TWÓJ KOKPIT
0

Sprośne okruchy

Liam Neeson chciał zabić człowieka

2019-02-05 17:17:25 Onet

Okazuje się, że czasem role filmowe potrafią się przenikać z prawdziwym życiem. Tak jest w przypadku Liama Neesona. Promuje on swój najnowszy film, „Cold Pursuit”, w którym między innymi występuje też Laura Dern. W filmie bohater Neesona podejmuje krwawą zemstę na zabójcach swego syna.

Podczas promocji filmu, w wywiadzie dla magazynu „Independent” Neeson przyznał, że rozumie motywacje swojego bohatera. Otworzył tym samym przysłowiową puszkę Pandory. Liam wspomniał sytuację, w której jedna z bliskich osób z Irlandii w jego otoczeniu została zgwałcona (nie chciał mówić kto). Neeson dopytywał, czy wiedziała, kto to jest, jak wygląda. Niestety odpowiedzi były przeczące. Zapytał więc choć o kolor skóry. Wyszło, że zrobiła to osoba czarna. Następnie aktor chodził z łomem po okolicy licząc, że jakoś natknie się na tego nikczemnika. Przez tydzień szwendał się w pobliżu pubów licząc, że sprowokuje przestępcę i będzie mógł go zabić.

Teraz Liam mówi, że bardzo się wstydzi tego, co zrobił i że wyciągnął z tego lekcję. Jednocześnie stał się ofiarą własnych słów. W sieci można bez problemu znaleźć wpisy, gdzie jest wyzywany od rasistów. Przypominają mu także, że parę lat temu stwierdził, że ludzie oceniają innych także przez pryzmat koloru skóry, nawet jeśli o tym nie mówią.
TAGI: Laura Dern (41) Liam Neeson (222) Plotki (1183)

KOMENTARZE (67)

 • Alex Wolf2019-02-18 19:08:17

  Swój chłop z Liama, dopaść gwałciciela, najpierw ubogacić go kulturalnie rozpalonym do białości prętem w tyłek,żeby poznał tą przyjemność a potem powiesić, potwory trzeba likwidować, nad ofiarami a nie potworami i rodzinami ofiar potworów trzeba się litować i ich wspierać

 • Radio772019-02-08 11:39:19

  @AJ73
  Jak widać ktoś jeszcze czyta. Może to nie jest zły pomysł z forum. O ile jest taka potrzeba.

 • AJ732019-02-08 11:18:06

  Panowie, bez obrazy, ale czy w ogóle ktoś jeszcze czyta ten wątek ?. Nie lepiej założyć sobie temat i tam przelewać sobie żale ?. News był o pewnym zdarzeniu z życia aktora, a poszło to w takim kierunku, że nie wiem czy ktokolwiek wszystkie te pączkujące wątki ogarnął 😎

 • Radio772019-02-08 10:48:20

  @Zablokowany

  Stary, jeżdżę od jakiegoś czasu po Europie Zachodniej. I ludzie jakich spotykam opowiadają mi niesamowite historie swojego życia, z tamtych czasów. Gdy 16-18latkowie wspinali się na 20 metrowe klify na linach i po drabinach pod ogniem, żebyśmy dziś mogli pisać swobodnie i wyrażać swoje zdanie bez obawy o swoje bezpieczeństwo. Zapomniałem dodać że nasi żołnierze byli ugoszczeni również w Iranie, który był wtedy pod jurysdykcją brytyjską. Z resztą z Iranu pochodził nasz miś Wojtek, a właściwie to kapral Wojtek. To jest temat na film! Która armia na świecie może pochwalić się taką historią? Żołnierze znaleźli osieroconego niedźwiadka, matkę zastrzelili kłusownicy. Zabrali go przez Palestynę, Afrykę aż do Włoch. Dozył swoich dni w Edynburskim zoo. To jest temat. A nie afery z wafelkami, dzikami, dinozaurami. Zakończmy już te spory o to kto ma rację, czy Nesoon miał prawo tak zareagować, czy gdyby gwałciciel był biały, to czy ktoś by się oburzył na jego chęć mordu. Dajmy temu spokój. Lepiej zająć się wyrzuceniem tych dwóch nieszczących nas ugrupowań z Polski. #R

