Świat Filmu

P&O 237: Czy któraś z twoich scenografii miała sufit?Dziś kolejne, ogólne pytanie do scenografa prequeli, Gavina Bocqueta.P: Która, o ile jakaś, z twoich scenografii do „Gwiezdnych Wojen” miała zbudowany sufit?

O: Sufity bardzo rzadko buduje się na planie filmowym, chyba, że scenografia jest dość niska, jak kwatery niewolnicza Anakina z Epizodu I. Zbudowaliśmy też sufity w sklepie Watto oraz we wnętrzach królewskiego okrętu Padme z Epizodu I czy okrętu Padme z Epizodu II.

Można też zbudować część sufitu, zwłaszcza, gdy kamera go widzi w jakimś większym ujęciu. Prawdę mówiąc, nawet w erze cyfrowych poprawek, czasem może być taniej zbudować mały fragment sufitu, niż dodawać go cyfrowo. Ale kluczową przyczyną, dla której nie buduje się sufitów na planach filmowych, to kwestia oświetlenia. Musimy móc oświetlić przestrzeń, pomimo trudności jakie dostarcza nam dana lokacja.

Więc nawet zanim nastała era cyfrowa, sufitów generalnie się nie budowało, a tylko dodawało rysowane obrazy lub malowano je na szkle, albo wykorzystywano miniatury. W „Przeminęło z wiatrem” wszystkie sufity domalowali artyści, jedne na szkle ustawionym przed kamerą inne w postprodukcji.Tagi: Epizod I: Mroczne widmo (483) Epizod II: Atak klonów (791) Gavin Bocquet (28) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (325)

Komentarze (5)

Ciekawe.

Mi to spokoju nie dawali odkąd zobaczyłem filmy.. W ogóle sufi to mój ulubiony element pomieszczenia i zawsze je podziwiam.. Teraz wiem ze to tylkojak efekt komputerowyu(na pierwszy rzut oka tegoroczne nie widać)
Ta odpowiedź zmieniała moje życie, dziękuję

Z tego co pamiętam w TPM musieli podwyższać scenografię bo im Liam Neeson wystawał ponad nią :)

Następne pytanie będzie, czy któraś scenografia miała podłogę. xD

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.