Ostatni Jedi

Wczesne prognozy sprzedaży biletów

„Ostatni Jedi” nie trafił jeszcze do kin, a niektórzy już zaczęli wstępnie szacować jak dużym sukcesem finansowym może okazać się ta produkcja. Przedsprzedaż biletów ruszyła prawie dwa tygodnie temu, zarówno za oceanem jak i u nas, w związku z czym zaczęły już spływać pierwsze informacje na temat tego jak duże jest zainteresowanie filmem. Serwis BoxOffice, który publikuje informacje o sprzedaży biletów pokusił się o prognozę wyników finansowych Epizodu VIII w oparciu o wstępne wyniki z przedsprzedaży. Wg nich weekend otwarcia nowa część Gwiezdnych Wojen może zakończyć 215 mln $, co byłoby drugim wynikiem w historii kina (rekord należy do „Przebudzenia Mocy”). Całą sprzedaż biletów w USA szacują natomiast na 745 mln $, co by plasowało film za Epizodem VII i „Avatarem”. Czy przewidywania się sprawdzą przekonamy się w grudniu.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w kwestii wyników finansowych „Ostatniemu Jedi” bardzo wysoko poprzeczkę postawiło „Przebudzenie Mocy”, które pobiło wiele rekordów, ostatecznie osiągając 936 mln $ w USA (news).Tagi: Epizod VIII: Ostatni Jedi (472)

Komentarze (16)

zerknąłem na trailer Wolf Warriora 2, Rose musiałaby samodzielnie wybić cały Nowy Początek żeby Chińczycy byli zadowoleni -_- ale jak zaspamują plakatami z nią to nabije dodatkowe 100 mln $ :P

Przy TFA prognozy były mocno zaniżone, także otwarcia. Różnica w prognozie otwarcia tlj i realnego otwarcia tfa to 30 baniek. Może być grubo. Może być na granicy 2 mld na koniec.

60 zł doszło ode mnie ;)
jak będzie dobry to dojdzie kolejne 60 zł

bedzie w okolicach Rogue 1

To może Rose przyciągnie ich do kin :D

Watpliwe by pobiło TFA z wiadomych powodów. No chyba że Chińczycy pokochają Star Wars. Ten rynek jest nieobliczalny co pokazała ta ich rodzima produkcja Wolf Warrior 2 ( 867 mil dol :O )

@Luke S , oj tak. Przebicie TFA przez TLJ byłoby wyjątkiem od reguły. TFA to był powrót do gwiezdnowojennych filmów, wielki hype i tak dalej. TLJ, nawet jeśli okaże się być lepszym filmem (co życzę Epizodowi VIII), to wątpię, by wynik finansowy był większy od tego, który osiągnęło Przebudzenie Mocy.

Każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o branży wie, że TLJ nie ma żadnych szans na przebicie wyniku TFA. Tak jak nie miało szans TESB ani AOTC na przebicie swoich poprzedników.

Dajcie spokój z marketingiem. Niech smutni Panowie w garniturach ze studia Disneya mają w oczach te swoje dolarki. Dla nas wyniki box office nie mają żadnego znaczenia - Epizod IX powstanie bez względu na oglądalność TLJ.

Jatylko skromne 15$ na dobry poczatek :)

Nom, żeby film przebił TFA musiałby się tak samo łatwo oglądać przy następnych seansach. Jeżeli się uda, wtedy ma szansę.

Dołożyłem już swoje 200$ do biznesu, ale bardzo się zdziwię jeśli przebiją TFA. Jednak wtedy to był wielki comeback który chcieli zobaczyć wszyscy. Teraz mamy kolejną część, trójce bardziej wiadomo czego się spodziewać. Nie sądzę w związku z tym żeby dali radę przebić rekord otwarcia. Ewentualnie, jeśli film faktycznie będzie wybitny jak na sw to może z biegiem czasu przeciętnie TFA.

Jest tam moje 20PLN. ~:)

wyniki te też zależą od promocji filmu, Przebudzenie było bardzo intensywnie reklamowane :P

Pewnie będzie podobnie jak z TFA. Kurczę, tutaj trochę rozumiem Disneya, mając na widoku taką kasę do zgarnięcia, jest pokusa, żeby nie ryzykować za bardzo z nowym filmem. Ale może się mylę ?. W każdym razie trzymam kciuki, żeby poszli na rekord, i żeby film był świetny.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Ostatni Jedi"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.