Ostatni Jedi

„Ostatni Jedi” dostaje nagrody EmpireNie powiodło się z Oskarami czy innymi bardziej uznanymi w branży nagrodami, ale są jeszcze nagrody widzów i czytelników. Choćby magazynu „Empire”. W weekend odbyło się uroczyste wręczenie tych nagród. „Ostatni Jedi” był nominowany w 9 kategoriach. Został nagrodzony w pięciu, może nawet sześciu bo jednak z nagród jest za całokształt.

  • Nagroda dla ikony - Mark Hamill
  • Najlepszy film – „Ostatni Jedi”
  • Najlepszy reżyser – Rian Johnson
  • Najlepsza aktorka - Daisy Ridley
  • Najlepsze kostiumy – „Ostatni Jedi”
  • Najlepsze efekt – „Ostatni Jedi”
Dodatkowo nagrodę legendy naszych czasów otrzymał Steven Spielberg.

Obecny na imprezie Ram Bergman, jeden z producentów filmu i wieloletni współpracownik Riana Johnsona, zdradził dziennikarzom, że pewne prace nad trylogią Johnsona już ruszyły.Tagi: Daisy Ridley (213) Empire (133) Epizod VIII: Ostatni Jedi (473) Mark Hamill (337) Nagroda (69) Ram Bergman (51) Rian Johnson (277) Steven Spielberg (247)

Komentarze (95)

@bartoszcze
Nie od dziś wiadomo, że takie konkursy sa ustawione-dlatego chodziło mi jaki podarunek dostali sędziowie. Chociaż lewakom z hulajłubudu wystarczy pewnie to, że szefowa jakiejś firmy jest feminazistką.

"Jestem ciekaw ile kasy musiał Disney wyłożyć, żeby TLJ dostało te nagrody?" - tyle ile kosztowała produkcja filmu, bez tego by ich nie dostał xDDD

Czy tylko ja się zastanawiałem kim jest ten facet po środku? :D Jestem ciekaw ile kasy musiał Disney wyłożyć, żeby TLJ dostało te nagrody?

Bastionowa nagroda musi być ładna, piękna i w ogóle świetna. Żaden pokrowiec na flaszkę! ;p

Czyżby ukryta kryptoreklama ? ;))) ...

I jest to wyborowy pomysł na nagrodę dla Lucasa.

Mam! W tym dinksie chuda flaszka się mieści. Zacna nagroda. ~;)

Daisy Ridley <3
Mark Hamill <3
Rian Johnson <3
TLJ <3
Steven Spielberg <3

Rian Johnson <3

Mark zasłużenie, reszta - żart.

Mark Hamill <3

Daisy Ridley <3

zeffir zeffir ,ty masz jakiś problem ja nikogo od idiotów nie wyzywam ,a kto jakim fanem jest to jego sprawa,i wypad z tego piekiełka.Na przyszłość nie obrażaj nikogo samolubny ignorancie zapamiętaj to sobie.....

Ja tam cieszę się z każdej nagrody dla Marka Hamilla. Według mnie jego rola w "Ostatnim Jedi" zasługiwała na Oscara. Kto wie? Może by rola Luke`a Skywalkera go dostała, gdyby wycięte sceny ostatecznie trafiły do filmu? Nie mam pojęcia, ale wśród niewielu pozytywów tego filmu, rola Marka Hamilla jest niewątpliwie jednym z największych, o ile nie największym, z nich. I nie mówię tego jako fan Gwiezdnych Wojen, który łyknie wszystko, co mu ktoś podstawi i oznaczy jako "Star Wars". Obiektywnie rzecz oceniając, Mark Hamill zaprezentował aktorstwo na najwyższym, elitarnym poziomie. Postać Luke`a nie wszystkim mogła się podobać. Ja uważam ją za realistyczną, chociaż też chciałem widzieć Luke`a bardziej jako mistrza-eremitę, niż zmęczonego życiem człowieka na samotnej wyspie. Jednakże gra Marka Hamilla sprawiła, że nie tylko suchy koncept ze stron scenariusza był realistyczny jako postać, ale naprawdę widz mógł poczuć emocje płynące z "młodego Skywalkera". Dzięki temu, niezależnie czy komuś podobała się bądź nie postać Luke`a oraz w jakim natężeniu lubienie/nielubienie występowało, Luke Skywalker nabrał dosłownie "życia". Czym innym bowiem jest stworzenie zarysu postaci, a czym innym wykonanie powierzonej roli przez aktora, który ten scenariusz czyta i zapoznaje się z rysem postaci.

