Skywalker. Odrodzenie

„Gwiezdne Wojny” wracają do Jordanii

Wygląda na to, że ekipa J.J. Abramsa wyruszyła do Jordanii. Dokładniej do Wadi Rum. Na Reddicie użytkownik YenaMagana wrzucił kilka zdjęć z pustyni Wadi Rum, sugerując, że może to być Epizod IX.

Na zdjęciach rzucają się w oczy przede wszystkim wycięte postaci przypominające Neimoidian. Reszta może być z innego filmu. YenaMagana jednak uwagę, że w oddali dało się dostrzec landspeedery, w tym bardzo podobne do tego, którym latała Rey w „Przebudzeniu Mocy”. Źródło ma też wrażenie, że dostrzegło Daisy Ridley lub inną aktorkę na wielbłądzie, w eskorcie policji.

Reszta raczej potwierdza, że kręcą tam film. Służby blokowały część pustyni. Część przejazdów została zablokowana ze względu na sceny akcji i wybuchy.Plotki o możliwym powrocie ekipy „Gwiezdnych Wojen” do Jordanii pojawiły się w sierpniu. Wadi Rum była jedną z rozważanych lokacji podczas zdjęć do „Przebudzenia Mocy”. Wtedy jednak ekipa Abramsa zdecydowała się na Zjednoczone Emiraty Arabskie. Wadi Rum jednak zostało im w pamięci. Skoro nie udało się z Jakku, lokacja została wykorzystana w „Łotrze 1” jako Jedha. Wcześniej pojawiła się też w takich filmach jak „Prometeusz”, „Marsjanin” czy „Lawrence z Arabii”. Ciekawe, czy tym razem zagra Jedhę, Jakku czy też inną pustynną planetę. Zobaczymy, czy Lucasfilm oficjalnie potwierdzi tę lokację.

Nasza relacja z Wadi Rum.Tagi: Daisy Ridley (198) Epizod IX: Skywalker Odrodzenie (212) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (807) J. J. Abrams (447) lokacje (94) Lucasfilm (515) Łotr 1 (spin-off) (446)

Komentarze (26)

Pośmiejmy się z hejtera bartoszcze, co nawet nie próbuje myśleć, tylko szczeka bezsensownie.

@mesmerized
A tak zupełnie serio to jak próbujesz zacząć rozmowę od:
który miałby ręce i nogi, albo chociaż odrobinę merytorycznych argumentów
to czego oczekujesz? Poważnego traktowania? xD
Napisz coś co ma sens i nie jest histerycznym płaczem za utraconymi marzeniami, to będzie można dyskutować.

PS To jest artykuł o kręceniu Epizodu IX, gdybyś nie zauważył.

@bartoszcze
Inteligentne dyskusje prowadziłem kiedy Ty z drabiną na truskawki chodziłeś... ;) A tak zupełnie serio, to Twoje wpisy można poznać po jednym znaku firmowym "hejterzy nie zrozumieją". Taka oto dogłębna analiza przebija się przez Twoje posty.

@mesmerized
"Nie widziałem jeszcze ani jednego komentarza z Twojej strony, który miałby ręce i nogi"

Co ja poradzę że nie umiesz czytać. Argumentować zresztą też nie umiesz, może dlatego masz problem że inteligentne dyskusje Cię omijają.

@bartoszcze
Nie widziałem jeszcze ani jednego komentarza z Twojej strony, który miałby ręce i nogi, albo chociaż odrobinę merytorycznych argumentów... Wręcz przeciwnie, zawsze unikasz odpowiedzi na konkretne pytania, a jedyne o czym piszesz to o "hejtowaniu" (czym zresztą sam się odznaczasz).

Tantoine.

Fajna miejscówka.

@dansty
Niestety, wdrukowanie "gupie SJW bijo białego mencizne, błeeee" jest tak silne, że nie ma co liczyć na jakąkolwiek próbę rozpoczęcia myślenia. Zakładam, że oni są dla SW straceni (jeśli kiedykolwiek byli fanami SW, a nie własnych wyobrażeń jak oni by z kanapy urządzili SW).

