Ostatni Jedi

Jaki los czeka Leię w "Ostatnim Jedi"?

NewsFromJakku

Carrie Fisher, aktorka wcielająca się w postać Lei, zmarła w grudniu zeszłego roku. W związku z tym cały scenariusz do Epizodu IX wraz z wizją reżysera musiały zostać zmienione. Z tego powodu doszło do konfliktu między reżyserem Colinem Trevorrowem a producentką Kathleen Kennedy.

Jaki los czeka generał Leie w "Ostatnim Jedi"? Według informatorów NewsFromJakku (Spoiler):
podobno reżyser Rian Johnson przygotował heroiczne pożegnanie z postacią.
Leia umrze w Epizodzie VIII. Jednak nie zobaczymy śmierci na ekranie, tylko eksplozje planety na której będzie znajdowała się postać. Generał Leia umiera aby uratować Rey i Chewiego, ponieważ dziewczyna jest jedyną nadzieją na zniszczenie Snoke`a i uratowanie galaktyki. Będzie to heroiczny i bardzo dramatyczny koniec filmu, który ma doprowadzić widza do łez.
Leia umiera na Crait, a Rey i Chewie uciekną Sokołem Millennium. Podobno Leia wypowie słowa: "uciekaj, jesteś naszą jedyną nadzieją" (run, you`re only hope).. Rey spyta co z Luke`iem: "czy on nie jest naszą jedyną nadzieją" (niedosłownie) (isn't he our only hope?). Na co Leia stwierdzi: "nie, on jest stracony" (no, he`s lost). Następnie Rey i Chewie odlecą Sokołem, a planeta Crait zostanie zniszczona.
(Koniec Spoilera)Tagi: Carrie Fisher (280) Epizod VIII: Ostatni Jedi (367)

Komentarze (63)

Nie głupsze niż twoje komentarze.

To jest tak głupie, że Rian może to zrobić.

Spoko, dla mnie teżpoczątek spoilera Luke jest stracony koniec spoilera, także niech się tak dzieje :)

@Hagan , to ciekawa koncepcja, ale mam naprawdę szczerą nadzieję, że jednak First Order aż tak daleko nie pójdzie w kwestii superbroni (jakiejkolwiek). ;p
@HAL 9000 , w Star Treku z 2009 r. była czerwona materia, która wykazywała właściwości podobne do tych, które opisałeś w swoim komentarzu. Osobiście nie chciałbym czegoś takiego widzieć w Gwiezdnych Wojnach.

Btw. Kiedy w końcu dostaniemy drugi teaser/ pierwszy trailer? Gdzieś była informacja, że prawdopodobnie 11/09 (dziś). Wie ktoś coś??

@Hagan - masz absolutną rację. Zawsze twierdziłem, że skoro na Ziemi mamy "walizkowe" bomby atomowe, to w świecie SW mogłyby być "kieszonkowe czarne dziury" i proszę mi nie mówić że to wbrew fizyce :)

@Darth Starkiller - co potem? Może być 6 baz i każda strzela w innym kierunku albo broń która nie musi się pół filmy ładować i strzela seriami :D :D :D

Kto mówi że superbroń musi mieć gigantyczne rozmiary? W starym EU był statek wielkości myśliwca z torpedami, które wystrzelone w kierunku gwiazdy zamieniały ją w Supernową, co powodowało zagładę całego systemu.

bartoszcze --> naprawdę świetny pomysł na finał ostatniego z epizodów. :) Wtedy "Dawno, dawno temu, w odległej Galaktyce...." nabrałoby nowego znaczenia. :) Ale oczywiście wiemy, że pewnie raczej nigdy do tego nie dojdzie.

Już pisałem wcześniej, że Mega Starkiller jednym strzałem zniszczy całą galaktykę i zapanuje pełna równowaga :)

@HAL 9000 - nie zawsze można dostać to o czym się marzy. Mam jednak cicha nadzieję, że jeżeli prawdą jest to co napisano, to zrobią to w przyzwoity sposób bez zbytniego zadęcia i patosu. Jeżeli miała być tu wpakowała czwarta Gwiazda Śmierci lub jej aktualny odpowiednik to jestem zdecydowanie na nie. Jeżeli zakończenie będzie zrobione zgrabnie i z wyczuciem - to czemu nie.

Może od razu pójść na całość i niech First Order zbuduje nową gwiazdę śmierci w oparciu o tzw. Sferę Dysona, którą będzie zasilać zamknięta w środku gwiazda.

@HAL 9000 , a potem co? II Baza Starkiller, zbudowana w oparciu o planetę większą niż baza z TFA? ;p Ten gigantyzm w pewnych sytuacjach może być dobry, ale mam nadzieję, że wszystko nie pójdzie w kierunku tego, by wszystko było mocno spektakularne i olbrzymie z jednoczesnym spychaniem związku tego typu rzeczy z fabułą na dalszy plan. :( Bo inaczej początek spoilera eksplozji planety, w wyniku której ginie Leia koniec spoilera jakoś nie potrafię wytłumaczyć. Ale cóż, to tylko plotka. Jak będzie naprawdę to przekonamy się po premierze filmu. :)

nedz123 --> Leię strzałem z blastera?! To za mało widowiskowe i niegodne dla takiej postaci. A do tego - niecywilizowane.