Nagrody jako forma podziękowania, mieli w końcu wyłączność na sesje zdjęciowe w tym magazynie.
Oczywiście to są nagrody od czytelników i widzów, żeby było jasne :)

A te nagrody to ino dinsk, czy też jakaś kasa?

I na tym zakończmy to wzajemne trollowanie, czasami przeplatane kłótniami, bo się posypią zaraz warny i bany. Jednym się film podobał, innym się nie podobał, nie dorabiajcie już do tego swoich wyobrażeń na temat rzeczywistości, bo wypadają one gorzej niż mój bełkot sprzed kilku komentarzy poniżej.
Jest już wieczór, a nadal jedni uważają się za mądrzejszych od drugich, nie mając na to żadnych argumentów, za to żądając od innych obszernych wypowiedzi, które można by w końcu jakoś zgnoić czy wyśmiać (niezależnie od charakteru tych wypowiedzi).

Nie mnie pytaj, nie ja jestem Specjalistą Od Poważnie Poważnego Widzostwa xDD

Ja niepoważnym widzem? Przecież oceniam "Ostatniego Yeti" na 10/10. ;p Jeszcze źle?

@AJ73 , rzekłbym, że i teraz są bardzo dobre. Wegetariańskiego jedzenia, takiego stricte wegetariańskiego, nie lubię, ale sojowe kotlety są dość dobre.

Kiedyś, to kotlety sojowe rulez ! :)))

@Starkiller
Uważaj z tymi pochwałami, bo zostaniesz uznany za trolla, niepoważnego widza i ślepego fanatyka jednocześnie!

Galen Mareg, najlepszy film nie wiem, ale najlebrzy epizod Gwjezdnych Wojen na pewno. ;)
bartoszcze , uwjelbiam soje i czekam z utensknieniem na kolejne wielkie dzieła Pana Riana Johnsona (specjalnie z durzej).

Współczuję problemów z soją!

Albo ogółem jako konsekwencję sukcesu "Ostatniego Jedi" można widzieć radość wielu prawdziwych fanuw Gwiezdnych Wojen.
To co wcześniej mało dokładnie to pszepraszam że tak powiedziałem

W sensie, że spaniały filmy bendom, a wielu fanów Riana się ucieszy z powodu sukcesu wizerunkowo-finansowego "Ostatniego Jedi", który wyrósł na najleprzą część Gwiezdnej Sagi. Soja jest pszna (w sensie bardzo dobra) jako jedzenie i zdrowa, tak jak filmy Riana Johnsona.

@zeffir
W takim razie, musisz porzucić SW, ponieważ to nie jest i nigdy nie będzie (nawet przyszłe filmy) film-y na poziomie, którego ty oczekujesz. Zawsze też będą w nich dziury, kalki i nielogiczności. Niestety.
Rozumiem, że jesteś fanem prequeli, a przynajmniej uważasz, że to co w nich zrobił Lucas jest lepsze od nowych filmów. Sęk w tym, że gdy były premiery tych epizodów, to zawód był jeszcze większy niż obecnie ...
A podsumowując, tak na poważnie, to Star Wars jest tylko bajką, rozrywką mniejszą, lub większą.
Natomiast prawdziwy poziom, to jest, ale w życiu realnym, dorosłym - nie w filmie.

@Starkiller
A, teraz rozumiem, po prostu przyznałeś wielką popularność TLJ wśród fanów SW, aczkolwiek w sposób mało przejrzysty za pierwszym razem.

Trylogia popularnej serii filmów "Gwiezdne Wojny" wyreżyserowana przez Riana Johnsona, który ma jako reżyser tak wielu fanów swojego hitowego filmu pt. "Ostatni Jedi" (...)

Soyboystwa nie muszę tłumaczyć chyba, bo soja jest pyrzna i zdrowa.

@AJ73
"to są teksty do których nikt nie będzie na poważnie się odnosił i komentował"

10/10.

