Skywalker. Odrodzenie

Krew polała się na planie Epizodu IX

Wygląda na to, że zdjęcia do Epizodu IX powoli zmierzają ku końcowi. Tymczasem John Boyega wrzucił na swój Instagram zdjęcie swoich zakrwawionych rąk. To niestety dzieło J.J. Abramsa i jego ekipy, która jak widać nie daje aktorom wytchnienia. Boyedze szczęśliwie nic się nie stało, pewne uszczerbki na zdrowiu są naturalną częścią pracy aktora. Czasem są groźne jak w przypadku Harrisona Forda i „Przebudzenia Mocy”, czasem mogą być groźne jak było z Natalie Portman i iskrą, która wpadła jej w oko na planie „Mrocznego Widma”. Tam wszystko dobrze się skończyło, ale niepewność na planie była. W przypadku Johna Boyegi ryzyka nie ma, zresztą to on skomentował to jako swego rodzaju osiągnięcie. Podobno zrobili coś, co zdaniem aktora jest wizualnie szalone. John w swojej pracy robił już wiele rzeczy, ale tym razem to co zrobili na planie bardzo go zdziwiło i nie może się doczekać, aż zobaczymy o co chodzi.



Tymczasem Adam Driver rzuca nowe światło na cała trylogię. Jego zdaniem, droga Kylo Rena była od początku do końca zaplanowana i on wiedział, w którym kierunku to pójdzie już sześć lat temu. Tu są dwie możliwości, które w dodatku mogły wydarzyć się jednocześnie, co wydaje się też być najbardziej prawdopodobne. Albo faktycznie pewne zarysy trylogii zostały dość mocno ustalone na początku i zarówno Rian Johnson jak Colin Trevorrow się ich trzymali, albo J.J. Abrams wrócił do swoich pierwotnych pomysłów.

John Williams podobno jeszcze nie zabrał się do pracy nad muzyką do IX Epizodu. Wygląda na to, że maestro zabierze się za nią latem.

Dużo ciekawostek wypłynęło także z obserwacji Pinewood, zarówno przez fanów jak i osoby bardziej zaangażowane w produkcję. Te pojawiają się na Reddicie. Tu trudno nazwać to czasem przeciekami, często są to obserwacje połączone z domysłami, czasem też są łączone z innymi plotkami, tym bardziej warto podchodzić do nich z rezerwą. Ale jest kilka interesujących rzeczy, choć to głównie są spekulacje.

 • Po pierwsze w Pinewood zaczęto rozmontowywać „Sokoła Millennium”. Nie będzie już potrzebny. Swoją drogą w którymś miejscu filmu ten okręt pilotuje Ben.
 • Poe także lata „Sokołem” a razem z nim Vera Calrissian (Naomie Ackie). To nie jest potwierdzenie, że Naomi na pewno gra córkę Landa. Raczej łączenie poprzednich plotek.
 • Dominic Monagham podobno gra członka Ruchu Oporu imieniem Arvyl. Podobno pojawia się też w późniejszej części filmu (wcześniejsze informacje sugerowały, iż pojawi się tylko w pierwszym akcie).
 • Wśród nowych postaci w Ruchu Oporu ważną rolę odgrywa Duros.
 • Kelly Marie Tran ma mniejszą rolę niż w „Ostatnim Jedi”, ale bierze udział w ważnej sekwencji akcji razem z Johnem Boyegą.
 • Domhnall Gleeson czyli Hux także został mocno ograniczony na ekranie. Raczej nie będzie odgrywał istotnej roli. W późniejszej części filmu go nie będzie.
 • Richard E. Grant gra podobno generała Najwyższego Porządku. Duża szansa, że przejmie pozycję ekranową Huxa.
 • Rycerze Ren pojawiają się na ekranie zaskakująco długo. Nie będzie to jednak kobiecy harem Kylo Rena. Jednym z nich ma być Matt Smith. Widziano go na planie w czarnym stroju z mieczem świetlnym.
 • Kylo Ren ma naprawiony hełm, ale w drugiej połowie filmu najczęściej go nie używa.
 • Postać grana przez Keri Russell jest mocno powiązana z historią Luke’a. Może faktycznie to nowo-kanoniczna Mara Jade?
 • Plotki o powrocie Hana Solo mogą być prawdziwe. Podobno w retrospekcji zobaczymy scenę w której Han i Leia przywożą młodego, ośmioletniego Bena do akademii Luke’a. Ta część prawdopodobnie została nakręcona przy „Przebudzeniu Mocy”. Dokręcono zaś rozmowę małego Bena i Luke’a.
 • Mark Hamill kręcił sceny z Daisy Ridley i Adamem Driverem.
 • Rey zobaczymy na Tatooine. Zaś w Jordanii kręcono dwie różne planety.




