Różne

Problem z finalizacją zakupu Foxa

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Disney nabył 20th Century Fox, a właściwie cały holding 21st Century Fox, w którego skład wchodzi kilka firm (więcej). Bob Iger mógł tym samym dołożyć sobie kolejną wisienkę na torcie, zwłaszcza, że miałby pokaźne archiwum filmów, wszystkie prawa do „Gwiezdnych Wojen”, a nawet prawa dystrybucji do „Avatara”. Wzmocniłoby to pozycję Disneya, zwłaszcza nowej platformy streamingowej. Dokumenty zostały podpisane, więc wszystko szło ku dobremu, ale... i tu zaczynają się schody. Taką transakcję muszą zatwierdzić akcjonariusze 21st Century. Byliby skłonni to zrobić, tyle, że dostali lepszą ofertę.Bob Iger i Rupert Murdoch


Iger zaproponował im 52,4 miliardy USD w akcjach Disneya. Te oczywiście mają kurs zmienny. Comcast złożyło im kontrpropozycje. 65 miliardów USD, ale wypłacone przelewami. Żadnych ściem z akcjami. Comcast wysłało też prośbę do akcjonariuszy by odrzucili umowę z Disneyem. W takim wypadku czekają ich olbrzymie kwoty umowne, ale i tak zapłaci za to firma, której się wyzbywają, pieniądze zaś wpłyną na konto.

Jest wielce prawdopodobne, że Bob Iger nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i podbije stawkę. Dla nas to o tyle ciekawa sytuacja, że od tej umowy ważą się dalsze losy „Nowej nadziei”, do której część praw ma Fox, część Lucasfilm (czyli Disney).Tagi: Avatar (29) Disney (432) Epizod IV: Nowa nadzieja (657)

Komentarze (15)

21th? Twenty Firth? Colin 1th? WTF? ;)

Rekiny finansjery.

Ten baitowy podtytuł newsa... Od kiedy Bastion zmienił się w pudelek?

I dobrze, dzięki temu X-Meni zostaną zostawieni w spokoju, a pod Disneyem mogliby nawet filmowe uniwersum X-ów zlikwidować.

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA !!!, co za "twist fabularny" ! XDDD ...

Na pewno wszystko przez Kathleen Kennedy!!!

Czy nie powinno być "21st Century Fox", a nie "21th"? Ponieważ 21st to poprawna forma liczebnika.

I bardzo dobrze!

A na marginesie Comcast i cóż wyście najlepszego uczynili! Myszka Mickey już do was idzie.:D :P ;)

Brawo Comcast! Ktoś musi się w końcu przeciwstawić monopolowi Di$n€¥a.

Sprawdzają Igera, ciekawe czy spenia czy pociśnie dalej. Przy tej transakcji zakup Lucasfilm za 4mld to dziecinna umowa wręcz. :)

Nie udało się kupić całego Disneya, to wyżrą mu potencjalne rodzynki. ~:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.