@Starkiller
"Pewnie trylogia Riana Johnsona, mając tak wiernych piewców "Ostatniego Jedi""

Kurczę, mam problem ze zrozumieniem związku tej wypowiedzi z tekstem i ze znalezieniem w niej argumentów merytorycznych. Rozjaśnisz?

...powtarzane są 1:1 tak jak wypowiedzi pewnych postaci.
Sam ton filmu i poscig najwyzszego porzadku mial lustrować epizod 5 lecz niestety poległ i na tym polu.
Ten film nie dość że niczego nie wnosi do SW to jeszcze ośmiesza poprzednie filmy. Lucas przynajmniej robiąc prequele wymyślił unikalną fabułe i nie wykorzystywał zabiegów ktore przyniosły sukces w OT.

@Soap93
Zgadzam sie ze TLJ oprocz tego że nie zaoferował od siebie nic oryginalnego to jest jeszcze momemtami zwyczajną kopią ESB i ROTJ. Zdania powtarzane są

No to źle zrozumiałeś ponieważ określeniem "poważny widz" mianowałem ludzi którzy interesują się kinematografią, oceniają potencjał fabularny, szukają flmów na jakimś poziomie i nie są wyłacznie fanami gwiezdnych wojen. Stwierdzenie odnosiło się do faktu że TLJ ma takie dziury i braki fabularne że nawet jako osobny film nie związany z SW jest po prostu bardzo słaby, co widzą zarówno POWAŻNI widzowie jak i fani samego uniwersum.

Pewnie trylogia Riana Johnsona, mając tak wiernych piewców "Ostatniego Jedi", będzie nazywana potocznie "Trylogią Soyboystwa". ;D

@zeffir

"Niestety - ten film to zniewaga dla powaznego widza oraz wobec oczekiwan fanów"

To jest cytat z twojego posta, rozumiem, że pisząc "poważny widz" tak samo odnosi się to do "fana i jego oczekiwań", rozumiem poważnych, ponieważ to poniekąd sugeruje dalsza część powyższego zdania - " i to boli ludzi ktorym sie podobał bo nie potrafią tego zrozumieć". Inaczej mówiąc poważny fan rozumie i się nie godzi, a niepoważny łyka wszystko jak pelikan, klaszcze w dłonie i się cieszy ...

Nie wtrąciłem prześmiewczego epitetu, no chyba, że tak uważasz, ale zapewniam cię, absolutnie nie miałem tego na myśli.
Pisząc poważny fan, mam na myśli poważne oczekiwania i TWOJE (nie przeczytane gdzieś w sieci) poważne argumenty wobec tego filmu - można to przecież napisać w kilku zdaniach, tutaj. Nie trzeba też przenosić tej dyskusji na główne forum. Ot, wszystko.

A już twój ostatni komentarz o kokieterii ... wiesz, to są teksty do których nikt nie będzie na poważnie się odnosił i komentował. Po prostu.

Kiedy zabraknie im argumentów zwyzywają cie od hejterów bo nic więcej nie potrafią. Niedawno poruszyłem temat kopiowania OT (TLJ to nadal kalka, może nawet gorsza od TFA bo sceny są kopiowane 1:1) i zwyzywali mnie od hejterów bo nic więcej do głowki nie przyszło ;)

Może sobie wynajmijcie razem pokój skoro taka kokieteria sie odbywa ;)

@AJ73
Dokładnie, jakoś przeżyjemy :)
A biedakom któregoś dnia uda się w końcu zrozumieć.

Dlaczego wtrąciłeś do dyskusji element prześmiewczy jak epitet: poważny fan?
Nigdzie nie użyłem takiego sformułowania i nie wykreowałem tego typu podziału co mi przypisujesz i wmawiasz że zrobiłem? Nigdzie nie użyłem takiego określenia wiec nasuwa mi sie tylko taki wniosek że nie umiesz czytać albo opatrznie rozumiesz to co czytasz.

Musimy z tym jakoś żyć ... ;)

XD

@AJ73
Obywatel zeffir oczekiwał że będzie inaczej, i jest zły z tego powodu że nie jest, w odróżnieniu od większości fanów SW :)

Najlepiej to widać po braku jakichkolwiek merytorycznych argumentów (co jest absolutnie typowe dla hejterów) i kompletnym ignorowaniu faktów dotyczących nowych filmów SW.

