Rebelianci

Opis drugiej połowy odcinka "Heroes of Mandalore"

RedditW ostatnią sobotę na konwencie Fan Expo w Kanadzie pokazano drugą połowę odcinka „Heroes of Mandalore”, czyli pilota czwartego sezonu „Rebeliantów”. W Internecie - a konkretniej na Reddicie - ukazały się pierwsze spoilerowe opisy. Są one trochę mniej dokładne niż te z części pierwszej, ale dają całkiem niezły obraz tego, co stanie się w odcinku. Oczywiście musicie się liczyć i ze spoilerami, i z niekoniecznie dokładnym odwzorowaniem tego, co ostatecznie zobaczymy 16. października.

(Spoiler):Jeśli czytaliście poprzedni opis, to zapewne pamiętacie, że TV Tropes sugerował, że Ursa i Tristan przeżyli, a ich zgon był tak zwaną śmiercią disneyowską (klik). No i TV Tropes miał rację - Wrenowie przeżyli, bo uciekli na sam skraj rażenia eksplozji. Cała reszta Mandalorian, która brała udział w akcji, jest jednak martwa, a Ursa ranna. Pani i pan Wren (w odcinku nie pada jego imię albo nikt go po prostu nie zapamiętał) ściskają się, cała rodzina jest szczęśliwa. Mąż jest bardzo dumny z żony.

Wszyscy decydują, że należy zniszczyć broń, którą, notabene, Sabine nazwała „Księżną” (Bo-Katan jest, rzecz jasna, mało z tego zadowolona). Imperialni chcą jednak porwać nastolatkę, by ją naprawiła, bo nie działała z pełną mocą. Broń atakuje mandaloriańskie pancerze, co widać na zwiastunie (pocisk wygląda jednak jak wiązka, a opisy z pierwszej części mówiły wszak o ogromnym wybuchu. Zobaczymy jak to wyjdzie w odcinku). Ezra sugeruje więc, by wojownicy używali innych zbroi, czym zaskarbia sobie wiele wrogich spojrzeń. Sabine wyznaje, że zaprojektowała broń, ale myślała, że ją zniszczyła podczas ucieczki. Z powodu tych słów Bo-Katan, Nocne Sowy i inne klany zwracają się przeciwko niej. Dziewczyna broni się, biorąc odpowiedzialność za swe czyny i mówiąc, że mogą albo walczyć ze sobą, albo skupić się na zniszczeniu maszyny. Kryze odpuszcza i chwali jej dojrzałość, a następnie staje w jej obronie, gdy kilku Mando ma zamiar zastrzelić nastolatkę.

Wszyscy (to jest Mandalorianie, Ezra, Kanan i Chopper) planują jak dostać się do placówki, w której przetrzymywana jest broń. Plan się wiedzie, lecz urządzenie niespodziewanie się aktywuje. Gubernator Saxon - nadal nie ma mowy kim dokładnie jest - zmusza Sabine do ulepszenia broni, ale dziewczyna zamiast tego modyfikuje ją tak, by namierzała zbroję szturmowców. Bo-Katan przekonuje ją, że Mandalorianie tak nie postępują i maszyna zostaje zniszczona, lecz przedtem rani Saxona. Wren zostawia go na śmierć, a następnie daje Kryze mroczny miecz. Kobieta nareszcie go akceptuje, a wszyscy Mandalorianie składają jej hołd. Sabine wraca na pokład „Ghosta”.

Jest jeszcze kilka ciekawostek, które ciężko umieścić w konkretnym miejscu: w pewnym momencie Saxon rozmawia z Tarkinem, ale podobno owa rozmowa jest mało istotna (albo autor nie pamięta z niej za wiele); w odcinku pada kilka nazw innych klanów; Fenn Rau również się gdzieś tam przewija i przeżywa walkę.
(Koniec Spoilera)

Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (503)

Komentarze (6)

-[spoiler]Aktualnie jedyne plusy to Tarkin i Saxon."

Zabijają nonamy tylko, co Kananowi dobrze wróży.

No dobrze, a co jeśli początek spoilera gubernator Saxon jednak przeżyje koniec spoilera? ;p Ciekawi mnie jak początek spoilera zostawienie go na śmierć koniec spoilera wyglądało w tym odcinku. Relacje mogą nie oddawać całościowo tego, co się tam zdarzyło. Innymi słowy, nie mogę się już doczekać ogólnej premiery. :)

Jakieś nieznaczne postępy w mroczności odcinków widać, ale cóż mogło by być lepiej.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Rebelianci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.