Muzyka

John Williams napisał nową aranżację „Across the Stars”

John Williams ciągle pracuje. Maestro niedawno zabrał się za przerabianie swoich utworów, tak by przygotować aranżację na skrzypce i orkiestrę. Wśród utworów znalazły się tematy z filmów: „Przepustka dla marynarza”, „Dracula”, „Lista Schindlera”, „Harry Potter”, „Wyznania gejszy”, „Monachium” oraz utwór „Across the Stars” ze ścieżki dźwiękowej do „Ataku klonów”.

Aranżacje zostały przygotowane dla niemieckiej skrzypaczki Anne-Sophie Mutter, z którą Williams pracował nad swoim koncertem „Markings”, który miał premierę w zeszłym roku. Mutter twierdzi, że Williams przygotował 10 nowych aranżacji specjalnie dla niej. Znajdą się one na jej nowym albumie, który zostanie wydany w przyszłym roku.

Z albumem wiąże się też koncert muzyki Williamsa, który zaplanowano na 14 września 2019 (w Monachium). Annie-Sophie Mutter będzie towarzyszyć Królewska Orkiestra Filharmoniczna pod batutą Davida Newmana. Tymczasem można posłuchać wykonania „Across the Stars” Annie-Sophie Mutter z koncertu, który się odbył 6 listopada.Tagi: Epizod II: Atak klonów (847) John Williams (390) Koncert (24)

Komentarze (25)

Fajna aranżacja - Ania jest dla mnie zbyt romantyczna.

Porównuję tylko i wyłącznie na zasadzie pierwszego wrażenia ;). Zupełnie nie zwracam uwagi, choć wiem, że ta nowa aranżacja jest częścią większego projektu. Dokładnie tak jak w opisie. Ciekawią mnie też te kolejne zapowiedziane utwory Williamsa, które będą prze-aranżowane, i będą w podobnej stylistyce co "Across The Stars". I zdaję sobie sprawę z tego, że nie chodzi w tym wszystkim o nowe (lepsze) wersje oryginałów ...

Ale mimo wszystko porównując jako słuchacz i widz, subiektywnie i ponownie napiszę :

Tylko wersja oryginalna się liczy (3) 👍💓😎 ;)))

Paweł P. Brawo!

Paweł P. Tez mam wrażenie ze bardziej pasuje do ich relacji z EP III i obrazuje tą nieszczęśliwa miłość, jak słucham to mam przed oczami scenę ich rozmowy na Mustafar

@Paweł P.
Miło poczytać kogoś znającego się na rzeczy

Warto pamiętać, że Williams nie napisał tego dla fanów SW - nowa aranżacja jest częścią większego projektu dla Anne-Sophie Mutter, który będzie miał nie tylko płytowy, ale i koncertowy charakter. I obejmie przede wszystkim kompozycje spoza świata SW. W jego ramach Williams przearanżował swoje utwory w taki sposób, by przybrały charakter minikoncertów, krótkich utworów na orkiestrę i skrzypce - tym też jest właśnie Markings, napisany specjalnie dla tej skrzypaczki. Dzięki temu wiele z tych tematów zagości w salach całego świata po raz pierwszy. Nie chodzi o to, która wersja AtS jest lepsza lub gorsza, bo one ze sobą nie konkurują. Dla mnie to prawie zupełnie nowa kompozycja, mając bardziej dramatyczny wymiar, jakby oddająca relację między Anakinem i Padme z czasów ROtS, a nie relatywnie niewinną z AotC. I absolutnie nie zastępuje oryginału, nie taka jest jej rola. Oczywiście nie każdemu musi się to podobać, ale bez urazy, pisanie, że słuchać się nie da i kropka świadczy IMHO o muzycznym dyletanctwie.

Tylko wersja oryginalna się liczy (2) 👍💓😎

Dość takie ale wersja oryginalna o wiele lepsza

Chodzi o Draculę z "79. Frank Langella w roli głównej

@Pit^_^ - ale wiesz, że Dracula w kinie pojawił się jakieś 15 razy, w tym w 1979?

Marszu imperialnego nie przeskoczy :D ale i tak rewelka!

"maestro niedawno zabrał się za przerabianie swoich utworów" eeee... "Dracula" - przecież to Wojciech Kilar

W ramach lokalnego patriotyzmu wolę słuchać Karolinki. Może da się namówić na nagranie czegoś Mistrza Williamsa?

I tak lepsze od disneyo-OSTów

kwestia gustu ale moim zdaniem za bardzo poszło w stronę Listy Schindler`a

Piękne. Szanuję.

Sugerujesz, że nigdy nie byłem w filharmonii? Wiem, że to inaczej brzmi w realu, ale moim zdaniem tego tutaj nie da się słuchać. Może to efekt przyzwyczajenia do filmowej wersji.

Coś pięknego...

Da się. Tylko trzeba wcześniej wybrać przynajmniej z raz czy dwa razy w życiu do filharmonii. Przepiękna wersja. [3]

Da się. Tylko trzeba wcześniej wybrać przynajmniej z raz czy dwa razy w życiu do filharmonii. Przepiękna wersja. [2]

Da się. Tylko trzeba wcześniej wybrać przynajmniej z raz czy dwa razy w życiu do filharmonii. Przepiękna wersja.

Próbowałem tego odsłuchać. No nie da się...

Tylko wersja oryginalna się liczy 👍💓

Te skrzypce wyszły takie płaczące, strasznie psuje to efekt całości. Zdecydowanie wolę wersję oryginalną.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Muzyka"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.