Książki

„Więzy krwi” zostały spętane

Empik

Oficjalnie od dziś można zakupić powieść „Więzy krwi” autorstwa Claudii Gray, która ukazała się w nakładzie wydawnictwa Uroboros. Fabuła rozgrywa się kilka lat przed akcją epizodu VII "Przebudzenie Mocy", a główną protagonistką historii jest Leia Organa. Książka spodoba się miłośnikom politycznych klimatów, która mocno zarysowuje sytuację w galaktyce jeszcze przed konfliktem Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem. Pozostali czytelnicy też nie powinni poczuć się zawiedzeni, powieść bowiem odkrywa sporo nieznanych faktów, dopełniających wątki znane z filmu.
Książka jest dostępna w sprzedaży wyłącznie w sieci Empik, ale 2 sierpnia trafi do ogólnokrajowej dystrybucji. Za przekład odpowiedzialna jest Anna Hikiert-Bereza. Książka została wydana w miękkiej oprawie w cenie 39,99 PLN, przy objętości 480 stron. Na początku lipca wydawnictwo opublikowało poszerzoną notę wydawniczą, którą możecie przeczytać poniżej.

Po tym jak Rebelia pokonała Imperium podczas bitwy o Endor, Leia Organa sądziła, że to zwycięstwo da początek trwałemu pokojowi. Teraz ta nadzieja wydaje się jej zaledwie odległym wspomnieniem.

Nowa Republika pod rządami senatu galaktycznego czuwa nad bezpieczeństwem obywateli od ponad dwóch dekad. Wojny, które podzieliły galaktykę, odchodzą powoli do historii. Jednak senatem powoli zaczynają targać nowe konflikty. Pod nieobecność Mon Mothmy, byłej przywódczyni Rebelii i pierwszej kanclerz Nowej Republiki, uformowały się dwie nieoficjalne, ale prężne frakcje: populiści, przekonani, że niepodzielną władzę powinny zachować poszczególne planety, oraz centryści, przedkładający nad podejście opozycji silny galaktyczny rząd i potężniejsze wojsko.

Tylko najwięksi z bohaterów wojennych są nadal darzeni szacunkiem przez wszystkich. Podczas ceremonii odsłonięcia pomnika Baila Organy senat jednoczy rzadka harmonia. To uroczysty dzień, jednak nawet w takiej chwili rozłam pomiędzy światami galaktyki wciąż się pogłębia. Jako szanowana senator Leia musi stawić czoła niebezpieczeństwom, które zagrażają raczkującej demokracji – zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Bossowie podziemnego półświatka, zdradzieccy politycy i imperialni lojaliści sieją w galaktyce zamęt. Zdesperowani członkowie senatu, zdeterminowani do tego nie dopuścić, wzywają do wyboru pierwszego senatora. Liczą na to, że to wpływowe stanowisko zapewni podzielonej galaktyce silne przywództwo.

Jako córka Dartha Vadera Leia musi się liczyć z brakiem zaufania ze strony osoby, która zajmie tę pozycję – nawet mimo iż jej poplecznicy chcieliby widzieć na tym stanowisku nie kogo innego, lecz właśnie ją. Możliwe jednak, że pojawienie się nowego wroga nie pozostawi Lei wyboru, bo na skraju znanej galaktyki czai się w mroku tajemnicze zagrożenie…

Oto opowieść o wydarzeniach poprzedzających akcję filmu i książki Star Wars. Przebudzenie Mocy.Temat do dyskusji na forum.Tagi: Anna Hikiert-Bereza (98) Claudia Gray (36) Empik (141) GW Foksal (Uroboros, W.A.B.) (53) nowości książkowe (223)

Komentarze (15)

Czytając recenzje można stwierdzić, że to dobra pozycja do przeczytania dla fana SW. Mam nadzieję, że jak odrobię zaległości (a jest ich naprawdę dużo) to po nią sięgnę.

Jestem juz w połowie i jest genialna gorąco polecam ją kupiłam za, 99 bo zamówiłam przedpremierowo czekałam trochę ale było warto. Idźcie szybko kupić i czytać :) (książka jest 10/10)

Podobno dobra książka, jak nadrobię zaległości czytelnicze to pewnie sięgnę. ;)

Empik tym razem dał w moim wypadku ciała, zawsze miałam przeczytaną niekoniecznie w całości książkę zanim info pojawiło sie na Bastionie - a tu zonk. Liczę ze odbiorę ja przed weekendem bo nie zapowiada sie on ciekawie :).

Jutro jadę kupić.

Kupię.

Mi się bardzo podobało - i tłumaczenie też przeczytam. Jedna z lepszych książek z NK. I piękny wątek Lei i Hana :)

Czytałem w oryginale, wynudziłem się

Szczęściarz, u mnie nie kupują Gwiezdnych Wojen :( A na tę książkę mam ogroooomny apetyt, bo zapowiada się po prostu smakowicie

I za darmo (za jakieś 2 miesiące) w bibliotece. ~:)

A dokładniej 27,59 PLN w przedsprzedaży, a aktualnie 30,35 PLN w sklepie internetowym. Po premierze ogólnokrajowej dużo taniej do kupienia nie będzie.
Byle tylko była przed weekendem do odbioru, bo chciałbym przeczytać jeszcze przed premierą Inferno Squad.

W przedpremierowym zamowieniu kosztuje tyle co w promocji

A ja poczekam chyba na promkę w Empiku, bo są dość często.

Zamówione w przedsprzedaży, mam nadzieję, że jutro, najdalej pojutrze będzie można odbierać w empikach.
Obok Thrawna ostatnia ksiązka z kanonu jaka mi została do zaliczenia. Oby się okazało, że najlepsze zostawiłem sobie na koniec. Mam strasznie wysokie oczekiwania - okres przed epizodem VII + autorka + recenzje = no musi być dobreze :-)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.