Komiksy

Kolejne Legendy z Darthem Vaderem już w przyszłym tygodniu

Egmont Polska

W przyszła środę do sprzedaży trafi kolejny tom komiksowego cyklu Legend. Tym razem na czytelników będzie czekać historia z najsłynniejszym lordem Sithów w roli głównej. Więcej szczegółów znajdziecie w zamieszczonym dalej opisie.

Legendy: Darth Vader i zaginiony oddział

Wydarzenia, które ukazano w filmie Zemsta Sithów, wciąż prześladują Dartha Vadera. Mroczny Lord musi jednak zapomnieć o swojej przeszłości i skupić się na tym, co niesie przyszłość. W ramach nowej misji ma udać się do tajemniczej Mgławicy Duchów i odnaleźć – a w miarę możliwości także uratować – zaginione imperialne siły ekspedycyjne.
Zadanie okazuje się trudniejsze, niż się z początku zdawało, a w dodatku Vader musi się dzielić zwierzchnością nad własnymi jednostkami z upartym, choć kompetentnym oficerem.
Komiks oryginalnie został wydany w zeszytach Darth Vader and the Lost Command #1-5 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Rick Leonardi, tusz Dan Green, kolory Wes Dzioba, okładka Michael Kutsch. Przekład: Jacek Drewnowski. Cena 49,99 zł, 120 stron, oprawa miękka ze skrzydełkami. Premiera: 19 lipca 2017 r.

Temat na forum.Tagi: Darth Vader i zaginiony oddział (Darth Vader and the Lost Command) (14) Egmont Polska (537) Haden Blackman (75) Jacek Drewnowski (73) Legendy (komiksowa kolekcja) (39) Rick Leonardi (4) zapowiedzi komiksowe (50)

Komentarze (12)

Trochę dziwi wybór okładki, w oryginale logo było u dołu, a tutaj hełm Vadera przycięty. Nieładnie.

Akurat "Lost Command" jest całkiem fajne (wizje Vadera świetne, szczegolnie z cesarzową Padme), natomiast Blackman słusznie obrywa za TFU (jedynka - zrobienie z Shaak Ti taniej nałożnicy, dwójka to za całokształt).

Vergesso-> sam nie wierzysz w to co piszesz! W dodatku sobie przeczysz!!!

:D

Kupię, dla wspierania naszej gospodarki i żeby seria nie upadła :D

Nestor -> Dobre momenty to by były, jakby tego było mało:P
Tymczasem Blackman stworzył całą furę dobrych rzeczy, a to zaledwie TFU i TFU 2 są takimi wypadkami przy pracy - choć pierwsza gierka przyznam, że całkiem mi się podobała. Co jeszcze mogę wymienić poza wymienionymi przeze mnie tytułami? "Nienawiść i strach" - co prawda kolejny Republic z Wojen Klonów, ale nie podałem go indywidualnie z nazwy. To tam mieliśmy okazję poznać historię Asajj Ventress, nie zniekształconą przez późniejsze TCW.

Pamiętam, że kiedyś na Bastionie była fala ataków na Blackmana, były tematy na forum, nawet artykuł na ten temat Carno stworzył. Problem w tym, że w tym zalewie marudzenia na Hadena część osób oskarżała go o zrobienie melepety z Vadera już w pierwszej Czystce, którą... stworzył Ostrander:P

Rzeczywiście był kiedyś sezon na swoiste "rozbieranie" Vadera na czynniki pierwsze gdzie ten dostawał łomot. Problem jednak w tym, że to nie Blackman w tym przodował, bo poza Blackmanem było wielu innych, jak Ostrander czy scenarzysta "Chwili zwątpienia"(nie pamiętam teraz jego nazwiska). A całe pretensje poszły jednak, o dziwo, na Blackmana.

Vergesso-> właśnie odkryłeś wszystko, on miał dobre momenty do czasu pracy nad TFU. Potem wyszło mu tylko Widmowe więzienie - a to chyba na pożegnanie nawet, bo z tego co kojarzę, to był jego ostatni projekt komiksowy. Ogólnie koleś jest mitomanem niespełnionym i im więcej wolnej ręki mu dawali, tym gorzej mu szło. Jednych już takich wyrzucili z planu filmowego, ale Haden był prekursorem tych wyrzuceń. :D

Nestor -> Ale Ty bzdury klepiesz, bardzo powszechne w fandomie jeszcze parę lat temu, to właśnie Blackman stworzył Obsesję, Bitwę o Jabiim, Vadera i Widmowe Więzienie, wiele komiksów z Wojen Klonów nawiązujących klimatem do CW Tartakovskyego - zarówno w Republicach, jak i CWA. TFU to inna bajka, ale można przyjąć że każdemu może zdarzyć się wpadka.
A że LS też napisał kupę bzdur w swojej recenzji - Herman van Rompuy o aparycji kija od mopa??? - tylko wskazuje na to, że warto pomyśleć nad napisaniem nowej recki.

Ja czekam na komiks, między innymi ze względu na właśnie Blackmana, który jest jednym z moich ulubionych scenarzystów komiksów SW, obok Stradleya i Ostrandera. A do tego klimat ROTS, Dark Times i, jeśli wierzyć różnym reckom i opisom komiksu, wyobrażenia Vadera na temat historii alternatywnej.
Must have!

Haden Blackman - i wszystko jasne... Ten koleś powinien dostać wyrok za swoje wybryki, i to nie jakiś tam w zawieszeniu, ale co najmniej 10 lat ciężkich robót bez możliwości zwolnienia warunkowego. Po kilku dniach wiedziałby dlaczego nie wolno pisać, czego mu ten chory musk nie podpowie i dawać to wydawcy jako "praca finalna". Dobrze że mu nie dali do zrobienia TFU3, bo byśmy wtedy na zawały poumierali zbiorowo...

Tu się nie ma co zastanawiać, to trzeba mieć! (W zasadzie całe Dark Times)

Może kupię.:P

ha, czytałam już! I też kupię XD

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.