 • Radio772019-02-08 10:34:01

  Nie trzeba też nikomu przypominać o tym że przy okazji pogrzebów byłych banderowców na Ukrainie, stosuje się symbolikę nazistowską dla uhonorowania tych ludzi. W ukrińskich jednostkach militarnych stosuje się całkiem powszechnie symboli dywizji SS "Galizien". Ale to w Polsce zdaniem kanałów i innych mediów głównego nurtu tego szamba, kwitnie skrajny nacjonalizm. Czy na pogrzebach naszych weteranów ktoś wywiesza sztandary ze swastyką? Polacy dobrze są wspominani, w Normandii, w Holandii, we Włoszech. Bitwa o Wielką Brytanię, Tobruk, Monte Cassino, Falaise, Driel, Arnhem, Breda. Te żałosne "ustawione sabaty" w lesie z dziennikarzami TVN są żałosne, w porównaniu z czynami obywateli Polski za czasöw gdy nazizm był tak żywym zagrożeniem, jak ludzie z nim walczący. Ktoś ma kompleks swojej niższości, że ustawia się takie tematy i robi bohaterów z oszczerców, krętaczy i kłamców.

 • Zablokowany2019-02-08 10:02:32

  @Radio77
  "W Polsce TVN układa wafelkowe swastyki a Janusze i Grażyny czują wielkie zagrożenie. "

  Haha dokładnie. Co najlepsze ci sami ludzie nie widzą nic złego w koszulkach z Che Guevara mimo, że komunizm w samej Rosji zabił więcej ludzi niż nazizm na całym świecie.

 • Radio772019-02-08 08:36:01

  Małe sprostowanie. Tort nie był w kształcie swastyki, wafelki w polewie czekoladowej były w ten sposób ułożone. W państwie prawa, dziennikarze a nawet cała stacja za taki prowokacyjny numer gdzie przekupują kogoś żeby im zorganizował urodziny A. Hitlera, straciliby na wiarygodności. Przecież to nie pierwszy raz gdy stacja TVN za wszelką cenę stara się podzielić i skłócić Polaków. W Polsce nie ma żadnych nazistów.

  Oto lista krajów których obywatele zaciągali się w trakcie Drugiej Wojny Światowej do jednostek Waffen SS:
  Dania,
  Norwegia,
  Holandia,
  Francja,
  Belgia,
  Bośniacy wyznania islamskiego,
  Bułgaria,
  Ukraina,
  Rosja,
  Albania,
  Chorwacja,
  Rumunia,
  Węgry,
  Indie.

  W 90% mowa tu o batalionach, pułkach, legionach a nawet dywizjach. Nie wymieniłem wcześniej z wiadomych przyczyn szwajcara, szweda i jednego japończyka. Większość tych ludzi uległa złudnemu przekonaniu że bronią swój kraj przed kominizmem, kiedy w rzeczywistości zostali wykorzystani. Polacy do SS nie wstępowali. Mieliśmy swoje organizacje walczące z nazistami i komunistami. Proszę wyłączyć TVN a najlepiej parafrazując tytuł utworu Bulbulators czy Red Hot Chili Peppers "wyjebać telewizor przez okno". W Niemczech odbywają się konwenty i marsze neonazistowskie. W Polsce TVN układa wafelkowe swastyki a Janusze i Grażyny czują wielkie zagrożenie.

 • Zablokowany2019-02-08 02:36:49

  @begotten
  Nie muszę za tobą chodzić krok w krok żeby się czegos o tobie dowiedzieć. Wystarczy poczytac to co piszesz i to czego nie piszesz. Nie udzielasz się na forum, nie piszesz na tematy star warsiwe tylko starasz się przyczepić do rzekomego rasizmu, blędów językowych itp. Piszesz, że nie wychwalasz lewicy i że nie istnieją tylko dwie strony konfliktu? Dlaczego w takim razie mówisz o prawicowym rasizmie, "prawicowych" kibolach a lewicowy rasizm i dzialania antify pomijasz? Niewygodne tematy są to, hmm?

