Ostatni Jedi

Dokument z planu Epizodu VIII i Hantologii

Brytyjski Instytut Filmowy (British Film Institute) zamieścił na swoim twitterze krótki filmik o pracy młodych absolwentów filmowych z Wielkiej Brytanii na planie „Gwiezdnych Wojen”. Na planie „Ostatniego Jedi” pracowało 13 absolwentów, zaś przy filmie o Hanie Solo było już ich 28. Ten krótki dokument koncentruje się właśnie na młodych ludziach i możliwościach, jakie daje im Lucasfilm. Więcej jest w teorii mowy o Hantologii, ale są tu też ujęcia z planu VIII Epizodu. W tle zaś widać, choćby fragmenty BB-8. Wśród osób wypowiadających się znaleźli się Kathleen Kennedy, Jason McGatlin (producenci obu filmów) oraz Bradford Young (operator Hangologii).Natomiast o VIII Epizodzie wypowiedział się niedawno Adam Driver. Aktor stwierdził, że Rian Johnson ustanowił nowe zasady w filmach Star Wars. Chodzi oczywiście o równowagę między nowymi rzeczami, a tym co już znamy, oraz tym czego publiczność oczekuje. Zdaniem Drivera priorytetem Johnsona były postacie i fabuła.

Na większe zapowiedzi i może kolejny dokument musimy poczekać jeszcze 2 tygodnie do D23 Expo.Tagi: Adam Driver (90) Bradford Young (6) D23 Expo (48) dokument (45) Epizod VIII: Ostatni Jedi (349) Jason McGatlin (25) Kathleen Kennedy (257) Lucasfilm (432) Rian Johnson (189) Solo (159)

Komentarze (3)

Niech się młodzi uczą. :) Na pewno są z siebie dumni, że mogli pracować przy "Star Wars". :D

Chyba nie do końca zrozumiałeś przesłanie tego filmu :) To jest niesamowita lekcja dla młodych filmowców, oni uczą się tam wielu rzeczy, o których na studiach co najwyżej słyszeli na wykładach. Być częścią tak wielkiego projektu to niesamowita lekcja dla nich. Anwet gdyby faktycznie mieli tylko "podawać kawę reżyserowi", to i tak popatrzą na planie tyle, że pomoże im stać się przez to lepszymi filmowcami. Trudno wyobrazić sobie lepszy start w życie zawodowe, niż bycie częścią tak ogromnego projektu.

Ten dokument o "młodych filmowcach" mówi jedno: "skończyłem filmówkę... podaję reżyserowi kawę na planie". :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Ostatni Jedi"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.