Han Solo

Muzyka z „Hana Solo” zdyskwalifikowana z wyścigu Oskarowego

Sezon oskarowy się zaczął. Powoli rozdawane są różne nagrody na podstawie, których bukmacherzy mniej lub bardziej trafnie określają oskarowe szanse filmów. Jednocześnie kalendarz Akademii jest nieubłagany. W niektórych kategoriach, jak choćby oryginalna piosenka i muzyka, trwa obecnie pierwszy odsiew. Niestety, ścieżka dźwiękowa „Hana Solo” skomponowana przez Johna Powella wraz z motywami Johna Williamsa została zdyskwalifikowana. Zdaniem Variety powód w tym przypadku był prozaiczny. Została ona za późno zgłoszona do Akademii. Termin upłynął 15 listopada. Wygląda więc na to, że ktoś w Disney lub Lucasfilm czegoś nie dopilnował. Szkoda.

Jednocześnie ILM dalej próbuje walczyć o nominację. Jak co roku wypuszczają krótkie filmy ukazujące efekty specjalne. Pierwszy filmik o Korelii prezentowaliśmy tutaj. Dziś drugi dokument o trasie na Kessel.Tagi: dokument (59) Han Solo (spin-off) (327) Industrial Light & Magic (236) John Powell (21) John Williams (354) Oskar (83)

Komentarze (30)

Dokładnie! Poprzednio trzeba było czytać o tle głównej historii, a teraz można to sobie obejrzeć. I tu SOLO sprawdza się świetnie. q.e.d.

To wszystko to wzmianki z EU, nie z filmów.

@disclaimer - A jednak nadanie nazwiska zmienia wszystko, bo Solo nie jest z domu Solo. Han się swojego nazwiska wstydził, może nazywał się Latrine, albo coś nie tak było z jego ojcem? Solo ewidentnie mu przypasował. I jest to zdecydowanie lepsze, niż posiadanie kuzyna Thrackana.
A Chewbacca... no cóż, wspólny prysznic, to co innego niż dług życia. ~:P

Za późno zgłoszona... Tak po prostu. Teraz czekamy, kto ze znanych wyleci. Bo jak nikt nie wyleci, to oznacza że jest gorzej niż nam się wydaje.

@Disclaimer - poza tym wszystkim co powiedział SW-Yogurt, SOLO odpowiada na podstawowe pytanie, dlaczego Han był taki jaki był w czasie ANH, gdy jeszcze strzelał pierwszy.

@SW-Yogurt
No nie bardzo, bo nie ma to znaczenia dla kolejnych wydarzeń. W ANH nikt nie stawiał pod wątpliwość nazwiska Hana i jego błachy powód. Sam fakt znajomości z Chewiem to tylko kolejna formalność zupełnie jak cała reszta, którą można było sobie dopowiedzieć w postronnych mediach.

Disney jak zawsze w formie...

SOLO wyjaśnia dlaczego Han jest Solo, co łączy go z Chewiem, dlaczego Sokół jest jaki jest, dlaczego 12 parseków to wyczyn. Pokazuje, że SW bez Mocy i Jedi, to też SW, a Pan Daniels nie zawsze musi być złoty. Daje powód do wycieczki na Fuerteventurę. No i spowoduje, że odwiedzę siódmy region Dolomitów, czyli "3 Zinnen Dolomites" i zobaczę Tre Cime di Lavaredo.
Wystarczy?

*co więcej takie info o którym nie ma mowy w pozostałych filmach a które ma gigantyczne znaczenie w toku opowieści znanym z OT i ST, wpływa na losy postaci, łamie schematy, dekonstruuje wizję postaci.

Zgoda, to teraz wyjaśnij co ile "istotnych" i "potrzebnych" informacji znalazło się w Solo, uzasadnij słownie.

Oj, ktoś tu się nie zna na Gwiezdnych Wojnach...

Trzecia najlepsza postać w SW swoje ostatnie chwalebne "5 minut" miała 35 lat temu, gdzie była zwykłym fillerem w opozycji do wątku Luke`a. Brak stwierdzonych oznak [jak najbardziej potrzebnego stendalołna]

disclaimer -> Chyba miałeś na myśli zbędną disneyowską trylogię z dupowatym TFA.
Bo Solo był o trzeciej najlepszej postaci z SW, więc ten film był jak najbardziej potrzebny.

Za mało mitingów mieli i za dużo urlopów. KORPOLOLE

Jeśli Solo nie zdobędzie nominacji za efekty, a będzie ja miała np. "Czarna Pantera"...no słabe by to było, bo nie były tam powalające.

Cóż, jak SOLO nie dostanie nominacji do Oscara w kategorii efekty specjalne to będzie pierwszym takim filmem SW... od czasu ROTS.

Szkoda, muzyka w Solo jest bardzo fajna.

Niestety, ale obawiam się, że z efektami specjalnymi nie ma szans, nie ma tam nic innowacyjnego by wygrać, a nawet znaleźć się w pierwszej piątce. A szkoda bo SW zawsze przecierały szlaki w tej dziedzinie.

Kolejny dowód na to że Kennedy powinna się pożegnać ze stanowiskiem, nie wiem jak Disney może tolerować taki bałagan w Lucasfilm

To film bardziej zbędny od sequeli Psychozy i jej remake`u.

Ta ścieżka była bardzo słaba. Już w Battlefroncie muzyka jest na wyższym poziomie.

Muzyka w Solo to kupa fenomenalnej roboty

Kurczę, szkoda...

To skutek niezadowolenia fandomu po TLJ !!!1!

Muzyka w Solo to kupa więc i tak by nie wygrali.

Cóż...Nihil novi. Od momentu zastąpienia Wojen Klonów pod-tworem o nazwie Rebelianci LF pod batutą Disneya zalicza kompromitację za kompromitacją.

Trzeba będzie zmienić słynny adres na: żal.lf

Brawo Disney! XD

Najlepsza ścieżka że wszystkich nowych sw i tak zj**ali. Brawo!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Han Solo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.