Ostatni Jedi

Azjatyckie wieści o „Ostatnim Jedi”

Rian Johnson przyznał, że odtworzenie Ahch-To poza Skellig Michael byłoby z pewnością tańsze komputerowo, jednak zależało im na autentyczności. Dlatego też starali się oddać oryginalny charakter tego miejsca, nie dodając jakiś dziwnych budowli. Z samego kręcenia zdjęć na wyspie, Rian najgorzej wspomina wspinaczkę po schodach, z pełnym plecakiem.
Johnson cieszy się też, gdy czyta różne teorie o tym, że Luke przeszedł na Ciemną Stronę, bo na plakacie jest w tym a nie innym miejscu. To znaczy, że ludziom zależy, że próbują odgadnąć to co zobaczą.Na japońskiej, oficjalnej stronie „Gwiezdnych Wojen” znalazły się krótkie opisy bohaterów „Ostatniego Jedi”. Można tam wyczytać kilka ciekawostek, które wskazują, co mniej więcej czeka naszych bohaterów (przynajmniej na początku filmu). Mogą tu być pewne spoilery.
Rey wyrusza na Ahch-To w poszukiwaniu legendarnego Luke’a Skywalkera, a znajduje tam człowieka, który nie odpowiada jej oczekiwaniom. Finn zaś, który zaangażował się w sprawę, znów stanie przed wyborem, jaką rolę ma odegrać w wojnie. Gdy wojna rozgorzała na dobre, Poe jest przywódcą latającego batalionu, ale jego pełnego zaangażowania w walkę boi się nie tylko Najwyższy Porządek, ale również Ruch Oporu. Kylo Ren po poniżającej porażce w walce z Rey, koncentruje się na zniszczeniu Ruchu Oporu, a także oddaje ciemnej stronie, ale wciąż to za mało, by zaimponować Snoke’owi. Luke Skywalker, któremu nie udało się odtworzenie zakonu Jedi, najchętniej by się zaszył daleko od reszty wszechświata, teraz jednak galaktyka znowu go potrzebuje. Leia, której syn przeszedł na ciemną stronę i zabił byłego męża, musi przewodzić Ruchowi Oporu wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie. Snoke będzie musiał wyjść ze swojej strefy komfortu, trzymania się z daleka, by stanąć na czele armii Najwyższego Porządku w misji zniszczenia Ruchu Oporu. Armitage Hux będzie dowodził siłami Najwyższego Porządku z pokładu „Finalizatora” (Finalizer). Kapitan Phasma ponownie będzie dowodzić szturmowcom, lecz poza walką z Ruchem Oporu będzie chciała też załatwić prywatną sprawę. Chewbacca pilotuje teraz „Sokoła” i towarzyszy Rey. Maz Kanata po stracie swojego zamku odegra bardziej aktywną rolę w walce, wykorzystując swoje koneksje w półświatku wspomaga Ruch Oporu.W sieci pojawiła się jeszcze jedna azjatycka informacja, trudniejsza do zweryfikowania. Otóż tajwańskie podpisy przy zwiastunie dość mocno zmieniają znaczenie niektórych wypowiedzi. Przede wszystkim wskazują na płeć, a co za tym idzie lepiej oddają kontekst. Gdy Snoke mówi: „Kiedy cię znalazłem” (When I found you) słowo „you” jest opisane jako 妳.Używa się go przy formie żeńskiej. Można też użyć neuralnego 你, ale wygląda na to, że Snoke rozmawia z kobietą, czyli najprawdopodobniej Rey.
Ale gdy Snoke mówi: „Wypełnij swoje przeznaczenie” ( Fulfill your destiny) w napisach pojawia się 你. To z kolei forma męska. Czyli raczej nie mówi tego do Rey, jak wynikałoby z montażu.
Podobnie jest z Lukiem, który mówi: „To nie skończy się tak jak myślisz” (This is not going to the way you think), znów mamy 你. A to z kolei forma męska, więc znów nie byłoby to do Rey.
Oczywiście te informacje nie muszą okazać się prawdziwe. Może to błąd w tłumaczeniu. A może dowód, że Rian Johnson celowo wprowadził nas w błąd w zwiastunie.No i na koniec. W polskich kinach pojawiły się plakaty z filmu, można też znaleźć tam ulotkę.Tagi: Epizod VIII: Ostatni Jedi (473) Plotki (1079) Reklama (95) Rian Johnson (277)

Komentarze (33)

jest zwiastun, ale ch*jowy. 1 nowe ujecie.

Nadzieja prysła. SW zaorane.

Nie róbcie sobie nadziei.