  To oznacza, że większość ratowala tych ludzi a te pojedyńcze grupki wraz ze tobie podobnymi opluwającymi Polakòw powinny spadać z tego kraju w podskokach. "Człowieka naležy z zasady szanować"? Co to za brednie?! Szanuje się kogoś za coś nie za to, że żyje bo jeśli szanuje się każdego to tak naprawdę nie szanuje się nikogo. Nie wiem kto ma manię tropienia wrogów Polski bo ja się z osiedlowymi lysymi chlopaczkami nie zadaje, a dla nich wrogiem jest każdy kto im nie da na piwo. Jakos ja tych zachowań nie widzę i o nich się jakoś nigdy nie słyszy z ust innych niż internetiwych wojowników.

  Taak to nie jest margines. Doslownie dzisiaj na pocztę dostałem zaproszenie do kuk klux klanu i informację o organizowanej nocy kryształowej :P Zabawny jesteś. Lekcje odrobiles? Poszukaj sobie też może hobby, wyjdź do normalnych ludzi a nie czlonków neonazistów.

  Ps. Jak chcesz tak szukać antysemitów to wystarczy pojechać do Niemiec, tam marsze neonazistòw są chronionę przez policję. Tymczasem w tej nietolerancyjnej antysemickiej Polsce grupka 5 ludzi z czego jeden był reporterem TVNu musiała się po lasach ukrywać żeby zjeść tort w ksztalcie swastyki i w dodatku musiała go samemu up upiec bo żaden cukiernik się nie zgodził.

 • begotten2019-02-07 22:06:48

  @Zablokowany czy Ty naprawdę nie potrafisz czytać czy celowo pomijasz? Ile razy mam pisać, że przeciwieństwem jednej skrajności nie jest druga skrajność? Kiedy to w końcu do Ciebie dotrze? Mam cepem Ci to tłumaczyć? Nie przypominam sobie, bym traktował lewicę jak świętą - rozumiem, że dla Ciebie jest albo lewica, albo prawica? Jeśli tak, to współczuję. Prawdę mówiąc, czytając Twój ostatni wpis widzę, że z braku argumentów piszesz nie wiadomo po co o lewicy i robisz coś, co zarzucasz mnie. To się nazywa bezczelność. Poza tym, nigdzie wprost nie wynika, że chodzi Ci jedynie o komunistyczne myślenie, a ponadto ja jedynie domniemam. Tak czy owak, mylisz się. Używanie komunizmu stało się jednym z popularnych bluzgów, ale widzę, że jednak w większości przypadków rzucanym w całkowicie bezrefleksyjny sposób. Nie wmawiaj mi więc, że mam myślenie czy zachowanie komunistyczne. Trochę za słabo mnie znasz...powiedziałbym wręcz, że w ogóle.... by móc mieć na ten temat jakiekolwiek rozeznanie.

  Przepraszam, czy to, że byli Polacy ratujący Żydów z automatu oznacza, że nikt nie wyrządzał im krzywdy? Póki nie wyzywasz Żydów, nic Ci nie przypisuję. Natomiast piszesz, że Żydzi nic nie zrobili by można było o nich myśleć w samych superlatywach. W sensie, ten ludyczny, wiejski, chłopski antysemityzm, palenie kukieł, wyzwiska itd. są niby usprawiedliwione? Człowieka z zasady należy szanować. Wszyscy co tak walczą o tą niby prawdziwą polskość zapominają o podstawowej sprawie - kulturze osobistej. Krytykowanie kogoś, w sposób kulturalny i merytoryczny, a bluzgi w rzekomym patriotycznym uniesieniu to dwie, kompletnie różne rzeczy. Pewnie, że byli Żydzi w służbach. Byli też Polacy. Mam z tego powodu nienawidzić Polaków? Żydom notorycznie przypisuje się jakieś złe cechy, złe zamiary, które próbuje się udowadniać pojedynczymi przykładami albo jakimiś ulicznymi czy internetowymi teoriami spiskowymi, mitami i bajkami. Już się trochę w życiu napatrzyłem jak Polacy potrafią być uprzedzeni wobec innych, np. wobec Żydów i to właśnie często z automatu - nie mają żadnych powodów, żadnych sensownych argumentów, nic im dany Żyd nie zrobił, ale i tak oplują, zwyzywają i nazwą wrogiem Polski. Nieważne, że to akurat oni samą wprowadzają przemoc na ulice, brak kultury, demolują przestrzeń publiczną, zaczepiają ludzi itd. Mają po prostu manię prześladowczą wiecznego tropienia i karania wrogów Polski. Antysemityzm ma różne twarze i formy, ale brak wyraźnego sprzeciwu wobec tego podtrzymuje te pozostałe.