To było do przewidzenia, że w TLJ Leja umrze, ale czy nie lepiej by ją było Uśmiercić w "zwyczajny" sposób choćby normalnym strzałem z blastera?

Nie wiem dlaczego, ale czytając to miałem ciarki na całym ciele.

@Joylinda_Hawks - jak już pisałem wcześniej, przy okazji innych plotek, podoba mi się Twoja wersja ze misją i zaginioną Leią (niech tam sobie żyje w Odległej Galaktyce). Jest ona jednak dzisiaj nie do przyjęcia, ludzie potrzebują wszystko wiedzieć i wszystko zobaczyć - musi być ciało inaczej oszaleją snując domysły :D

Natomiast jak zrobią dramatyczny i heroiczny koniec, który doprowadzi widzów do łez, to jestem ZA!początek spoilera A nawet przeciw :D koniec spoilera

Trochę to słabo widzę, jakby nie było innych możliwości rozwiązania problemu z Leią. Wszyscy akurat wiemy, że jej postać nie pojawi się w Epizodzie IX, ale nie musieli zakańczać TLJ jej śmiercią. Mógłby nowy epizod zaczynać się od wzmianki, iż Leia udała się w podróż dyplomatyczną i jej statek zaginął, a później w efekcie mogłoby się okazać że rozbił się/został zestrzelony. Obyło by się bez pompatycznych tekstów które w niektórych przypadkach mogą irytować. To tylko jednak moje zdanie.

Będą chcieli zabić Leię! Najlepiej zniszczyć planetę, na której znajduje się, bo Leia ma moc, czuje ją, ale nie jest Jedi, bo wolała wybrać inną drogę. Została ninją :D
A wiecie jak to jest z ninjami ;)

@YodaZgredek - trudno, co robić :(
Najważniejsze, że nie musisz teraz z kina wychodzić, oczywiście jak pójdziesz, bo może nie warto. Co?

@Hal nie cieszę się

@Prorok77 Mam prawo pisać coś jeśli mi się nie podoba a to jest całkiem beznadziejne

A tak w ogóle Leia nie mogłaby z nimi uciec na Sokoła? xD

Rey Srej. Mam jej dosyć :(

@Darth Starkiller - w TFA zniszczyli trochę planet, więc muszą iść za ciosem, żeby widownia nie była zawiedziona :)
Mam tylko NADZIEJĘ, że nie oszczędzą D`Qar :D

Powiem tak: początek spoilera to było do przewodzenia, tj. heroiczna śmierć Lei w eksplozji. Tylko czy musimy mieć od razu eksplozję całej planety...? Mam nadzieję, że to jednak bujda. koniec spoilera Jeśli chodzi o początek spoilera ostatni dialog, to też trochę lipa - znowu ta sama śpiewka o nadziei. Po "Łotrze 1" mam dość słyszenia ciągle słowa "nadzieja" odmieianego we wszystkich przypadkach. Nie lepiej wprowadzić jakiś bardziej oryginalny, ale też emocjonujący dialog? koniec spoilera W skrócie, mam nadzieję, że większość z tych informacji to jednak plotka.

@YodaZgredek - nie cieszysz się, że początek spoilera Rey przeżyje ? koniec spoilera. Zaczynasz "malkontencić" :D

Prorok77 bo jakby nie patrzeć Disney wybija starą gwardię. Choc podobno historia z Obi Wanem była taka, że miał przeżyć i potem nic za bardzo nie robić. W sumie jakby miał patrzeć tylko z boku i tyle że szkolić Luka, ew szukac z nim Yody...

I potem z Yodą siedzieć. W sumie jestem ciekaw historii Luka. Bo na Celebration zapowiedzieli, że ma ciekawe back story.

:D ważniejsze rzeczy. Zgredek ale wiesz, że Han i Leia to to samo co Fin i Rose fikcyjne postacie. Zapalasz się gorzej niż by chodziło o kogoś Ci bliskiego. Opanujcie się

Poza tym skoro gadali, że śmierć Fischer im namieszała, znaczy że to jakaś plota i ich będzie coraz więcej przed premierą. Choć może coś tam z tych donosów okaże się prawdą.

