Książki

Thrawn: Treason

Bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi ogłoszona została dziś kolejna kanoniczna powieść Timothiego Zahna. "Thrawn: Treason" trafi do sprzedaży w czerwcu. Jest to kontynuacja dwóch poprzednich książek o niebieskim admirale.

"Będę służył Imperium, ty będziesz sterował moją wiernością." Taką obietnice złożył Wielki Admirał Thrawn Imperatorowi Palpatinowi podczas ich pierwszego spotkania. Od tego czasu Thrawn był jednym z najbardziej efektywnych narzędzi Imperium, ścigając jego nieprzyjaciół aż do znanych granic galaktyki. Ale mimo że Thrawn stał się skuteczną bronią, Imperator marzył o czymś o wiele bardziej niszczycielskim.

Obecnie, gdy forsowany przez Thrawna program TIE-Defendera został wstrzymany na korzyść tajnego projektu Dyrektora Krennica - Gwiazdy Śmierci, zrozumiał on, że równowaga sił wewnątrz Imperium jest mierzona czymś więcej niż tylko błyskotliwością militarną lub taktyczną efektywnością. Nawet największy umysł może z trudem rywalizować z mocą pozwalającą na zniszczenie całej planety.

Podczas gdy Thrawn pracuje nad utrzymaniem swojej pozycji w hierarchii Imperium, jego były protegowany, Eli Vanto powraca z wyraźnym ostrzeżeniem dotyczącym rodzimego świata Thrawna. Strategiczne zdolności admirała muszą wskazać mu drogę wyboru pomiędzy praktycznie sprzecznymi wariantami: obowiązkami wobec Rządu Chissów a wiernością wobec Imperium, któremu obiecał służyć. Również w przypadku, gdy właściwy wybór oznacza zdradę.Przypomnijmy, że to nie jedyna powieść zaplanowana na 2019 rok. W marcu pojawi się "Queen's Shadow" E.K. Johnston, w kwietniu "Master & Apprentice" Claudii Gray, a latem "Alphabet Squadron" Alexandra Freeda. Niemal pewne jest także to, że jesienią zadebiutują powieści wprowadzające w nastrój Epizodu IX. Być może jedną z nich napisze Zoraida Córdova, która wybiera się na Celebration Chicago.Tagi: Del Rey (455) Timothy Zahn (199) zapowiedzi książkowe (256)

Komentarze (9)

...rozumiem że to się dzieje przed odciniekm z Rebels gdzie razem z Ezrą wybierają się na podróż do ....

THRAWN będzie u nas w przyszłym roku, więc spokojnie :P

Dzięki naszemu wydawcy nie mogę nawet przeczytać zapowiedzi, żeby sobie krzywdy nie zrobić... Thrawn to chyba jedyna seria na którą warto czekać.

It`s treason then...

Co z tego skoro Uroboros i tak tego nie wyda...

F*CK YEAH!!! Wróci Eli!
Coraz lepiej się 2019 zapowiada jeśli chodzi o SW :)

A u nas jeszcze jedynki ni ma :(

Uuuu, czyli wyjaśni się to i owo z jedynki, fajnie! Mam nadzieję, że powrócą do jej klimatu, bo szczerze mówiąc, dwójka nie była taka super.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.