Klasyczna Trylogia

P&O 287: Czemu Obi-Wan mówi Luke’owi że jest ich ostatnią nadzieją?Dziś pytanie próbujące łatać „Imperium kontratakuje” i „Zemstę Sithów”. Pytanie pochodzi z 2004, więc autor jeszcze nie mógł widzieć trzeciego Epizodu.

P: W „Imperium kontratakuje” kiedy Luke opuszcza Dagobah, Obi-Wan mówi, ten chłopiec jest naszą ostatnią nadzieją, a Yoda mu odpowiada, że jest jeszcze ktoś. Czy to oznacza, że Kenobi nie wie o Lei? Nie widział jej w Epizodzie III, czy co?

O: Ależ w Epizodzie III będzie pokazane, że Obi-Wan wie o Lei. Ale jego mroczne oświadczenie raczej odnosi się do wiary, jaką ma w Luke’a. Kenobi wie o talentach politycznych Lei, ale jakoś nie widzi jej w roli Jedi, zwłaszcza mogącego położyć kres Sithom.Tagi: Epizod III: Zemsta Sithów (909) Epizod V: Imperium kontratakuje (521) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (484)

Komentarze (8)

Przecież Leia nie chciała korzystać z Mocy, książek żeśta nie czytali ?

Wywierał presję na Luke`u, dlatego ściemniał.

Tekst Obi-Wana był napisany jako wstęp do wątku siostry Luke`a, którą nie miała się okazać Leia. Ale to w tych starwarsach, w których DSII była budowana nad Kashyyyk. ;)

"Kłamał jak z nudów"

Dawid, lat 5

Kenobi zawsze mówił prawdę.

Tylko z pewnego punktu widzenia.

Szkalują Obi-wana!

I tak rodzą się opinie, że Obi-Wan nie jest prawdomówny.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.