Czyli oleją tą postać tak jak Hana? po prostu nie będzie pogrzebu ani nic? świetnie ważniejsze oczywiście są takie bzdety jak Finn i Rose a Leie oleją? wygląda na to że chyba prequele zaczną u mnie zyskać. Przynajmniej nie olały pogrzebu Quin Gona czy też Padme. Nie no super, to tak jak w Harrym Potterze ważniejsze były romanse bohaterów i sznurówki niż pogrzeb Dumbledore`a ;/ ehhh nie tak sobie to wyobrażałem :(

przynajmniej marvel nie olał pogrzebu Peggy, czy Yondu ehh ten disney, niech dadzą jeszcze Yatesa do ostatniej części

To jest tak słabe, że aż prawdopodobne :D

Stek bzdur zapewne, ale i tak dobrze coś przeczytać

Ja tylko przypomnę że wg wczorajszego newsa Rian:
"Gdy po nowym roku wrócił do montażu uznał, że nie będzie zmieniał jej występu, dostosowywał go. Zostawi takim jaki był"

O ile całość wygląda spoko, o tyle jeśli to są faktyczne dialogi to ja podziękuję. Mam już alergię na teksty z użyciem słowa "nadzieja", które to dla mnie m. in. pogrążyły sceny z R1 i są jednym z tych tanich chwytów, przywołujących znaną kwestię Lei. Nie dla takich dialogów, po stokroć!

@DARTH VADER nie rób mi tego, nawet jeśli 3/4 tych info to fejki xD

Panowie i Panie :) proszę o spokój w komentarzach :) szanujmy się i swoje zdanie :) bez obrażania :)
....
bo nie będę wrzucał newsów do E8 ze spoilerami ;)

And the -wiener- winner is: Zablokowany! :D

@Dorian Rathenow
Wiesz co ten idiota Zablokowany musiałby zrobic by się zabić? Wystarczyloby żeby się wdrapał na twoje ego i spadł na twoje IQ.

Ale która DS zniszczy planetę i jak śmierć Lei ma ocalić Rey i Chewiego (raczej nie zrobią jak napisał Obi-Jan). Z szacunku dla Fisher i wszystkich, którzy pracowali przy SW w poprzednich latach powinni odpuścić sobie ten film.

Dziwne to. W sumie lepsze by były napisy w ep IX " Generał Organa ginie podczas walk, na czele Ruchu Oporu stoi [wpisać kogo tam chcecie] itd. itp. W sumie dochodzi kolejny wątek do rozwikłania.

Ten wasz ból jest zabawny, to jest irytujące ale i zabawne :)

W sumie to nie takie złe. Wiem że co poniektórzy mają ból tyłka o to że Rey jest nowym wybrańcem po mimo tego że jest w sumie nikim ale tak naprawdę nic o niej niewiemy. Równie dobrze może jednak "kimś być" i wtedy całość bedzie wyglądac inaczej choć wtedy też będzie hejt. Co do wybuchu to pewnie sprawka tego nowego nidzczycielatz z działami.

Leia zostanie Chewbaccą nowego kanonu ;P

Pieprzenie fanboja TFA są faktami ? Weź siedź cicho

Pieprzenie fanboja Lucasa są faktami ? Weź siedź cicho

Masz, bo nie możesz pogodzić się z pewnymi faktami, Captain Obvious.

W jaki sposób planeta ma wybuchnąć? Mam nadzieje, że nie przez DS IV... Może ten czerwony piasek jest jakiś taki łatwo palny i dlatego będzie wybuch? Może nie całej planety ale jakiejś części??

Oczywiście pan Dorian znowu ma ból pupci, bo nie wołają go koledzy z podwórka.

Oczywiście bastionowicze dalej piszą to samo gówno pod każdym newsem, kiedy zleci się reszta idiotów (Bazy, Lubsok, nedz123, Zablokowany itd.) ?

Ujdzie, ale nadal uważam, że CGI i niewykorzystane sceny w epizodzie IX byłyby lepsze.

Gdyby ten dialog nie był tak przerażająco prymitywny i głupi, nawet bym się uśmiał. Umieram z ciekawości co doprowadzi do eksplozji planety :D

początek spoilera No, he`s lost. koniec spoilera Jeżeli to okaże się prawdą, z żalem napiszę "a nie mówiłem"...

Spoko, podoba mi się pomysł i na pewno w kinie zrobi się smutno :( Mam tylko nadzieję, że Leia będzie miała choć krótką scenkę z synem.

Rey - zbieraczka złomu z Jakku, która postanowiła, że od tak pomyśli, że ma moc i uratuje galaktykę, przy czym nie straci ręki, ponieważ nie jest Skywalkerem ;)

JEZU!!!!!!! (Sorry Jezus)
Rey jedyną nadzieją na zniszczenie Snoke`a i uratowanie galaktyki...

Pompowania Rey Sue ciąg dalszy xD proszę, niech tak będzie, niech sami pchają się pod młot krytyki <33333

Lol bez czytania wiedziałem, że początek spoilera umrze w wybuchu koniec spoilera.

Mam nadzieję, że mimo to w IX części, zobaczymy chociaż "Ducha Mocy", który ukaże się Benowi Solo, a "Ostatni Jedi" będzie poświęcony dla Lukea w jakiejkolwiek mierze.

Ja pierdzu, jak tak będzie to dla mnie niszczenie dziedzictwa OT. :(

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Ostatni Jedi"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.