Różne

Disney nabył 20th Century Fox

The Walt Disney Co. dokonało kolejnego dużego zakupu na rynku filmowym. Tym razem za 52,4 miliarda dolarów nabyło m.in. 20th Century Fox. Poza studiem filmowym Disney nabył również telewizyjną część imperium Ruperta Murdocha: 20th Century Fox Television, kanały tv takie jak Fox, Sky czy National Geographic i serwis streamingowy Hulu. Bob Iger będzie przez najbliższe dwa lata nadzorował proces integracji nowych nabytków w korporacji Disneya - tym samym opóźnił swoje zapowiadane odejście ze stanowiska CEO.


Bob Iger i Rupert Murdoch


Wraz z dokonaniem tej transakcji studio Disneya nabyło prawa do wielu produkcji. Z naszego punktu widzenia najważniejsze w tym temacie są prawa do „Nowej Nadziei” oraz dystrybucji Epizodów I-III, V-VI (pierwotnie te ostatnie Disney miał przejąć dopiero w 2020). Tym samym znikają wszelkie przeciwności, które utrudniałyby wydanie zestawów składających się ze wszystkich filmów czy też wspólne promowanie całej sagi.

Warto tu wspomnieć, że do Disneya trafiły również prawa do wielu innych znanych tytułów, które w ostatnich latach doczekały się kontynuacji bądź też trwają nad nimi prace. Spośród nich wymienić można chociażby: X-Menów, Fantastyczną Czwórkę, Obcego, Predatora, Planetę Małp czy Avatara.

Nabycie platformy streamingowej Hulu wpisuje się natomiast w plany Disneya dotyczące stworzenia własnej platformy tego typu. Obecnie posiadają o wiele więcej tytułów, którymi mogliby przyciągnąć widzów do siebie.Tagi: Bob Iger (142) Disney (389) Disney+ (91)

Komentarze (20)

aż strach pomyśleć jak będzie wyglądał Alien od Disneya.....

... albo Chińczycy ;)

Popatrzcie na to z innej strony. Narzekaliście, że dojdzie kolejny abonament do np, netflixa. Jak disney już wykupi wszystkich to będzie jeden abonament. A poza tym jeżeli już disney kupi wszystkich, to na końcu disneya kupi Apple ;P

To będzie Alien 5,6,7,8,9 itp?
Albo następne 10 sezonów z archiwum x...
Patrząc przez pryzmat SW to będzie chyba wszystkiego więcej i więcej.
Oby tylko to wyszło na dobre nam, widzom...

I najważniejsze: Nnnnnnnnnnniiiiiiiiiiiiiieeeeeeee !!!!!!!!!!!!!!!

Mam co do tego bardzo złe przeczucia...

Ogór -> skorygowałem newsa

Jakby na to nie patrzeć, to Fox zrobił nawet całkiem dobry interes. Disney nie tylko wykupił jego długi, ale i zaoferował w ramach umowy 25% udziałów w akcjach ...
A jeśli chodzi o prawa filmowe Star Wars, to dostaną wszystko, chociaż jest to rozłożone w czasie - no i mają już właśnie platformę streamingową z bogatym katalogiem filmów.
Wypada już tylko czekać na zapowiadany serial Star Wars-owy ... :)

Platforma filmowa Disneya zyska tym samym wiele możliwych pozycji, to mi się podoba. Jeśli ma to mieć pozytywny efekt na dzieła 20th Century Fox, to myślę, że z punktu widzenia widza jest to najważniejsze.

Swoją drogą, Disney z roku na rok coraz bardziej staje się większy i potężniejszy. ;p

Czemu akurat prawa do Epizodów II-VI, a co z I ?

Rzeczywiście powiedziałbym: Nieeeeeeeeeeeeeee! Zepsują tak fajną firmę.

Ciekawe, czy w Stanach zgodzą się na taki monopol, Disney będzie ostro lobbował w kuluarach.

Znaczy się, mają (będą) też prawa do "Alien-a" ?. No, ale po ostatniej części ... jeśli cokolwiek powstanie nowego, to chyba może być już tylko lepiej ... może, prawda ???

Powinno być Disney kupił foxa z jego z długami :P

Tu chodziło o zapełnienie swojej platformy :)

Że można mówić o ANH per "myszate filmidło", oczywiście :D

Amerykanie mi się podobają, jak czegoś nie mogą sami zrobić, to kupią kogoś mniejszego.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.