Klasyczna Trylogia

P&O 245: Dlaczego Vader zatrzymał Fetta przed zabiciem Chewiego?Dziś pytanie o jeden gest z „Imperium kontratakuje”. Pozornie niewiele znaczące, ale jak się okazało, można do niego zbudować całą historię. Przynajmniej w starym kanonie.

P: Dlaczego w momencie, kiedy zamrażano Hana Solo w karbonicie, a Chewbacca zaczął szaleć, zaś Boba Fett zaczął w niego celować, Vader powstrzymał łowcę nagród? Czy miał z tym związek fakt, że na plecach Chewbaccy był C-3PO?

O: Co prawda istnieje pewno opowiadanie w Star Wars Tales 6, które sugeruje, że faktycznie Vader rozpoznaje C-3PO w Mieście w chmurach, ale w momencie gdy kręcono „Imperium kontratakuje” trudno mówić o takiej okoliczności. Tu raczej chodzi o coś innego, o to, że Vader w ten sposób chciał pokazać, że to on rządzi i kontroluje sytuacje, i nikt nie będzie strzelał dopóty Czarny Lord nie wyda takiego rozkazu. Dodatkowo bardziej znaczącą kwestią jest tu to, że Vader już wcześniej zakazał Fettowi jakichkolwiek dezintegracji, co z pewnością ma większy wpływ na tę scenę niż Threepio.

K: Wspomniane opowiadanie zostało wydane także w Polsce, to Dzięki, Stwórco Rydera Windhama. O ile kanoniczność „Talesów” była dość wątpliwa, o tyle warto dodać, że w rzeczy samej fakt, że Vader rozpoznał C-3PO został potwierdzony w innym źródle. W książeczce The Rise and Fall of Darth Vader, ten sam autor, czyli Ryder Windham, opisał scenę, w której Vader decyduje aby dać C-3PO Wookiemu, aby ten naprawił jego dawnego droida. Więc w starym kanonie wpierw to zasugerował, a następnie kanonizował.Tagi: Epizod V: Imperium kontratakuje (430) Ryder Windham (100) Star Wars Tales (132) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (329)

Komentarze (9)

Aha.[3]

Aha.[2]

Błagam, tylko nie to znowu xD Lubsok, wiesz, że mam uczulenie na Princessę i lekarz zabronił mi jakiegokolwiek z nią kontaktu, więc proszę, nie przyzywaj tu tego demona ;p

Vader był dobry i nikogo by nie skrzywdził, dlatego kazał wstrzymać ogień. Jak nie wierzycie to spytajcie Princess.

Terefere, Mroczny Lord złote serduszko miał.

Dobrze wiedział, że w ostateczności zrobi z nimi wszystkimi to, co z rebeliantami w finale "Łotra 1". ;)

Aha.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.