Klasyczna Trylogia

P&O 243: Jak włączyć miecz świetlny?Dziś bardzo dziwne pytanie, które miałoby pewien sens, gdyby nie nakręcono „Imperium kontratakuje”. Ale ponieważ pytanie zadano wiele lat później, można się zastanawiać po co oficjalna na nie odpowiadała.

P: Jak włączyć miecz świetlny? Czy aby to zrobić trzeba użyć Mocy?

O: Tylko ci, którzy są naprawdę czuli na Moc mogą efektywnie dzierżyć miecz świetlny, ale włączanie go jest w rzeczy samej bardzo proste. Han Solo nie jest Jedi, ale udało mu się włączyć miecz Luke’a w „Imperium kontratakuje”, kiedy chciał pociąć tauntauna. Na rękojeści znajduje się przycisk, który aktywuje ostrze. Większość mieczy świetlnych ma dodatkową funkcjonalność, która deaktywuje przycisk, tak, by nie włączył się jak spadnie. To także pozwala użytkownikowi zablokować ostrze, co się przydaje gdy Jedi czy Sithowei rzucają mieczami.

W powieści Kryształowa Gwiazda pojawiła się sekta użytkowników Ciemnej Strony, która używa specjalnych wewnętrznie aktywowanych mieczy. Nie można z zewnątrz ani zobaczyć, ani dotknąć przycisku, trzeba użyć Mocy by go nacisnąć.Tagi: Epizod V: Imperium kontratakuje (429) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (329)

Komentarze (9)

W niektórych przypadkach trzeba było przycisk trzymać, w innych był jeden do włączania i wyłączania, w trzecich były dwa oddzielne. U Revana takowy był ukryty wewnątrz miecza, by włączyć go mógł tylko użytkownik Mocy

A mnie to właśnie trapi. Czy trzeba cały czas trzymać wciśnięty przycisk? To w sumie niewygodne. Ale co innego by sprawiało, że miecz się wyłącza kiedy jego właściciel ginie?
Ale z drugiej strony można przecież rzucać włączonym mieczem. Znaczit, wystarczy pojedyncze kliknięcie. Ale w takim razie dlaczego miecz się wyłącza gdy wypada z dłoni zabitego?
Jakże to więc jest? Bo jakoś wątpię by ostatnią myślą przed śmiercią każdego jedi/sitha było "umieram, muszę szybko wyłączyć miecz zanim upadnie i zrobi dziurę w podłodze".
To naprawdę jest frapujące zagadnienie.

Przycisk, kto by pomyślał?

Niezbyt fajne pytanie, bo wszystko zostało pokazane "jak na tacy" w Epizodzie V.
Aczkolwiek sam temat włączania mieczów świetlnych jest interesujący, bo w jednym z bodajże pierwszych odcinków "Rebeliantów" jedna z postaci (nie pamiętam, czy był to Ezra, czy Kanan) regulowała długość klingi. :)

@SirStaniak No, ale to się działo dawno, dawno temu, nie dzisiaj :P.

Dzisiaj niektórzy potrzebują instrukcji obsługi drabiny, co się dziwicie

Serio? Ten kto zadał to pytanie był chyba jakimś debi***.

No kto by pomyślał.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.