W przypadku Jordanii mały komentarz. Zdjęcia kręcono na pustyni Wadi Rum. Ta jest bardzo zróżnicowana. Nie tylko dlatego, że oprócz piasku są tu różne formacje skalne (wykorzystane w „Łotrze 1”), ale także dlatego, że Wadi Rum jest podzielone na część, w której mamy jasny piasek i drugą z ciemniejszym, czerwonym. Na zdjęciu powyżej dobrze widać granicę między dwiema częściami tej samej pustyni. To daje filmowcom duże pole do popisu, nawet bez filtrów, czy efektów.

Z innych plotek znów pojawiają się wieści, że poznamy trochę historii Snoke’a. Na nowo mówi się o powrocie do Cardington (acz w przypadku końca zdjęć prawdopodobnie to starsze informacje, zwłaszcza, że są łączone z Yavinem 4). Zaś źródło niewiarygodnych plotek, czyli brytyjski „Express” twierdzi, że film zacznie się od sceny w której Kylo tłumaczy rycerzom Ren, jakim zagrożeniem pozostaje Luke Skywalker.



Tagi: Adam Driver (132) Colin Trevorrow (83) Daisy Ridley (226) Domhnall Gleeson (78) Epizod I: Mroczne widmo (574) Epizod IX: Skywalker. Odrodzenie (383) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (860) Harrison Ford (471) J. J. Abrams (509) John Boyega (220) John Williams (399) Kelly Marie Tran (62) Keri Russell (22) Mark Hamill (358) Matt Smith (18) Naomi Ackie (23) Natalie Portman (370) Plotki (1130) Rian Johnson (298) Richard E. Grant (21)

Komentarze (21)

Jeżeli nadal będą wstawiać "mama dżołks" to tak samo szybko świat zapomni o tym filmie jak po dziełku Riana J.

Jeżeli w IX JJ pozbędzie się jakimś sposobem tych durnot które dostaliśmy w dwóch poprzednich epizodach, takich jak sprowadzenie mieczy świetlnych do roli zwyczajnej broni dla każdego amatora (Finn vs. Ren) oraz wyeliminuje te głupawe piruety, jak w starciu z gwardzistami... to może coś z tego filmu będzie. Dla chętnych wideo: https://youtu.be/c85KaDSMIRM

Wyczuwam, że kylux straci na popularności. Hitem tumblra będzie pairing Kylo/bohater Matta Smitha :)

Słuszna uwaga! Nie będą nas już gnębić Paige, Ackbar, DJ i Holdo, za to wróci Phasma i Snoke!!

Coraz bardziej podoba mi się ten film. Może pójdę na niego aż dwa razy?

RJ "stworzył" tak wspaniałe postacie, że JJ ograniczył ich obecność w swoim epizodzie do minimum.

Jar Jar kazał przekazać, że Boyega to fajtyłapa.

Znowu się pobił z Phasmą...

Męski harem Kylo Rena xD
Keri jako ex Luke`a, okej, ale żeby nie łączyło ją nic więcej z Marą jade z e Starego Kanonu.

WHAT? Moje rączki po krojeniu sałatki wyglądają gorzej.

Razem z Kevinem Smithem

Pewnie się popłakał ;p

A to Mandalorian miał być krwisty.

Jeśli Keri zagra prawdziwą Marę Jade, a nie jakąś Jedę O`marę to to będzie mega fajna wiadomość.

Bym zapomniał ! - KERRRII !!!

Brawo John ! - "załatwił" komara, i wyszedł z tego prawie cało !

XD

A plotki o Macie Smithu wykluczają się z Rycerkami Ren. Teraz tylko pytanie, kto kłamie?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Skywalker. Odrodzenie"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.