Skywalker. Odrodzenie

Nowe zdjęcia z Epizodu IX i nowe ploty

Na początek zdjęcia z Black Park koło Pinewood. MakingStarWars regularnie skanuje okolice. Wygląda na to, że filmowcy używają teraz śniegu, soli i jakiegoś popiołu starając się stworzyć coś, co nam najbardziej kojarzy się z Starkillerem. Czy to będzie nowa lokacja, czy może twórcy zaserwują nam jakieś retrospekcje? Zobaczymy.

Z podobnych plotek, pojawiają się różne sugestie, iż w Epizodzie IX zobaczymy planetę Batuu, czyli lokację parku Disneya – „Galaxy’s Edge”. Co ciekawe rok temu źródłem tej informacji był arcytroll Mike Zeroh. Tym razem jednak źródłem spekulacji jest książeczka Flight of the Falcon: Pirate’s Price Lou Anders. Tam znajduje się mapka galaktyki pokazująca trasę „Sokoła Millennium”, gdzie po Crait kolejną odwiedzoną planetą jest Batuu. Przypominamy, że Batuu a dokładniej Black Spire zostało wspomniane już w „Hanie Solo”. Więc kto wie, może i Mike coś w końcu trafnie przewidzi.

Według branżowych przewidywań, Epizod IX będzie jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych roku, a tym samym jednym z głównych hitów. Dziennikarze jednak dość jednogłośnie wskazują tegorocznego lidera. Będzie nim prawdopodobnie inny film Disneya, a dokładniej „Avengers: Endgame”. Równie jednogłośnie wskazują, że film J.J. Abramsa poradzi sobie dość dobrze z konkurencją nie disneyową, zwłaszcza w bezpośrednim starciu z trzecim „Jumanji”. Przypominamy, drugie „Jumanji” miało być zaorane przez „Ostatniego Jedi”, ale nie wyszło. Film poradził sobie świetnie. Może trudno mówić, że deptał Epizodowi VIII po piętach, ale jego producenci mają nadzieję, na wywiązanie równej walki z finalną odsłoną trylogii sequeli. Dziennikarze nie podzielają tej opinii.

Podzielone są też głosy, czy Epizod IX będzie drugim najbardziej dochodowym filmem roku. Są trzy inne produkcje Disneya, które mogą prześcignąć film Abramsa w starciu w box office. Najmniejsze szanse, acz niezerowe ma „Toy Story 4” Pixara. Jeszcze groźniejsza wydaje się być „Kraina lodu 2”, jednak filmem, który może nieoczekiwanie najwięcej namieszać w przyszłorocznym box office będzie „Król Lew” w wersji Jona Favreau. Jak wyniki będą wyglądać naprawdę zobaczymy, dziś to trochę wróżenie z fusów, ale jedno jest pewne. Disneya czeka kolejny, bardzo dochodowy rok. Natomiast analitycy liczą, że Epizod IX zgarnie miliard, a także sugerują, że może mieć lepszy wynik niż Epizod VIII (choć tu już są ostrożniejsi).

Tymczasem my czekamy na jakieś oficjalne wieści, przede wszystkim tytuł. W przypadku „Przebudzenia Mocy” poznaliśmy go w listopadzie rok wcześniej, „Ostatni Jedi” został ujawniony w styczniu i na to właśnie teraz liczy wiele osób. Oczywiście jest kilka nowych tytułów w fanowskiej grze. Choćby: „The Knights of Ren”, „The Ashes of the Empire”, “The Rising Tyrany”, czy “A Spark of Hope”. Zaś jeśli chodzi o zwiastun (lub choć zwiastun zajawkowy), to źródła sugerują, że został on już zmontowany i pojawi się raczej wcześniej niż później. Kiedy? Niestety nie wiemy.

Ostatnio Todd Fisher wspominał o udziale Carrie Fisher w IX Epizodzie. Dodał do tego jeszcze jedną rzecz. Podobno jest zdziwiony tym ile jej jest w tej wersji filmu, którą widział. Nie będzie jej mniej niż w Epizodzie VII czy VIII. Zobaczymy.

Za to prawdopodobnie w filmie ponownie pojawi się Andrew Jack. Zagrał on członka Ruchu Oporu imieniem Caluan Ematt w obu częściach trylogii sequeli. Na planie jest obecny, bo jest trenerem wymowy dla aktorów, więc w tle bardzo łatwo można go wykorzystać.

Na koniec jeszcze jedna szalona plotka. Pisaliśmy już o „przekuciu” miecza przez Rey. Podobno nie wyjdzie jej to dokładnie, w efekcie miecz może być wzmocniony i jego ostrze bardziej będzie przypominać to, które ma Kylo Ren. Zwiastun na pewno pokaże nam miecze i będzie można to zweryfikować.Tagi: Carrie Fisher (339) Disney (389) Epizod IX: Skywalker. Odrodzenie (322) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (836) Epizod VIII: Ostatni Jedi (486) Han Solo (spin-off) (352) J. J. Abrams (485) Jon Favreau (80) Lou Anders (5) Plotki (1092)

Komentarze (67)

A sorry. I didn`t notice. Wizualnie kopia Stolicy Galaktyk.