  Próbując wykpiwać moje słowa nie wiem właśnie co chcesz osiągnąć, ale rzeczywistości w ten sposób nie zagłuszysz. Rasistowskie ataki w ostatnich latach się nasiliły, szczególnie, że jest przyzwolenie z góry. Jeszcze ładnych parę lat temu nie działały kanały w Sieci wprost nawołujące do nienawiści, w dodatku robiący to w wulgarny i paskudny sposób. To już nie jest margines.

 • Radio772019-02-07 21:54:51

  Policja, przyjedżcie do internetów.

 • Darth Ponda2019-02-07 17:44:55

  Ja też chciałem zabić człowieka gdy to wszystko przeczytałem.

 • Zablokowany2019-02-07 14:11:41

  @HAL 9000
  Cóż humor to kwestia gustu a ja nigdy nie starałem się być jakimś wielkim kawalarzem dlatego przez grzeczność nie zaprzeczę :)

 • AJ732019-02-07 12:50:01

  HAL jest najzabawniejszym gościem na Bastionie - potwierdzam !😜. Wielokrotnie, przez jego wrzucane (celowo) linki rozlewałem kawę. #samestraty😎

 • HAL 90002019-02-07 12:40:09

  Ty nie.

 • Zablokowany2019-02-07 12:38:58

  @HAL 9000
  Taaa...może. Zabawny jesteś :D

 • HAL 90002019-02-07 12:30:12

  To prawda. Zacznij od czegoś prostszego, może się uda :D

 • Zablokowany2019-02-07 12:04:13

  @HAL 9000
  Wiem,że nie muszę się martwić zostaniem bezrobotnym frajerem, który potrafił stworzyć tylko kilka jednozdaniowych tekstów na poziomie słabego filmu akcji z lat 90.

 • HAL 90002019-02-07 11:03:28

  Nie musisz się martwić.

 • Zablokowany2019-02-07 10:54:21

  @HAL 9000
  Nie tylko nie był zablokowany, ale też pracowali za niego niewolnicy. Ponadto mimo łatwego, życia marnie skończył-został skazany na śmierć za deprawowanie młodzieży. Dlatego nie dziw się, że nie chcę iść w jego ślady.

 • Radio772019-02-07 07:18:17

  I żyli długo i płacili podatki :)

 • HAL 90002019-02-07 04:21:56

  Ktoś kiedyś powiedział "wiem, że nic nie wiem", ale on nie był zablokowany :D
  https://karnifflesint.files.wordpress.com/2011/09/sokrates1.jpg

 • Zablokowany2019-02-07 01:28:02

  @Radio77
  Tak to z pewnością ten kurs :) W końcu widać, że mamy tu doczynienia z wybitnym umysłem :P

 • Radio772019-02-06 23:26:23

  A teraz po szklance ciepłego z kożuchem i lulu.

 • Radio772019-02-06 23:24:57

  xD rzekłeś

 • HAL 90002019-02-06 23:19:44

  Ale pitolicie, nie wiem co wam przedszkolanki naopowiadały, ale generalnie chodzi o to żeby mieć kasę na dziwki. Joł.

