Świat Filmu

Zmarł John Mollo25 października w wieku 86 lat zmarł John Mollo, jedna z legend klasycznej trylogii. Mollo pracując blisko z George’m Lucasem i Ralphem McQuarriem stworzył kostiumy do „Nowej nadziei” i „Imperium kontratakuje”. Będąc ekspertem od wojskowości z łatwością udało mu się wykreować zarówno mundury Imperium, jak i Rebelii, oraz wiele innych, zapadających w pamięć kostiumów. Za swoją pracę przy „Nowej nadziei” został nagrodzony Oskarem. Drugiego dostał za pracę nad filmem „Gahndi”.

Przed „Gwiezdnymi wojnami” Mollo pracował bardziej jako konsultant historyczny, choćby w „Barrym Lyndonie” Stanleya Kubricka. Po IV Epizodzie był już rozpoznawalnym kostiumografem. W swoim dorobku ma między innymi następujące filmy: „Obcy – 8. pasażer Nostromo”, „Legenda Tarzana, władcy małp”, „Chaplin” czy „Trzej muszkieterowie” z 1993.

John Mollo był jednym z gości na Star Wars Celebration Europe w Londynie w 2007.Tagi: Celebration (408) Epizod IV: Nowa nadzieja (623) Epizod V: Imperium kontratakuje (481) George Lucas (999) John Mollo (7) Ralph McQuarrie (106)

Komentarze (6)

Stworzył wspaniałe kostiumy. Niech Moc będzie z nim.

Niech mu ziemią lekką będzie.

Niech Moc będzie z nim, Zawsze! Można się pokusić o stwierdzenie, że jest to "jeden z ojców" Gwiezdnych Wojen.

Niech moc będzie z nim.

:( miałem okazję posłuchać go na żywo na Celebration Europe. Bardzo sympatyczny starszy Pan, szkoda tylko, że prowadzący był nieprzygotowany.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.