Klasyczna Trylogia

P&O 297: Czemu Jabba interesuje się kobietami?Dziś kolejne pytanie o „Powrót Jedi” i zachowanie huttów.

P: Skoro przedstawiciele gatunku Jabby nie są ani mężczyznami, ani kobietami, dlaczego Jabba ma niewolnice? I dlaczego tak wiele książek „Star Wars” zawiera informację, że Jabba to mężczyzna?

O: W zwykłe dni huttowie faktycznie nie mają potrzeby wchodzić w rolę płci. Ale ponieważ Basic nie ma odpowiedniego zaimka bezpłciowego (ono w tym wypadku jest raczej obraźliwe), przyjęło się nazywać huttów mianem „on” czy „ona” nawet jeśli jest to biologicznie niepoprawne. Przyjęło się więc określać większość huttów jako „on” do momentu w którym nie są w ciąży z dziatwą, wtedy są znane jako „ona”. Zaś zdeprawowane upodobania Jabby były raczej pogardzane przez innych huttów, którzy uważali, iż interesowanie się humanoidalnymi kobietami jest dość zboczone. Jednak im bardziej Jabba rosół w siłę, inni Huttowie zaczęli go w materii rozpusty naśladować.

K: Tu znów warto dodać, że od tego czasu wiele się zmieniło, tak w dawnych Legendach jak i kanonie. Huttowie mieli niewolnice jeszcze w czasach Starej Republiki, na długo zanim urodził się Jabba. Natomiast mamy jeszcze wujka Ziro w „Wojnach klonów”, który w zdaje się być jeszcze bardziej frywolny od Jabby.Tagi: Epizod VI: Powrót Jedi (464) The Clone Wars (1319) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (451)

Komentarze (12)

Oj tam zaraz jakieś podteksty. Jabba trzymał pod ręką wysokobiałkową karmę dla rancora, a wszyscy wiedzą, że kobiełki są mniej łykowate. Ot i cała tajemnica.

Kwestia wizerunku

Jabba jak prawdziwy kozak, brał wszystko... bez wyjątku.

Oni sami nie interesowali się niewolnicami. One miały służyć do wywołania zazdrości i pokazania władzy u jego gości ;)

Poczatkowo w EU huttowie byli jak dzdzownice, ale zmienił to Lucas w TCW. Mamy np. mamusie Ziro.

No tak. Ale sam go urodził ? :)

Przecież miał syna.

Czy ja dobrze rozumiem że i Jabba mógł by miec dzieci ? :D

Jabba po prostu wiedział, gdzie jest miejsce kobiet. xD

Aha. A była jakaś kobieta która interesowała się huttami?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.