 • Radio772019-02-06 23:01:21

  A Huxley wziął mi się stąd, że wspomniałeś o nowym i wspaniałym świecie. Mam po prostu uczulenie na tego typu sformułowania. Ciekawa przeszłość za mną. Mniejsza o to. Lubię Orwella i tego typu tematykę. A definicja jaką podałeś teraz, jest mi szzerze mówiąc bardzo bliska. Niestety w skali makro to czysta utopia. W każdym razie trzymam kciuki. #R

 • Zablokowany2019-02-06 22:58:02

  @Vergesso
  Od kiedy nazizm jest synonimem faszyzmu? Bo wedlug mnie używanie tych pojęć zamiennie jest wynikiem dzialań komunistów, którym nie w smak było, że nazizm był oparty na socjaliźmie co moglo budzić skojarzenia z partiami komunistycznymi.

 • Radio772019-02-06 22:56:58

  @Vergesso

  Uprzejmie dziękuję za wręcz akademickie przedstawienie problematyki i zagadnienia ideologii faszystowskiej. Doskonale wiem na czym ona polega w swoich założeniach. Czego nie mogę powiedzieć o Tobie, gdyż nie znam Ciebie i mogę tylko i wyłącznie odnieść się do tego co zamieszczasz tutaj, konieczne jest również zrozumienie że czytając filtrujemy wypowiedzi innych poprzez pryzmat swojego rozumowania. Więc nawet przy precyzyjnym wyrażeniu się na tematy wzbudzające silne emocje, może dojść do wielu nieporozumień.
  Moja wykładnia dotycząca `dwurodzajowości` faszyzmu była zamierzona, świadomie użyłem tego często powtarzanego błędu ze względu na jego chwytliwość. Uwierz mi że mam duże zaufanie dla Was i spodziewałem się że każdy zrozumie co miałem na celu używając tego, nazwijmy to skrótu myślowego. Nie ma potrzeby wyjaśniania mi genezy i różnic pomiędzy brunatnymi koszulami a mitem germańskiego wojownika, potomka teutonów. To jest wiedza z poziomu liceum. Rozumiem że tak to mogłeś odebrać, nie znasz mnie i zrozumiałeś że powielam jeden z najbardziej laickich błędów.
  Problem polega na tym, że za sprawą powojennej komunistycznej retoryki zatarta została różnica pomiędzy faszyzmem a narodowym socjalizmem. Lewica nie chce żeby ludzie pamiętali że to dwa ustroje socjalistyczne upuściły krew milionów ludzi. Wbrew pozorom ten temat w szerszym spektrum nadal wpisuje się w tematykę Gwiezdnych Wojen. Kto wie, ten wie. Nie będę tego teraz wyjaśniać. W każdym razie, na zachodzie Europy promuje się lewicowe, socjalistyczne idee. Zupełnie nieprzypadkowo zbieżne z tymi które promowano w narodowo socjalistycznych Niemczech, uparcie przez Rosjan nazywanych faszystowskimi. Z resztą błędnie. Odnoszę wrażenie że ludzie zapomnieli już czym jest nazizm. Zupełnie tak, jakby to było osobne słowo. Nazista oraz nazizm. Zupełnie pozbawione skojarzeń z socjalizmem który leży u podstaw bolszewizmu, komunizmu, faszyzmu i nazizmu. Niechże sam Mistrz Yoda spuści na mnie pioruny jeśli kłamię.

 • Finster Vater2019-02-06 22:49:09

  Verg bardzo ładnie napisał choć trochę poupraszczał, bo rasizmu bym w to nie mieszał (jedynie w skrajnych przypadkach), natomiast główne cechy to autorytaryzm, sprzeciw wobec demokracji, etatyzm, i oczywiście nacjonalizm hard. I oczywiście czym innym był niemiecki nazizm a czym innym włoski faszyzm, ale teraz t osię wszystkim zlewa w jedno co jest trochę bez sensu, tak samo jak równanie socjalizmu z komunizmem. Lub tego o czym dyskutujemy z tematem tego newsa ;)

 • Radio772019-02-06 22:34:02

  Korespondencyjny kurs układania polbruku? Nie dam stu procent gwarancji, ale wygląda że to może być to.

