Klasyczna Trylogia

P&O 283: Czemu w napisach początkowych piszą, że Luke dowodzi rebeliantami?Dziś pytanie o „Imperium kontratakuje” i „kontrowersyjne” napisy początkowe.

P: Dlaczego w napisach początkowych do „Imperium kontratakuje” jest zdanie, że Rebelianci (a dokładniej grupa bojowników o wolność) dowodzona przez Luke’a Skywalkera? A przecież Leia wciąż tam dowodzi!

O: Jeśli chcesz już dzielić włosy to naprawdę bazą Echo dowodził generał Rieekan, ale jeśli wstawiono by jego imię w napisy początkowe, trzeba by wytłumaczyć ludziom kim on jest. Ideą napisów początkowych jest wprowadzenie w akcje, ale ważniejsze jest budowanie dramaturgii, niż techniczne aspekty, o które można by się spierać. I tak oto w pierwszym Epizodzie widnieje informacja, że wyznaczono dwóch Rycerzy Jedi, choć faktycznie jeden z nich jest Mistrzem a drugi dopiero padawanem. Więc można by się spierać o to, czy to jest prawdziwe zawsze, czy tylko z pewnego punktu widzenia.

Natomiast jest jeszcze drugie dno. Z napisów wiemy, że unikając znienawidzonej floty Imperium, grupa bojowników o wolność pod wodzą Luke’a Skywalkera założyła nową, tajną bazę na lodowej planecie Hoth. Tu trzeba dodać, że Luke w stopniu komandora poprowadził Rebeliantów na Hoth, co zostało ukazane w codziennych stripach gazetowych Archiego Goodwina i Ala Williamsona (wydanych potem także przez Dark Horse jako „Classic Star Wars”). On znalazł planetę Hoth, i podjął próby aby sprowadzić nań Rebeliantów.Tagi: Al Williamson (5) Archie Goodwin (9) Dark Horse Comics (764) Epizod I: Mroczne widmo (519) Epizod V: Imperium kontratakuje (456) Marvel Comics (347) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (380)

Komentarze (5)

"Kershner dyskryminował Leię i kobiety?"
Kobiety i humanoidalne psy. Przypominam, że Chewbacca nie dostał medalu XD

Z Bastionu.

Sorry, nie mogłem się powstrzymać. xDDDDDDDDDDDD

A powie mi ktoś skąd oni biorą takich debili od takich pytań?

Goodwin i Williamson to prekursorzy Expanded Uniersum, szacu za ich lata pracy nad Star Wars. A wracając do głównego tematu: pytanie od debila rzecz jasna. :)

..."na prawdę"...

..."naprawdę"...

:(

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.