Fajnie jakby cofnęli czas akcji, sprzed zniszczenia Curosant. Stolica galaktyk zniszczona... to był Lol. A potem coraz gorzej.

Wreszcie się dowiemy czy w Krainie Lodu2 za wszystkim stały Trole, mind contor over Hans, putting his agent Cristof for a boyfriend for Anna.

Nie wiem czy to szanujący się portal, ale wiem, że Sidious wie do kogo mówi ;)

Używanie słów "zaorać" w takim kontekście, na niby szanującym się portalu świadczy, że autor nie skończył jeszcze 15 lat.

Zniszczono SW, nawet bajeczki dla pięciolatków mają większą oglądalność i zysk. Brawo!

@Rzodkiewka - Wszystko już było [2] (nawet w tych komentarzach) :D

Dlaczego Star Wars i Frozen mają rywalizować? Przecież tak pięknie do siebie pasują :)
https://www.youtube.com/watch?v=qSgJeVwjnpc

@JarJar_binks
Śmieszne i żenujące to są sequele SW, dlatego ja wolę "Krainę lodu 2" (mimo że nie widziałem 1 części).

Zarobek przewidywany dla "Gwiezdnych Wojen, Epizodu IX", to według mnie: 1 600 000 000 dol. Jest to logiczne, z racji tego, że "Epizod IX" będzie, bądź co bądź, finałem głównej filmowej sagi "Star Wars" o ponad 40 letniej historii, zyskując miano epickiego wydarzenia. Dla mnie sama myśl o tym, że starwarsowski film ma konkurować z "Krainą Lodu 2" jest śmieszne i żenujące; groteska goni groteskę, gdy fani okażą się tak podzieleni i będą woleli pójść na jakąś bajeczkę, niż ponadczasowe emanujące siłą, ideą, fenomenalną w skali lat doświadczenia fabułą, "Gwiezdne Wojny"!

Obstawiam zarobek ok. 1,5 mld. dol. i top3 box office.

Pomysł Starkillera był słaby, ale sceneria finalnego pojedynku na jego powierzchni wyglądała bardzo ładnie.

Czyżby gwiazda śmierci 4?:P

Kręcą w prawdziwych lokacjach, i bardzo dobrze

W ogóle, jak nie będzie Keri w teaserze, to nie oglądam :D ...

Nie dali tizera na świnta - to niech się walą. Jedyny teaser/trailer na jaki czekam to "Fallen Order" ... noo chyba, że pokażą Keri Russel - to czekam. Najlepiej niech ten tizer bedzie tylko o Keri :D

Ostatni epizod, więc wszystko chowane. TLJ okazał się filmem bałaganiarskim. Tak przy okazji.. czy chodziło o to, aby uciąć spekulacje czy wyśmiać domysły. W lutym teaser i tytuł pewnie. Ew Teaser na Celebrations,, a tytuł niedługo.

Zwiastun pojawi sie 11 stycznia.
Tytuł to "Revelation of the final lightsaber" czyli w skrócie Rotfl :D

"arcytroll Mike Zeroh" <3 :D
nie trawię gościa, taki trochę no life, ciągle tylko jakieś z czterech liter teorie...

@HAL
Ja uwielbiam nawalanki w Awendżersach 1!
(w Capie 3 fajne były te na lotnisku, a te w bazie na Syberii nudne do zerzygania)

@bartoszcze, nawalanki też mogą być ciekawe, ja niektóre z zaciekawieniem oglądam np. na Bastionie. :D

A jeśli zginą, to znajdzie się nowych aktorów i wykona reboot, i zacznie się fazę pierwszą, czy jakoś tak.

@Evening Star
Przecież wszyscy przeżyją, najwyżej niektórzy pójdą na emeryturę...

Od fanów Star Wars lepsi są tylko fani SLAYERa :D

mcu - może cóś ugramy

Famdom Gwiezdnych wojen jak zawsze w formie <3

@bartoszcze na ajronmen 4 będę drżeć o życie Kapitana i Hulka, więc prawie to samo, co z IX, czyli nie tylko dla nawalanki.

@Lubsok bracie mój, tą piątkę to trochę z tyłka wziąłeś. Przynajmniej z 10 :) Może nawet parę tysięcy. Albo i pareset.

haha wyparcie, jak przewidywałem. avengers zmiażdży sw to smutna rzeczywistość pogódźcie sie z tym. w 3 lata sprowadzili markę na dno. nawet transformers nie zaliczyło takiego spadku. deal with it.

@HAL
Evening Star przewiduje już, że nie będzie happy Reylo, więc zawczasu internalizuje rozczarowanie ;)

Na ten cały Ajronmen 4 to w ogóle ktoś pójdzie z zaciekawieniem, czy tylko dla nawalanki?

finał mcu. na moje oko to porażka. wmawiajcie sobie ze jest inaczej. [1138]

@Evening Star - Epizod 9 to będzie dobry film, ale bez rewelacji :)
Mimo wszystko, dla fanów Star Wars zawsze 10/10 💗

JJ, mam taki na osiedlu. Dlaczego nie zadzwoniłeś?

