Ostatni Jedi

Kiedy zwiastun? Ile trwa Epizod VIII?

Ile będzie trwać „Ostatni Jedi”? Po sieci chodzą plotki, że 2,5 godziny, czyli dokładnie 150 minut. Byłby to najdłuższy film z cyklu. Obecnie prym wiedzie „Atak klonów” z 142 minutami. Tyle, że te 150 minut to nie jest do końca wiarygodna informacja. Pochodzi ona z stron sieci kin – Cineworld i najprawdopodobniej jest tak zwanym „placeholderem”, czyli informacją zastępczą. Zresztą Cineworld już zdążyło zmienić tę informację na 0 minut (czyli byłby to najkrótszy film z sagi). Choć warto zauważyć, że 2,5 godziny pojawia się także u innych operatorów kin. Tam też wspomniano o ratingu filmu – PG-13. Podobnie jak czas, tak i ta informacja na razie jest niepotwierdzona.

Za to niektóre źródła sugerują, że znają datę premiery zwiastuna. Ma to być 9 października. Początkowo datę podał na swoim twitterze Mark Hamill. Nikt nie wiedział, czy aktor piszę prawdę, czy znów sobie stroi jakieś żarty, ale stosunkowo szybko usunął swój wpis. Podobno w Lucasfilm byli źli na niego. Cóż, zobaczymy.

Okazuje się, że nie wszystkim z „Ostatnim Jedi” jest po drodze. Lucasfilm chciał podobno kręcić część ujęć w należącym do królowej parku w okolicach Windsoru, ale nie dostali zgody. Główną przyczyną jest to, że „Gwiezdne Wojny” to wielka komercyjna maszyna, więc nie chciano by w jakiś sposób wpłynęło to na sam park.

Podobno w Lucasfilmie większość decydentów jest zadowolona z Epizodu VIII, ale nie wszyscy. Ten film jest inny, więc może się nie spodobać części fanów. Z pewnością ich podzieli. Jeden z informatorów Slashfilm, jakoby pracujący w Lucasfilmie, skomentował to w ten sposób, że cieszy się, iż w IX Epizodzie wraca J.J. Abrams, bo niektóre wybory Riana Johnsona wymagają naprostowania. Brzmi intrygująco. Film wchodzi do kin już 14 grudnia.Tagi: Epizod VIII: Ostatni Jedi (367) J. J. Abrams (370) Lucasfilm (440) Mark Hamill (278) Plotki (960) Rian Johnson (199)

Komentarze (27)

@gwiazdor90 No WoW tyle że to nie wzbudza żadnego zainteresowania...

Spokojnie z tymi doniesieniami. Czy gadkami, to ma wzbudzić zainteresowanie.

Fanów to już podzieliło TFA. TLJ może jednak zwiększyć lub zmniejszyć ten podział.[3]

Bardzo podoba mi się disneyowskie podejście do zwiastunów SW, w przeciwieństwie do wielu innych produkcji nie zdradzają za dużo przed seansem. Oby tak dalej. Bądźmy szczerzy, fani i tak pójdą, a reszcie wystarczy parę zajawek i zatrzęsienie plakatów, które będą wszędzie przed samą premierą.

Fanów to już podzieliło TFA. TLJ może jednak zwiększyć lub zmniejszyć ten podział. [2]

Największą kontrowersją, która podzieli fanów do końca, będzie kopia TESB w skali 1:1. ~:)
Mnie nie podzieli, bo ja jestem nie-fanem. ~:P

Film zdążył już podzielić fanów dawno temu ;)

@Generał Renobi Nie skreślam jeszcze ale po takiej promocji też mam mocne obawy :/ nawet jak ide do roboty to nie boje się że dzisiaj będzie "ciężko" a o taki film.niestety tak

Jeszcze skończy się tak, że Abrams będzie etatowym reżyserem nowych filmów.

Ten film jest inny 💕

Oby, oby. Trzymam ich za słowo!

TLJ podzieli fanów TFA.

Fanów to już podzieliło TFA. TLJ może jednak zwiększyć lub zmniejszyć ten podział.

Film podzieli fanów... już podzielił. Fanom starego porządku nie będzie robiło różnicy, czy to TFA czy TLJ.

Naprawdę, YodaZgredek, łatwo jest o zmianę twojego zdania. Daj temu filmowi szansę, może akurat nas miło zaskoczą.

No to w moje serce wdziera się wątpliwość...

Również mam złe przeczucia, ale dajmy szansę... Na dobrą sprawę właściwie nic poza krótkim teaserem z TLJ nie widzieliśmy.

0 minut? Dla mnie pasuje [2] a tak poza tym może zrezygnują z wypuszczenia tego tworu którego nawet nie promują... cóż a co do trailera to straciłem apetyt. Dla mnie moga go już w ogóle nie puszczać

może jednak coś z Luke`m i Leią będzie nie tak jak powinno.
Nie dojdzie do ich spotkania, Luke zostanie rzucony niby na pierwszy plan, ale nie będzie on głównym bohaterem i nie będzie mieć jakiegoś większego wpływu na wydarzenia w filmie. Rey będzie mieć super szmoc :P

Od kiedy filmy mają ograniczenie wiekowe PEGI? :D

Film jest inny. Okej, jeżeli nie będzie mocno przypominał TESB (a będzie) to połowa sukcesu, choć i tak mam lekkie obawy.

0 minut? Dla mnie pasuje.

A mi się podoba PG-13. Co do kontrowersyjnych decyzji... zależy jakie. Z "Łotrem" podjęli ryzyko i się udało, zobaczymy jak tu będzie.

IMO powinni dać zwiastun w przyszłym tygodniu, bo trzeciego mamy praktycznie "wtorek Mocy" :P

Niech podejmuja kontrowersyjne wybory! Jestem za

Informacja "nie wszystkim się spodoba" jakoś podnosi mnie na duchu. Pojawia się nadzieja, że pojawi się coś nowego, a nie kolejna kalka, bo w takim przypadku wg ich myślenia byłby to idealny film dla wszystkich.

"byłby to najkrótszy film z sagi" :D

0 minut w zupełności odpowiada. They nailed it.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Ostatni Jedi"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.