Sprośne okruchy

Włoscy imigranci, czyli kolejny skandal z Samuelem L. Jacksonem w roli głównej

Samuel L. Jackson nie raz znalazł się na okładkach mediów ze względu na swój cięty język. Ale tym razem nie odpowiada wprost za kolejny skandal ze swoim udziałem. Otóż, słynny koszykarz Magic Johnson wyprawił swoje 58. urodziny w Toskanii we Włoszech. SLJ był jednym z gości. Bawili się, poszli na zakupy i wypoczywali. Jeden z przechodniów zrobił im zdjęcie i umieścił w sieci, zaś Magic te zdjęcie umieścił na swoim twitterze. Ot normalne życie celebrytów...Ale wtedy do akcji wchodzą dziennikarze. Włoski pismak Luca Bottura postanowił sobie zażartować. Umieścił to zdjęcie z komentarzem: „Środki Boldrini w Forte dei Marmi na zakupy w Pradzie za 35 euro. Udostępnij, jeśli jesteś oburzony!”. Chodzi o to, że Włosi przekazują na pomoc uchodźcom kwotę 35 €. Niestety niektórzy internauci nie rozpoznali mężczyzn i się zaczęło. Jedni zaczęli krytykować dziennikarza, za jego podejście do imigrantów. Inni oburzyli się na imigrantów, niektórzy nawet uznali, że dziennikarz nie rozpoznał celebrytów. Chorwacka modelka Nina Morić, postanowiła powielić żart i retwittowała to zdjęcie pisząc o tym jak się bawią imigranci za „nasze” pieniądze. Znów ten wpis część osób potraktowała serio. Najlepsze jest to, że sprawy jeszcze nie skomentował sam Jackson.Tagi: Plotki (990) Samuel L. Jackson (269) Twitter (44)

Komentarze (11)

@nedz123, za mało dojrzała na to jesteś :(

O co im chodzi z tym dziennikarzem? Nie mógł się pomylić?
A co do uchodźców to zapędzić ich na statki i z powrotem do Afryki!

Cool story bro.

Tak na marginesie, to takich Madzikow i Samuelow to mam tutaj na kopy, to tak łatwo w tłumie nie rozpoznasz.

Nb., z takimi drobniakami do Prady? To na waciki nie starczy.

NIECH WRACA SKAD PRZYBYŁ, NA HARUUN KAL

Dolary we Włoszech? Ty chyba też nie za bardzo wiesz o forsie w tym kraju XD
Oczywiście to tylko uwaga na boku, z resztą się zgadzam ;p

Dobre lumpy

to bekowe, że SLJ został wzięty za migranta, że ludzie nie rozpoznają już Medżika, można się pośmiać, tylko z drugiej strony jest właśnie druga strona ;)

@Lord Bart , nie wiem jak zareagować. Z jednej strony chcę napisać "hahahaha", bo wszystko to wygląda śmiesznie i ten numer się komikowi udał. Z drugiej jednak jest mi przykro, bo zdaję sobie sprawę z tego, iż ten eksperyment społeczny to nie fikcja, a świat rzeczywisty, pokazujący - jak trafnie to ująłeś - "jak łatwo manipulować tępym internetowym tłumem".

Samuel L. Jackson i Magic Johnson spędzili niedawno wakacje we Włoszech. Po zrobieniu zakupów panowie postanowili odpocząć na jednej z ławek. Wówczas ludzie podchodzili, aby zrobić dwóm gwiazdorom zdjęcia. Włoski komik Luca Bottura postanowił wykorzystać jedną z fotografii do przeprowadzenia eksperymentu społecznego. Zamieścił zdjęcie w sieci twierdząc w podpisie, że znajdują się na nim imigranci, którzy wydają 35 euro pieniędzy podatników na luksusowe zakupy. Nawiązał także nieprzychylnie do Laury Poldrini, przewodniczącej Izby Deputowanych, krytykowanej za jej politykę otwartej migracji. Jak się okazuje wielu obywateli Italii nie rozpoznało dwóch słynnych mężczyzn i udostępniło zdjęcia krytykując wpuszczanie imigrantów do ich kraju.


Ogólnie chodzi o to, że państwo włoskie dotuje przeróżne akcje pomocowe dla migrantów w kwocie 35 dolarów/osobę/dzień.
Ogólniej jeszcze chodzi o to, że tych pieniędzy nie dostają migranci do ręki, więc nie byliby wstanie uciułać kilku stów na Pradę, chociaż widać na fotkach torebki od Louis Vuittona...

A najogólniej chodzi o to, że komik genialnie pojechał po ciemnocie ludzkiej, pokazał jak łatwo manipulować tępym internetowym tłumem, jak ludzie o niczym nie wiedzą, nawet o forsie we własnym kraju.


Cóż...

co za świat... w sumie albo nie komentował, bo ręce mu opadły, albo ma to gdzieś :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Sprośne okruchy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.