Komiksy

Jest już nowy Star Wars Komiks

Egmont Polska

Do sprzedaży trafiła nowa odsłona dwumiesięcznika Star Wars Komiks. W trzecim tegorocznym numerze na czytelników czekają dwie opowieści będące kontynuacją wydawanej za oceanem przez wydawnictwo Marvel serii Star Wars. Komiks tradycyjnie jest dostępny m.in. w kioskach, salonach prasowych oraz wybranych księgarniach internetowych.

Star Wars Komiks 3/2017 (69)

W trzecim numerze dwumiesięcznika w 2017 roku znalazły się dwie opowieści komiksowe. Pierwsza, krótsza, to kolejne spojrzenie w młodość Luke’a Skywalkera okiem Obi-Wana Kenobiego, który czuwał nad przyszłym Jedi i prowadził pamiętnik. W drugiej historii Luke – już jako sławny bohater bitwy o Yavin – wraz z towarzyszami z Sojuszu Rebeliantów, Leią i Hanem, stawia czoło załodze gwiezdnego niszczyciela „Harbinger”. Ten okręt miał być niezniszczalny...
Komiksy oryginalnie ukazały się nakładem wydawnictwa Marvel w zeszytach Star Wars #20: From the Journals of Old Ben Kenobi oraz Star Wars #21-25: The Last Flight of the Harbinger #1-5 .
Scenariusz Jason Aaron i Chris Eliopoulos, rysunki Mike Mayhew i Chris Eliopoulos oraz Jorge Molina, okładka Mike Deodato, Jr. Przekład: Maciek Drewnowski. Cena 19,99 zł, 132 strony.

Temat na forum.Tagi: Chris Eliopoulos (9) Egmont Polska (537) Jason Aaron (31) Maciej Drewnowski (44) Mike Mayhew (32) Star Wars (2015) (109) Star Wars Komiks (198)

Komentarze (20)

Master of the Force napisał:
"Wielu pisze, żeby na coś ponarzekać.:)"

Ale o co ci chodzi?:P Narzekanie to w sumie już cecha narodowa Polaków, a po za tym od czasu do czasu trzeba sobie ponadawać.:)

No wiem wiem ze sie nie znam a wypowiadam :) A te nasze apele tylko wynikaja z tego ze chcielibysmy po prostu tego komiksu po polsku, zadne tam narzekanie. I tak sie ciesze ze Egmont prowadzi taka serie :)

Mossar - Egmont jest prowadzony przez ludzi z doświadczeniem, którzy się znają o wiele lepiej od nas obu na polskim rynku komiksowym. Gwarantuję, że pojedyncze "apele" w internecie to za mało, żeby poważne wydawnictwo coś wydało :) Pomijając to, że ci apelujący i tak nie są tak liczni jak nakład, nie wiadomo ilu z apelujących rzeczywiście postanowi wydać swoje pieniądze na komiks. Wielu pisze, żeby na coś ponarzekać :)

@Master niby tak, ale komiksy SW to na tyle niszowy temat, że kupują je praktycznie tylko tacy jak my. A jak widać wielu z nas chciałoby Kanana, a nie np. Chewbacci, więc to nie powinien być fail biznesowy.

SWK w nowej grubszej odsłonie jest spoko.
Obawiam się, że nie wydadzą wszystkiego, ponieważ Marvel non stop sypie nowościami...

Mossar - czyta komentarze. Niestety rynek komiksowy w Polsce nie działa tak, że da się wydać wszystko. Z rożnych wypowiedzi Egmontu wnioskuje, ze komiksy Star Wars sprzedają sie dobrze, ale nie bardzo dobrze. Kanan byłby zbyt ryzykowny. Pamiętaj, ze na koniec dnia te komiksy maja sie sprzedać.

Może trzeba przygotować Panu Drewnowskiemu jakiś zrzut wszystkich komentarzy na temat Kanana. Bo nie sadze ze czyta komentarze :D

Lando, Poe były dla mnie nudne o Leii nie będę już mówił. Strzaskane Imperium i Darth Vader są ciekawe. A Star Wars też niby ale zbyt przewidywalne i ile można o tych samych postaciach.
Ja się też pytam gdzie "Kanan"

Tylko, że wydaje mi się, że komiks "Kanan" nie wiele ma wspólnego z popularnością Rebels. Komiksy i tak raczej kupują takie nerdy jak my i nie sądze, żeby sprzedaż Kanana miała być mniejsza niż np. Poe czy Lando.

@Finster Vater - no nie do końca. ~:( W USiech emisja była w stałych godzinach, przerwy były zapowiadane z góry, no i skończono cały sezon. A u nas? Od lat (wcześniej TCW, potem 2 sezony R) leciały w sobotę o 9:30. A trzeci sezon ni z gruszki, ni z pietruszki poleciał w niedzielę o 9:30. Potem jedna przerwa, ot tak, bo; druga gdyż albowiem. A w końcu przerwali bez kilku ostatnich odcinków. O tym, że całość idzie z baaaaadzo dużym opóźnieniem, nie wydają różności na płytach itp., nie wspomnę. Tak, tak, jest Sieć, Zatoki, tłumacze, ale potem niech się nie dziwią, że ludkowie mają to gdzieś.

@Peter_D - nie, normalny rysunek. Aczkolwiek rysownicy często sobie pomagają prostym modelem 3D, żeby wyłapać perspektywę.

Czy mi się dobrze wydaje, że okładka komiksu to 3D?

[...]On nawet nie jest emitowany. [2]
Podpisuję się pod tymi słowami, bo na bieżąco oglądałem Rebeliantów na Disney XD. Teraz nie mam jak oglądać, bo emisja polskojęzycznych odcinków... właściwie co się z nią dzieje? Kolejna przerwa w emisji, był jakiś komunikat czy coś? Czy znowu mamy czekać, aż ni z gruchy ni z pietruchy serial wróci? :P

@SW-Yogurt - no to dokładnie tak samo jak w USA. Zresztą RO też nie jest emitowane.

Oczywiście, że serial nie jest oglądany. Ba! On nawet nie jest emitowany.

Kiedyś pisali, że serial w PL jest chyba zbyt mało lubiany/oglądany więc Kanana nie będzie przynajmniej narazie

Something, something, something, "Kanan"! [4]

O co "Kanan"? [3]

Egmoncie, gdzie "Kanan"?![2]

Egmoncie, gdzie "Kanan"?!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.