USA „Łotr 1” zarobił dokładnie 532177324 USD. To daje mu pierwsze miejsce w 2016, oraz siódme w ogólnej klasyfikacji wszech czasów. Lepiej z sagi sprawiło się jedynie „Przebudzenie Mocy”.
  • Na rynkach światowych (poza USA) „Łotr 1” przyniósł 523,9 miliona USD. To zaledwie 58 pozycja. Najwięcej zarobił w Wielkiej Brytanii (81 milionów USD), Chinach (69 milionów USD) i Niemczech (46 milionów USD). Poza Stanami lepiej poradziło sobie oczywiście „Przebudzenie Mocy”, ale także „Mroczne widmo”.
  • Globalnie film Garetha Edwardsa przyniósł 1056,1 miliona USD, co obecnie klasyfikuje go na 22 pozycji.
  • Jeśli uwzględnimy inflację, to więcej niż „Łotr 1” zarobiły „Nowa nadzieja”, „Przebudzenie Mocy”, „Mroczne widmo”, „Powrót Jedi” i „Imperium kontratakuje”. „Zemsta Sithów” zarobiłaby niewiele mniej. Byłby to też 57 najlepszy wynik w Stanach.
Przedstawiciele Disneya nie raz mówili, że nie oczekują by „Łotr 1” dorównał „Przebudzeniu”, ale chyba mają powody do zadowolenia. Tymczasem warto zauważyć, że film Abramsa niedawno stracił jeden ze swoich rekordów. „Szybcy i wściekli 8” mieli lepsze otwarcie poza granicami USA. Zresztą ten film już globalnie zarobił więcej niż „Łotr 1”.Tagi: Disney (327) Epizod I: Mroczne widmo (492) Epizod III: Zemsta Sithów (848) Epizod IV: Nowa nadzieja (571) Epizod V: Imperium kontratakuje (436) Epizod VI: Powrót Jedi (396) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (747) Gareth Edwards (151) J. J. Abrams (384) Łotr 1 (408)

Komentarze (36)

Łotr jest naszą chlubą, kochamy go i będziemy wielbić. [7]
Fajnie, że "Łotr 1" zarobił ponad 1 miliard dolarów, chociaż zasługuje na o wiele więcej. Obstawiałem, że zarobi od 1mld-1,5mld , więc się zmieściłem w skali swoich przeczuć, ale tak jak mówię - film zasługiwał na o wiele więcej. :-) Ale dobry i ten miliard dolców, bo daje to sygnał Disneyowi, że opłaca się tworzyć świetne gwiezdnowojenne spin-offy.

Łotr jest naszą chlubą, kochamy go i będziemy wielbić.[66] :)

Łotr jest naszą chlubą, kochamy go i będziemy wielbić. [5]

Łotr jest naszą chlubą, kochamy go i będziemy wielbić. [4]
Szkoda że nie był tak cudny jak TFA.
Czekamy na Antologię o Hanie [2]

@Alex Wolf
Zapomniałeś zapytać paru biednych hejterów TFA, dlaczego pod tekstem o wynikach R1 musieli wylać swoje dziecinne frustracje :D

@pitrek98 Owszem są fajne,ale filmy powinny być urozmaicone,większość mieszkańców Galakyki nie używa Mocy i o nich też powinno sie robić filmy. Jest na to wiele pomysłów. Jeżeli ktoś nie lubi Star Wars bez wyrażnie zaakcentowanej Mocy,to niech nie ogląda,proste.

@Dorian
masz rację. R1 to również ingerencja studia ale bardziej subtelna i przemyślana.

Szkoda, że RO nie przebiło kasowo TFA, bo naprawdę było lepsze niż tamta zrzynka.:(
Ale fakt faktem na RO poszli raczej fani SW niż tłumy osób, które nie bardzo się orientują w zasadzie co to SW jest, ale na TFA poszły, a niektórzy fani pewnie poszli parę razy na RO, a taki co nie wie co to do końca jest SW oglądnął raz RO i stwierdził, że to jest głupie.:/

Łotr jest naszą chlubą, kochamy go i będziemy wielbić.[4]

A TFA to takie najbrzydsze i najgłupsze dziecko w rodzinie, wstyd się do niego przyznawać.[2]

darth_numbers - książkowym przykładem to jest Fantastyczna Czwórka albo Suicide Squad, Rogue One to akurat jest przykładem że dokrętki nie zawsze muszą oznaczać złego filmu

Żaden film nie jest w stanie zarobić miliard na fanach. Nawet liczna grupa fanów star wars to za mało na miliard, większość pieniędzy filmy zarabiają na "niedzielnych kinomanach" nie na fanach. Dlatego śmieszą mnie teksty kiedy to producenci czy ktokolwiek z otoczenia wypowiada się że film robiony był dla fanów. Miliard zawdzięcza dobremu przyjęciu i recenzją

Dobrze, że film zarobił taką kasę, bo pokazuje to korporacyjnym garniturom siłę fandomu, daje nadzieje na odważniejsze decyzje w przyszłości, otwiera wrota nowym filmom pełnometrażowym, niekoniecznie Epizodom. Uświadamia też zarządowi Disneya, że SW nie jest fenomenem globalnym, są jednak granice kulturowe. Chiny pozostały niezdobyte i mam nadzieję, że na tej próbie się skończy.