No cóż zwiastun był tak zle montowany że trudno nie pomylić go z fake`m

Nie słyszałem o żeńskim "you" w językach azjatyckich. Taki np. japoński, ma formę neutralną "anata", męską "boku" i zdrobniałą "kimi". Nie wiem po jakiemu mówią na Tajwanie, ale chyba tamtejszy język jest podobny bardziej do chińskiego.

Przecież to głupoty. Powołują się na youtubera, który używa trybu przypuszczającego i nie różni się niczym od nas, nic nie wie. Stek bzdur.

Żaden jad, tylko mówię, żeby się nie napalać. Nie mamy żadnej poszlaki oprócz tego, że w przypadku TFA wydano taki trailer i było to w takim i takim odstępie od poprzedniego. Nic więcej. Wszyscy pozostali po prostu zmyślają i wprowadzają w błąd z tym ratingiem, który dotyczy skróconego trailera puszczanego przed Thorem.

Chciałbym, żebyśmy jutro dostali świetny trailer z nowymi scenami, ale fakty są takie jak powyżej.

i co z tego xd Wiadomo że to tylko spekulacje. Jak każdy taki kanał opiera się na plotkach. Ale czasem jest ziarenko prawdy.

Niech sobie szuka, jeśli zmyśli albo faktycznie coś wycieknie, ja mam wszystko w jednym miejscu. Skad ten jad

@Princessa, już zaczynasz gównoburzę? Nikogo nie obchodzi twoje podejście "Jeśli ktoś się ze mną nie zgadza, to jest debilem", więc zamknij łaskawie buzię i nie odzywaj się najlepiej wcale, gdy masz do powiedzenia tylko taki bełkot.
Szczęki*

Wszystkie te portale piszą po prostu nieprawdę.

Jest bardzo prawdopodobne, że jutro dostaniemy nowy zwiastun. Można już znaleźć potwierdzenia na wielu portalach. Podobno jest scena gdzie, w której Luke mówi o swojej "mrocznej" przeszłości, a także dowiemy się do kogo mówią Snoke i Luke w scenach z poprzedniego zwiastuna.

Rany, tutaj są ludzie, którzy wierzą, że Mike Zeroh wie cokolwiek "pozakulisowego"... przecież to błazen, który raz po raz zmyśla, próbując się opierać na dostępnych w necie materiałach. Opisywał także poprzednie trailery TLJ i koniec końców wyglądały kompletnie inaczej.

Nie wiem jak ktoś jeszcze może oglądać tego clowna, a co gorsza wierzyć w to co mówi.

Jakieś przecieki chyba są, Mike Zeroh wie co będzie w tym zwiastunie.
Japoński do TFA był 17 dni po głównym, więc by się zgadzało.

@Soap

Może tak, może nie - ten brytyjski rating, na którym wiele osób bazuje, odnosi się niestety do skróconego trailera, który jest teraz puszczany przed Thorem w kinach.

Może się pojawić jutro, może za tydzień, może za dwa tygodnie, czyli mniej-więcej w czasie odpowiednim dla sytuacji sprzed dwóch lat i promocji TFA. Nie mamy żadnego potwierdzenia ani przecieku. Równie dobrze może nie pojawić się w ogóle.

Czy ta wersja plakatu na ulotce musi być taka minimalistyczna?

A co do drugiego to czemu jakieś 70% plakatu jest czerwone?

jutro chyba zwiastun międzynarodowy

Niektórym najwyraźniej niewiele potrzeba do
opadu szczęk...;)

Najlepsze plakaty :D

Zgadzam się z przedmówcą. Plakat do TFA był świetny, ale te do TLJ są równie dobre, jeśli nie lepsze - właśnie przez kapitalne tło. Pamiętam jak oglądałem na żywo stream z Orlando, i Rian najpierw zaprezentował część plakatu, tego po prawej z zoomem na Rey, i po chwili nastąpiło odsłonięcie całości z Lukiem i Kylo po obu stronach. Szczęka mi opadła, publice zresztą też :)

Mówcie co chcecie, ale ta biało czerwono czarna stylistyka jest przepiękna.

Now this is autism!

A tam, zamrażanie w karbonicie było już modne w czasach Wojen Klonów :P

W karbonicie się zamroź Qel. W TLJ pewnie też ktoś tak zrobi.

muszę dostać ten plakat !

Peter_D tak xD kilka lat przed TFA

Nie wierzyłbym tym tajwańskim domysłom - w niektórych językach "Ostatni Jedi" jest liczbą mnogą, a jak wiemy, Rian potwierdził, że tytuł odwołuje się do Luke`a.

To Leia rozwiodła się z Hanem?

Ale to już wiemy, żaden news. Co do dialogu Snoka w zwiastunie, to raczej na pewno były zmontowane, a sceny podłożone - dla zmyłki.

Ja do grudnia chyba nie wytrzymam! :P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Ostatni Jedi"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.