Ehhh, te spory poważnych fanów ... zawsze się tak kończą ;)

@bartoszcze - ok skonczylem z Toba dyskusje. Dostaleś kilka merytorycznych wypowiedzi na ryj i zaczynasz trollować bo we łbie pusto. Możesz pisać - tobie już nie odpisze.
@AJ73 - chetnie ale przenieśmy dyskusję gdzieś indziej ponieważ nie ma sensu logicznie argumentować czegoś czego ci ludzie nie zrozumieją.

Ojojoj !, ależ tu się dzisiaj dzieje :0, tyle czasu po premierze, a tu widzę, gorączkowa dyskusja ... ;)
Ja mam tylko jedno pytanie do @zefira - skoro jesteś poważnym fanem i wiesz jakie były/są oczekiwania poważnych fanów (jak piszesz), to może przedstaw je nam tutaj ... albo inaczej, przedstaw nam TWOJE oczekiwania, jakie były w stosunku do TLJ, ale wiesz, tak bardziej na poważnie, w końcu bycie poważnym fanem zobowiązuje ...

Tak, biedaku, już zapomniałeś że przyszedłeś marudzić pod tekstem że film powszechnie uważany za bardzo dobry dostał - uwaga, trudne słowo - NAGRODY xDDD

Wróć do czytania fanfikowych komiksów o tym jak dzielny dżedaj jedną ręką rozkłada tuzin istot spoza Galaktyki, a drugą spycha niszczyciel w środek gwiazdy, Gwiezdne Wojny jeszcze nie dla Ciebie. Zbyt realistyczne, zbyt życiowe xDDD

Jaki jest audience score? I tyle w temacie.
To teraz zapytam inaczej: John Williams postawił warunek, ze kwestia Rey ma być wyprostowana aby wogole dalej brał udział w SW. Mark Hamill przez rok czasu probowal zasygnalizowac ze ten film to gowno co wielokrotnie przyznawał otwarcie (wypowiedzi o johnsonie oraz wiele kompilacji z wywiadow na youtubie) - bronisz filmu ktorego obsada nawet go krytykuje? Ja wiem o tej rzeczywistości bardzo dużo bo codziennie kilka razy przeglądałem wszystkie wywiady z aktorami, widzialem ich reakcje na konkretne pytania. Na reddicie cytowali Hamilla wielokrotnie nawiązując do tego jak Johnson potraktował Lukea... Wiec o czym ty piszesz? Właśnie wychodzi jak ślepym fanatykiem tego spin-offa jesteś. Ocena 6 na 10 mowisz - jest sie czym chwalić nie? Idź oglądaj dalej ten film- parodie gdzie oficer daje sobie cisnąć po matce, antagonista dzwoni na Skypie do glownej bohaterki goły, a podsumowuje to wszystko ujęcie na żelazko i latająca Leia. Ja jak sobie przypomne końcówkę ROTJ i tą muzyke gdy Luke walczy z ojcem w szale a potem szczesliwy koniec na Endorze to nie moge zniesc mysli jak Disney spierdolił tak piękną historie i co zrobił z Lukiem.

Biedaku. Nawet nie zauważyłeś, że średnia ocen widzów na RT pomimo ataku hejterów (najczęściej wściekłych że CO TO ZA LEWADZTWO!!!1! albo JAK ONI ŚMIELI LUKA UBIĆ JA SIE NIE ZGADZAM) to w dalszym ciągu 6 w skali 0-10, nieco niżej niż średnia ze znacznie większej liczby ocen widzów na IMDB :D
No, ale tak to jest jak się niedorostkom wydaje że coś wiedzą o świecie, o rzeczywistości i o Gwiezdnych Wojnach xDDD

Nie rozśmieszaj mnie człowieku.
Akurat na ten jedyny film na Rottenie sie uwzięli tak? Spośród tysiecy gownianych filmów akurat biedny TLJ jest atakowany bo jest dobrym filmem tylko ludzie tego nie rozumieją? Niestety - ten film to zniewaga dla powaznego widza oraz wobec oczekiwan fanów i to boli ludzi ktorym sie podobał bo nie potrafią tego zrozumieć. To jest tylko dowód na to że nie masz pojecia czym są Gwiezdne Wojny.

Czekamy na Trylogię Johnsona i kolejne wspaniałe filmy STAR WARS.