Soap, a już myślałem, że po 10 miesiącach ochłonąłeś. :(
Przyjmuje się współcześnie, że dzieło interpretuje się w oderwaniu od zamysłu autora. Nawet jeśli uważasz, że Rian Johnson chciał zagrać na oczekiwaniach widzów (z czym się zresztą zgadzam, po prostu uważam, że miał w tym większy zamysł), to nie znaczy, że analizując film nie można wyciągnąć z niego przesłania.
Możesz nawet założyć, że reżyserowi wyszło to przypadkiem. ;)

A bartoszcze, naczelny troll znów się ośmiesza.

Jeśli tam kręcą SW to raczej będzie to Jakku i jakaś retrospekcja Rey z jej rodzicami. Innych argumentów po co tam wracać nie ma.

Swoją drogą ciekaw jestem czy wybrną z przepaści po TLJ czy bardziej się pogrążą eIX? Szkoda że JJ nie robił dalej VIII, po Rian zawalił straszliwie słuchając Kathleen.

A może jednak Jedha? Jakku byłoby smutne.

Wydaje mi się, że DżejDżej będzie chciał wrócić do pewnych wątków, które Rian owszem i zamknął, ale pewne "powroty", czy też tło wydarzeń w postaci np. retrospekcji, może i będą ?. Jedno jest pewne, że J.J. może teraz pokusić się o pomysły, które miał przy TFA, ale z nich nie korzystał, bądź też myślał, że Rian wykorzysta je w następnym filmie. Poczekamy, zobaczymy. Na pewno im więcej takich newsów, tym więcej pojawi się naszych teorii ☺👍

@dansty
Hejterzy potrzebują jakichś 50 lat żeby dorosnąć, nie ma co tłumaczyć im oczywistości xD

XD nie doszukujcie się tu zadnego przesłania. po prostu Ruin ztrollował ludzi bo to lubi. wiedział czego chcą i zagrał na nosie.
Drugim powodem jest brak pomysłu. żeby wymyślić taki backstory potrzeba minimum wyobraźni. ktorej Ruin nie posiada.

@DarthMati: Nie ruszała się z planety, ponieważ rodzice porzucając ją krzyczeli, że po nią wrócą. Przekonywała siebie, że jeszcze kiedyś ich zobaczy, chciała wrócić na Jakku chwilę po odstawieniu BB-8 do Ruchu Oporu.
Na Ahch-To, w lustrzanej jaskini Moc pokazała jej, że pochodzenie nie jest ważne i może budować swoją tożsamość bez rodziców. Słowa Kylo sprawiły, że pogodził się z prawdą i postanowiła iść przez życie bez oglądania się na przeszłość, która już nic nie może jej dać.

Przez tyle lat Rey nie obchodziło, kim są jej rodzice, zbytnio nie ruszała tyłka, by się coś o nich dowiedzieć. I nagle ma zmienić swoje nastawienie? Przecież ich wątek jest nieistotny, jak pokazał Disney w swoich popisowych pseudodziełach (TFA, TLJ).

to nie Endor 2.0 tylko tropikalny księżyc Lando :P a co do pustyni - myślę, że to Jakku czyli faktycznie trochę Tatooine 2.0 tylko że jeszcze większe galaktyczne zadupie

Rey wróci na Jakku jak Luke na Tatooine

Jedhę to chyba w retrospekcji?

@adam121Oleg
Podchwyciło, w sensie że cytują autora (YenaMagana), no i umieścili więcej zdjęć niż w newsie bastionowym ;)

endor 2.0, tatoine 2.0, a Soap? 93 XDDD

SWNN przekazało dalej. Ich news nie jest bardziej wartościowy niż ten z Bastionu, więc także dużo mniej niż ten z Reddita.

Nie tylko na Reddicie, SWNN też podchwyciło temat : https://www.starwarsnewsnet.com/2018/10/a-possible-filming-location-for-star-wars-episode-ix-has-been-discovered.html. Moim zdaniem, Rey wraca w tajemnicy ponownie na Jakku by rozwiązać zagadkę swoich rodziców. Prawdopodobnie wie już więcej od ostatniej rozmowy z Kylo, chce jednak przekonać się sama ile w tym prawdy. Kylo o tym wie, wyczuwa, że Rey jest na Jakku i wysyła Rycerzy Ren, którzy zastawią na nią pułapkę - wspomniane eksplozje :).

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Skywalker. Odrodzenie"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.