Klasyczna Trylogia

„Powrót Jedi” jutro w HBOJuż jutro, czyli w czwartek 31 sierpnia o 20:10 na HBO zobaczymy szóstą część „Gwiezdnych Wojen”, czyli „Powrót Jedi”. Powtórki zobaczymy w piątek (1 września) o 11:45 oraz niedzielę (3 września) o 19:35. W obu przypadkach film będzie także wyświetlany w HBO HD. Tuż przed seansami „Powrotu Jedi” zobaczymy powtórkę „Imperium kontratakuje” (w czwartek o 18:00, piątek o 9:40 i niedzielę o 17:30).

Rebelianci przygotowują się do ostatecznego ataku na Dartha Vadera i jego jeszcze potężniejszą Gwiazdę Śmierci. Luke Skywalker (Mark Hamill) razem robotami R2-D2 i C-3PO, i z księżniczką Leią (Carrie Fisher) ratują swego przyjaciela Hana Solo (Harrison Ford), którego uwięził podły Jabba the Hutt. Wszyscy razem, wraz z Rebeliantami oraz plemieniem Ewoków, na księżycu planety Endor podejmują desperacki atak na gwiezdną flotę Imperium. Teraz losy całej Galaktyki zależą od krytycznej rozgrywki ojca z synem - Luke staje bowiem twarzą w twarz z Lordem Darthem Vaderem...

„Powrót Jedi” zakończył zarówno klasyczną trylogię jak i przez wiele lat był finałem filmowej sagi. Richard Marquand formalnie był reżyserem tego filmu, tym razem jednak Lucas miał na ten obraz dużo większy wpływ i osobiście reżyserował część scen, zwłaszcza tych trudnych logistycznie. Scenariusz w dużej mierze jest dziełem Lawrence’a Kasdana. Ponadto występują: Ian McDiarmid, Alec Guinness, Billy Dee Williams, Frank Oz, Anthony Daniels, Kenny Baker i Peter Mayhew, a także David Prowse i James Earl Jones jako Vader.

W kolejnym tygodniu spodziewaliśmy się „Przebudzenia Mocy”, ale HBO nie ma go obecnie w planach.Tagi: Alec Guinness (65) Anthony Daniels (213) Billy Dee Williams (126) Carrie Fisher (358) David Prowse (66) Epizod V: Imperium kontratakuje (520) Epizod VI: Powrót Jedi (478) Frank Oz (99) George Lucas (1057) Harrison Ford (476) HBO (38) Ian McDiarmid (119) James Earl Jones (89) Kenny Baker (88) Lawrence Kasdan (159) Mark Hamill (367) Peter Mayhew (110) Richard Marquand (19)

Komentarze (17)

Najlepszy epizod SW.:D

RotJ to bardzo "nierówny" film, być może najbardziej z całej Sagi. Co nie oznacza jednak, że jest zły. :) Ma mnóstwo epickich i do tego niezwykle istotnych momentów.

U mnie poza pudłem, a w solidnym peletonie. Daleko przed dumną ariergardą.

Dorian, zluzuj gacie.

The Beatles > TFA

Dobry epizod, dzieciaki nie znacie się ;)

Najgorszy epizod (nie licząc fanfików). Miśki z kosmosu, nieumiejętne kopiarstwo, kompletny brak pomysłu na cokolwiek, zerowa stawka. Słyszymy nawet opowieść o historii z Nowej Nadziei... Męczący śmieć. Luke i konfrontacja z Imperatorem jeszcze jakoś to ratują. Lynch zrezygnował z "Powrotu Jedi" na rzecz "Diuny", swoją drogą i tak znacznie lepszego filmu. Szkoda, mimo wszystko.
https://youtu.be/MZNCrRlPlsk
https://youtu.be/TU1wAu8UOwI

Moja ulubiona część :D

Dorian, to mój tekst. xD

HBO nie traktuje TFA jako części sagi...? Lubsok się ucieszy. :P

Nie będzie Przebudzenia Mocy, za tydzien w ramówce HBO film "The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years".

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.