Ale niektórych piecze nadal, że ktoś ma czelność nie wystawić oceny 10/10 spaniałemu filmowi. ;p

@zeffir
Nie zamierzam publicznie analizować szczegółów Twojej psychiki i jej problemów, nie bój się :)
Fakt, że podniecasz się nakręconym przez hejterów wskaźnikiem z RT tylko podkreśla Twoją bezradność.

Zaraz będzie ta sama śpiewka fanatyków TLJ na podobne argumenty krytykantów TLJ, zostawiając pewne pytania bez odpowiedzi. Wszystko w atmosferze kłótni. Trochę to nudne, ale jednak bawi jeśli się z pozycji obserwatora to ogląda.

A tak kończąc temat to ty pierwszy mnie personalnie obraziłeś więc mam pełne prawo sie bronić w takiej sytuacji, ale ty tego nie zrozumiesz bo czujesz poparcie ze strony innych bezmyślnych kretynów, ktorzy zamiast dyskutować normalnie atakują innych za wyrażanie swoich opinii.

Nic z twojego bełkotu nie zrozumiałem.
Bardzo łatwo rzucać ogólnikami typu: "było wyjaśniane".
Poprosze konkretne argumenty inaczej Twoja wypowiedź to ładne lanie wody i tło dla potrzeby obrażenia mnie bo ci nadepnąłem na odcisk.
Jeśli ktoś broni tego filmu i obraza ludzi ktorzy go nie lubią to jest w porządku tak?
Natomiast gdy jakaś osoba go krytykuje (zresztą słusznie) to z góry jest okrzykniety bezmyślnym hejterem.
Bardzo logiczne postępowanie. I ty śmiesz wyskakiwać z tekstem że to ja rozumuje jak dziecko? Podajesz pędzlu argumenty przez ktore uważasz ten film za dobry to dyskutujemy merytorycznie, a jesli masz sie pocic i odchodzic od dyskusji o filmie na rzecz przepychanek słownych to zamilcz po prostu bo nie jesteś steoną do dyskusji.

Dojrzała odpowiedź do zeffira, w sensie ubliżanie mu, ale trochę mniej intensywnie. xD Znowu zadyma w związku z tym filmem. Chociaż to dobrze, takie suche kłótnie dostarczają mi więcej rozrywki niż dostarczył TLJ. No i tyłek nie boli od siedzenia.

Niestety, chłopczyku o pseudonimie zefir , nie panujesz nad swoimi emocjami, przez coś można nazwać cię chłoptasiem, szczylem bez manier:
„a banda idiotów którzy na przekór twierdzą inaczej nie są warci uwagi”
„to ludzie pokroju takiego Johnsona, o wypaczonym postrzeganiu”
„trzeba postawić pod ścianą i skończyć z nimi jakąkolwiek dyskusje”
„Masz kolego nie pokolei w głowie”
„można was pozamykać w rezerwacie”

To pierwsza sprawa.
Druga jest taka, że w poprzednich dyskusjach już nie jedna osoba tłumaczyła zamysł filmu. Jeśli on do ciebie nie dociera, popracuj nad sobą. Świat nie będzie zmieniał się dla jednego dzieciak, bo ty jak mały rozkapryszony bachor tupiesz nóżką.
Twoje statystyki odnośnie ocen też już były wyjaśniane. Jak przepadłeś zimę w jakiej jamie i tego nie zauważyłeś to twój problem. Nikt nie powinien się zniżać do dyskusji z „taki czymś” jak ty.
Bez wyrazów szacunku dziecino i jak to się czasami mówi „czy ma tak wie, że ćpasz?”

Daisy ma 170 cm wzrostu, a panowie obok do najwyższych nie należą - Rian 168 cm, Mark 175 cm, więc przy wysokich butach wygląda to jak wygląda.

@begotten - TLJ może wygrać w kategorii - "najlepsza randka z paralizatorem" Finn+Rose.

Filmy, którymi zachwycają się amerykańskie nastolatki zawsze dostają jakieś nagrody. Oczywiście przyznawane są przez kompletnie nic nie znaczące gremia, ale co z tego skoro później przy tych tytułach widnieje długa jak trasa transsyberyjska lista nagród i wyróżnień tworząca coś w rodzaju statuetkowego sztucznego tłumu, dzięki której producenci i twórcy mogą tkwic w niezasłużonej glorii i chwale. Przynajmniej obyło się bez nagród pokroju: najlepsza scena w deszczu, najlepsza scena bez deszczu ale z parasolem, najlepsza scena z pocałunkiem i języczkiem, najsłodszy pies w filmie o Kolumbie.