Film niestety jako film jest słaby i w zasadzie nadaje się tylko dla fanów. Poza naszym środowiskiem ma zerową siłę oddziaływania, nie sprawdzi się także jako tzw "gateway drug", tzn nikogo nie związanego z tematem nie wciągnie w Starwarsy. Z czysto technicznego punktu widzenia zupełnie poprawny, niestety książkowy przykład ingerencji studia w pracę reżysera.

Niech się cieszą że cokolwiek na tym zarobili. Dobrze że mam Unlimited i nawet 20 zł na R1 nie wydałem :P [2]

Najlepiej z całej sagi. W końcu kto by liczył TFA?

Alex@ Jak to nie biegają? a super zakończenie filmu to co? ;)
Osobiście zdecydowanie wolę Rogue 1 niż niespójne fabularnie i mega wtórne TFA.

Osobiście uważam że wypadł lepiej niż przebudzenie, nie chodzi mi o zarobek, lecz o całokształt.

@Alex Wolf
Ale takie ludki też są fajne...

@Qel Asim - Po kiego grzyba zamieszczasz swoje złośliwe posty pod artykułami odnośnie Łotra 1, skoro go tak nie trawisz? Wszyscy znają Twoją opinię o tym filmie, więc daruj sobie. Wiem dlaczego nie lubisz Łotra - bo tam nie ma ludków biegających ze świecącymi jarzeniówkami.

Lubsoku, gdzie tu jad?
Ja tylko wyraziłem swoją radość z karty Unlimited która uchroniła mnie przed przyczynieniem się do realnego zarobku tegoż filmu :D

Natomiast dodam, że z tych kilku stówek które wydałem w kinie na TFA jestem w pełni dumny :)

Łotr jest naszą chlubą, kochamy go i będziemy wielbić. [3]

A TFA to takie najbrzydsze i najgłupsze dziecko w rodzinie, wstyd się do niego przyznawać.

Qel i po co ten jad?

Dobry wynik. Brawo!

Świetny wynik, prestiżowy(dla producentów) boxoffice zdobyty. Biorąc pod uwagę, że w film przedstawiał postacie nieznane publiczności to wynik rewelacyjny, Batman wspierany przez Supermena i Wonder Woman nie osiągnęli takiego rezultatu a to kultowe postacie w USA.

Łotr jest naszą chlubą, kochamy go i będziemy wielbić. [2]

Niech się cieszą że cokolwiek na tym zarobili. Dobrze że mam Unlimited i nawet 20 zł na R1 nie wydałem :P

Przebili przebudzenie o 3 czy 4 mln

Szybcy pobili przebudzenie ponieważ ich wynik zawiera Chiny a przebudzenie mocy swój wynik ma bez Chin inaczej otwarcie byłoby na poziomie ok 600 mln a szybcy przebili przeb

Film jest świetny, wynik jak najbardziej zasłużony.

Gdyby nie awaria kina do którego lubiłem chodzić, to... film zarobiłby więcej.

Wielki sukces. Beka z hejterów.

Brawa dla Łotra, bo sam świetny wynik jest naprawdę adekwatny do świetnego i genialnego filmu.
Inflacji co do serii filmów wydawanych przez 40 lat raczej nie ma co uwzględniać, to się bardziej sprawdza choćby do piłkarzy - bo kto lepszy, Zidane, czy Pogba?
Ale i tak trochę boli to, że:
Szybcy 8 >> Przebudzenie >> Łotr

Dobrze jest. :) A, no i wiwat "Łotr"! [2]

Łotr jest naszą chlubą, kochamy go i będziemy wielbić. :)

Wiwat Łotr! Oby więcej antologii na takim poziomie!

Się cieszę. ~:)
Gdy wróci do kina, znów na mnie zarobią. ~;)
Gdy wydadzą 4K - też.

Brawo! Ładny wynik.
------------
Szybko się wściekli i otwarcie nas pobili :(

Świetny wynik do świetnej historii. Na Łotra w większości poszli fani, przy Przebudzeniu też sama marka Gwiezdne Wojny robiła swoje no i ogromna kampania reklamowa. Mam nadzieję, że pogłoski o Trailere do The Last Jedi na połowę Lipca będą prawdziwe...
Czekamy na Antologię o Hanie ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Łotr 1"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.