@HAL większość tego, co kupujemy nie jest warte swojej ceny.

@Finster no bo mcu też ma gorsze i lepsze twory, jak sw.

Nb., to zdjęcie z lasu to idealna sceneria do kazdego fanfilmu :)

TLJ, mimo że przy kolejnych seansach się "już wie" dalej jest oglądane i bez efektów ciągłego zaskakiwania widza. Z MCU podobnie da się oglądać śmiesznego w sumie Ragnaroka czy Antmana, ale wczoraj obejrzałem ponownie IW... A raczej "obejrzałem", bo zasnąłem gdzieś po godzinie i obudziłem się przed końcówką. To fajny film, ale raczej tylko na jeden raz.

Chodzi mi o marketing - te filmy nie są tyle warte. Z drugiej strony, towar jest wart tyle, ile klient za niego jest chętny zapłacić. Więc...

@HAL 9000 1,5-1,6 to będzie dobry wynik, ale bez rewelacji.

Jak MCU to gowienko to sw także xD nie wiem czemu na tym forum niektórzy to tak antagonizują, skoro oba uniwersa nie pretendują nawet by być czymś ambitniejszym, więc... I to, i to fajne.

O, widzę, ze kolega Soap93 już podsumował - pięknie jest :)

@Evening Star
Cudów nie ma - jak będzie Top1 to znaczy, że spisek ! ;)))

E9 zarobi na spokojnie 1,5. Pytanie czy przekroczy 2 mld $ - wszystko zależy od promocji i marketingu. Jak ładnie zapakujesz to ludzie łykną każde gówienko jak MCU.

@AJ73 jeśli się stanie cud i będzie top1 to przynajmniej nikt nie zarzuci, że nie miał w roku konkurencji xD chyba w gorszym roku wyjść nie mógł xD

Tylko się cieszyć, że tyle mocnych konkurentów do ścisłej topki !. Abramsowi musi się udać ! - przewiduję 10/10 :)

@Lubsok prawda, że jeśli nie zarobi więcej niż tlj (to było jakoś 1,3 miliarda) to będzie porażka. Osobiście nie wierzę w taki wynik, raczej 1 mld.

Za dwa lata czekam na crossover, czyli HS 2, w koncu Elsa "ma moc" i nawet o tym śpiewa. Co może pójść źle?

IX będzie największą klapą z całej serii. Na ten film czeka może z 5 osób.

Ale fakt faktem, że bitwa w box office w tym roku to będzie coś, ale to będzie raczej walka wszystkich innych o 2 miejsce. Endgame musi być jedynką. Jeśli IX będzie w top 5 na koniec roku to naprawdę będzie sukces.

Jak miecze wyjdą podobne, to już widzę te memy w sieci XD

Nie wiem, nie widziałem.

Mam nadzieję, że to (mroczna) Kraina Lodu 2 pozamiata :)

Epizod IX - 10/10.

finał mcu. na moje oko to porażka. wmawiajcie sobie ze jest inaczej. [2]

finał star wars zarobi 2x mniej niż finał mcu. na moje oko to porażka. wmawiajcie sobie ze jest inaczej.

Zobaczymy to wszystko w praktyce. Pierwszy zwiastun na pewno zostanie pokazany na Celebration w Chicago. Zmieniając temat ciekawe czy pojawi się jakiś nowy konkurs z okazji 17. urodzin Bastionu :D

Gdyby większość TFA powstała tak jak TESB pod dachem, to mogło być nieźle.

Całe szczęście że zbudowali makietę. Tragiczne są prawdziwe plenery w TFA. BEKA.

W TFA zamiast kręcić sceny w prawdziwym lesie to zbudowali makietę lasu. BEKA.

@bartoszcze, las był "pod dachem" i dobrze wyszedł, na upartego można się przyczepić do sztucznego śniegu że nie wyglądał naturalnie, ale akurat Starkiller z "ziemską naturalnością" miał niewiele wspólnego więc OK :D
https://youtu.be/J-UEsfRDxa4?t=16

To się nie kłuci, bo inny "target":
Mroczna "Kraina Lodu" i familijny ep. IX :D

To las na Starkillerze nie był dodawany w postprodukcji?

Ciekawe, czy Kraina Lodu i ep. IX będą miały premierę w tym samym czasie? To by było tak bardzo Disneyowskie

Zdjęcia z Black Park koło Pinewood uratuje tylko gruba warstwa CGI.
„Król Lew” a kogo to obchodzi? Może jak przedszkola pójdą do kin to się zwróci - w sensie $, nie tym drugim :D
Jak niestabilne ostrze Kylo zetknie się z niestabilną Rey, to wywołają ducha Mace Windu (czerwony + niebieski = fioletowy)
http://www.rabittooth.com/800x600StarWarsWallpapers2/MaceWinduWallpaper.jpgZ miecza Rey będą latać pieruny.

Mnie zastanawia, jak Snoke będzie mógł nadzorować budowę drugiego Starkillera?

Toy Story ma sobie poradzić gorzej niż Kraina Lodu? :O

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Skywalker. Odrodzenie"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.