@MarcinekNu2
Myślę, że zeffirowi chodziło o postawieniu kogoś pod ścianę w sensie jako o synonimie wysłania niesfornego ucznia do kąta.

@MarcinekNu2
Jest też druga opcja - można was pozamykać w rezerwacie i rzucic kopie TLJ żebyście to oglądali tak długo aż zrozumiecie że ten film to zniewaga.

@bartoszcze
Widze ze psychologia tłumu działa. W żadnej z waszych odpowiedzi nie znalazłem ani jednego argumentu merytorycznego.
Dla ciebie nielogiczna, dziurawa i nie konsekwentna fabuła to są SW "nie pisane pod dyktando"? Masz kolego nie pokolei w głowie bo to właśnie Ty jesteś hejterem ktory atakuje każdego kto powie prawde o tym filmie. Spojrz na oceny chociażby na Rottenie - 48% to nie moj wymysl tylko fanów. Nawet Mroczne Widmo ma wyższy wynik. Staraj sie juz powstrzymac i nie odpisuj wiecej bo śmiać mi sie chce jak czytam co piszesz. A jeśli już musisz to użyj jakichś argumentów.

Wow, nie wiedziałem że Daisy jest taka wysoka!
Wiem że po cyfrowym "odmłodzeniu" Lei w "Rogue One" i Rachel w "Blade Runner 2049", Scott planuje odmłodzić Ellen Ripley w następnych prequelach "Obcego". Sądziłem że najlepiej nadaje się do tego Carrie-Anne Moss, ale Daisy Ridley jest mniej więcej w tym wieku co Sigourney Weaver w pierwszym Obcym i na miejscu Scotta zaproponowałbym jej rolę Ripley. Po średnim "Covenancie", może team "Ridley&Ridley" stworzy coś wyjątkowego :) . A że aktorka mało podobna? Żaden problem, przecież dziś można z Oldmana zrobić Churchilla!

Gratulacje, TLJ :) Mi garniturek Daisy naprawdę się podoba :)

Koledzy i koleżanki, spokojnie. Jest rano, po co się napinać, skoro cały dzień przed nami? ;p

Bartoszcze - dwoma.

@darth_numbers
Klasyczny przypadek hejtera, który nie potrafi zaakceptować że filmy SW nie są pisane pod jego dyktando, więc pluje na lewo i prawo, bo myśli że w ten sposób jego zdanie stanie się prawdziwsze. A potem wkurza się jeszcze bardziej, bo świat ma go w d.. i cieszy się nowymi świetnymi filmami SW, na razie trzema :)

Zeffir faktycznie przegina. To jest już problem psychiczny. No i jakieś nienawistne teksty, to się kwalifikuje na usunięcie/bana.

Prafdzife fany co wyssały/li jedyną prawdziwą i słuszną ideę Star Wars z mlekiem ojca jak zwykle mają ogromny ból dooo.py, ze TLJ zdobył nagrody. Na wasze nieszczęście możecie tylko zgrzytać zębami z nienawiści do filmu i tych co im się film podoba. Tyle wam maluczcy zostało.

Ogólnie za takie teksty o idiotach, stawianiu pod ścianą powinieneś @zeffir wypier... lać stąd jak zefirek. Masz spruty łeb, pełen nienawiści do innych osób mających własne zdanie. A teraz wypad i nie wracaj półgłówku.

