Klasyczna Trylogia

P&O 256: Czy Ewoki mówią po angielsku?Dziś kolejne dziwne pytanie dotyczące „Powrotu Jedi”.

P: Mam dziwne wrażenie, że zaraz po scenie, jak C-3PO mówi Ewokom coś co w jego mniemaniu brzmi jak „Witam”, jeden z Ewoków mówi do drugiego „ten koleś jest mądry”, czy też może mi się przesłyszało?

O: Tym razem uszy cię zawiodły. Owszem niektóre słowa Ewoków mają jak najbardziej ziemski charakter i korzenie, ale bardziej prawdopodobne, że wyłapałeś to z kontekstu, niż zrozumiałeś tybetańskie słowa z angielską wymową mówiące o mądrości C-3PO. Inni fani twierdzili, że słyszeli jak jakiś Ewok mówił, że jest więcej niż niski.

K: Natomiast warto dodać, że Ewoki „nauczyły” się mówić po angielsku na potrzeby filmu telewizyjnego „Ewoki: Bitwa o Endor”. Obecnie dzieło to jednak nie jest kanoniczne.Tagi: Epizod VI: Powrót Jedi (385) Ewoks (31) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (325)

Komentarze (13)

Zdaje się, że ci udzielający odpowiedzi nie mają nawet wiedzy nt. tego, co sama oficjalna twierdziła jeszcze nie tak dawno temu. Bo "Ewoki: Bitwa o Endor" było jak najbardziej filmem kanonicznym zaliczanym teraz owszem do Legends. A co do języka, którym posługują się tam Ewoki to było to już wielokrotnie omawiane i dotychczasowa, jedyna trzymająca się kupy, wersja była taka, że Ewoki nie mówią wcale po angielsku tylko Wicket uczy się języka, którym mówi rodzina Towanich, a to wcale nie jest angielski, czyli basic a zupełnie inny język, który tylko na potrzeby filmu jest dla odbiorców angielskim. To tłumaczy dlaczego potem Wicket nie rozumie basica w Powrocie Jedi, a także tłumaczy fakt dlaczego "Ewoki mówią po angielsku".

Obie części telewizyjnych Ewoków są zabawne. ~:P

Z materiałów dodatkowych na DVD wynika, że Ewoki mówią w języku kałmuków (ludu zamieszkujące pogranicze Chin i Rosji).

Co to Ewoki?

Co to angielski? :P

A co to esperanto? :D

A mówią po polsku?

Esperanto. :D

Dengar Ewoks!

Fajnie

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.