Znaczy powiem tak - śmiechłem.
Ostatni Jedi to nie są Gwiezdne Wojny od tego zacznijmy, a banda idiotów którzy na przekór twierdzą inaczej nie są warci uwagi, bo to ludzie pokroju takiego Johnsona, o wypaczonym postrzeganiu tych filmów. Wszystkich ludzi, którzy głoszą hasło, że TLJ było świetne bo było "czymś nowym" lub "zaskakującym" trzeba postawić pod ścianą i skończyć z nimi jakąkolwiek dyskusje.
Druga sprawa jest taka że tak spierdolonej fabuły nie da sie już w żaden sposób uratować więc twierdzenia Abramsa o epickim finale i uczucia spięcia wszystkich 3 trylogii można na starcie wrzucić do kosza. Żeby IX wyszedł to właściwie wszystkiemu z niekanonicznego VIII trzeba zaprzeczyć i na nowo przetłumaczyć widzom począwszy od kompletnie pozbawionej sensu sceny wizji Rey z VII z Kylo w deszczu oraz głosem Obi Wana, a na ukryciu map do Skywalkera w R2 kończąc. To jasne jaki kierunek wyznaczył Abrams - Rey Skywalker i Darth Plagueis (lub przynajmniej 50% z tego) a Johnson zwyczajnie to olał, uśmiercił jedyną postać z potencjałem na dobrą sprawę nie tłumacząc nic (jakim cudem zgliszcza imperium słuchały jakiegoś leszcza) a protagonistkę uczynił NIKIM. (i tu wracamy do sympatykow tego spin-offa - jeśli wam podoba sie to, ze każdy w filmie jest nikim i nikt nie zasługuje na jakiekolwiek backstory to wasz gust fabularny można porównać tylko ze śmietnikiem). Powodzenia dalej JJ - ja jak i wielu fanów nie mam na co czekać w ep IX. Wracam do oglądania prequeli, które w PRZECIWIEŃSTWIE do tego gówna mają chociaż po jednej walce na miecze na film (bo o muzyce nie wspomne ale cóż Pan Williams ma już swoje lata)

ZA CO TE NAGRODY TA JAKAŚ KPINA TRAGEDIA TO NIE SĄ SW... R1 TO JEST SW....

A kiedy złote maliny?:P

@AJ73: zgadzam się! W końcu - po tylu latach - dostał rolę, w której mógł się pokazać z dobrej strony (dubbing to jednak co innego).

Najpierw Empire dostawali materiały o filmie więc teraz, w ramach wdzięczności, coś dali ekipie filmu. Ot i cała zagadka rozwiązana.

True. Ale przyznać trzeba, Mark pięknie zagrał ... :)

@Sifo-Dyass Jestem wielkim fanem Hamilla, ale z Rockwellem nie miał szans.

Wyciekła fabuła: W galaktyce rządzą kobiety (zrzynka Seksmisji) a dzieci z Canto Bight uwolnią więcej zwierząt.

Hejterzy znów przegapili, że Maliny za zeszły rok już rozdane? :D
A TLJ oczywiście bez choćby jednej nominacji do Maliny, za to z paroma do Oscara.

Co to za śmieszny chłopiec stoi obok Bergmana?

Ona wygląda jak hobbit.
TLJ zasługuje tylko na malinę.
Niech pierwszą decyzją przy nowej trylogii będzie zwolnienie reżysera.

Brawo!!!
Dziękujemy za wspaniały TLJ i czekamy na kolejne świetne filmy STAR WARS.

Gdyby nie scena z mieczem, to Hamill dostałby Oskara ;)

Daisy najładniejsza z nich wszystkich. :P

No jest wyższa, to widać było i wcześniej, ale dobór stroju i fryzura ... nie będę komentował ;)))

Lepsze to niż nic , ale i tak Mark powinien dostać chociaż Złotego Globa za Last Jedi

darth_numbers - tylko krótkie info, że zaczęli już pewne prace. Ale to wiemy od momentu, w którym Rian sugerował, że pracuje nad scenariuszem, więc to nie jest taki specjalnie nowy news.

LOL wybaczcie za osobny komentarz, ale teraz jak tak patrzę na fotografię z newsa to zdałem sobie sprawę, że postać wydająca mi się facetem w kręconych włosach to tak naprawdę Daisy Ridley górująca nad wszystkimi. xD

Fajnie, że Mark Hamill dostał tę nagrodę. W pełni zasłużenie. Reszta nagród odnośnie "Ostatniego Jedi" to kiepski żart, oprócz nagród za efekty oraz kostiumy.
Steven Spielberg i jego nagroda? Również w pełni zasłużona. :) Istotnie, jest on legendą naszych czasów.

W przyszłym roku malina ;D

O proszę, czyżby preprodukcja Trylogii Johnsona ruszyła? To jest news warty osobnego artykułu. OK zgaduję i rzucam daty premier tych filmów: 2021, 2022, 2023 (filmowane back-to-back).

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Ostatni Jedi"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.