 • Vergesso2019-02-06 22:32:19

  Radio77 -> Więc:

  - faszyzm to cała ideologia oparta głównie na założeniach rasistowskich i skrajnie szowinistycznych operująca także radykalnymi postulatami w kwestiach narodowych, często związana ze skrajnym konserwatyzmem. "Antyfaszyzm" więc jest formą sprzeciwu wobec ideologii, która już raz doprowadziła do tworzenia obozów zagłady. Tak samo zresztą sprzeciwem wobec niebezpiecznych radykałów są antykomuniści, przeciwnicy anarchistów oraz przeciwnicy antyszczepionkowców.
  Poza tym: wskaż mi jakąkolwiek pracę naukową, która sprzeciw wobec faszyzmu wskaże jako rodzaj faszyzmu lub antykomunizm jako rodzaj komunizmu. Od razu podpowiem: nie ma takich;

  - nie należy mylić antyfaszystów z antifą, jako że ci drudzy to forpoczta anarchistów, co już podkreśliłem wcześniej. A sam się kiedyś dałem na to złapać;

  - do tworzenia nowego lepszego świata powinien dążyć każdy, komu zależy na czymś więcej niż na jedzeniu, piciu, ruchaniu czy wydalaniu oraz na zaspokajaniu innych potrzeb fizjologicznych. Tym samym, tworzeniem nowego lepszego świata - lub jego namiastki - są chociażby drobne działania na rzecz społeczeństwa obywatelskiego.

  Natomiast nie rozumiem kompletnie, co mają do tematu:
  1. Huxley - nawiasem mówiąc, "Nowy wspaniały świat" to jedna z moich ulubionych powieści
  2. Socjalizm

  Zwłaszcza że nie zamierzam się wdawać w dyskusje poglądowe, bo mi się zwyczajnie nie chce, natomiast czuję się w obowiązku wyprostować pewne przekłamania dotyczące definicji stosowanych w poniższej dyskusji.

 • Zablokowany2019-02-06 22:14:58

  @DarthMati
  Obawiam się chłopcze, że z nas dwóch to ja jestem jednak, odrobinę, starszy :) Tak z ciekawości na jaki kurs trzeba chodzić, żeby mieć tak trafne i ostre riposty? :P

 • Radio772019-02-06 22:14:38

  Mocne słowa.

 • DarthMati2019-02-06 22:03:07

  @Zablokowany - Sam dzieciaku jesteś gimboateistą. Przestań już bredzić.

 • Zablokowany2019-02-06 18:58:43

  @begotten
  To zabawne, gdy o zrozumieniu mówi ktoś kto nie rozumie nawet najprostszych rzeczy. Nie oskarżam cię o bycie komunistą-oskarżam cię o komunistyczne myślenie, które nakazuje ci szukania winnych wszędzie tylko nie u siebie. Tak jak komuniści zrzucali stonkę na amerykanów tak ty usilnie próbujesz odbic piłeczkę że to lewica jest święta i nie ma w niej rasizmu i pogardy dla drugiego człowieka.

  Co do antysemityzmu. Polacy ratowali zydòw przed ogniem niemieckich krematoriów, nawet pomimo tego że całą rodziną mogli pójść w to samo miejsce. A jaki oni się odpłacili Polakom? Jaka grupa najczęściej wstępowała do SB? A zresztą-po co sięgać pamięcią tak daleko jak calkuem niedawno żudzi domagali się od narodu polskiego odszkodowań za rzekome zbrodnie nie istniejacego państwa polskiego wobec żydów. Nie nawołuje do nienawiści wobec tej grupy społecznej (wiem,że chętnie byś mi to przypisał), ale fakty są takie że nie zrobili nic żeby można bylo myśleć o nich (jako grupie społecznej) w samych superlatywach, a wręcz przeciwnie.

  Mówisz o jakims odstępstwie robactwa który nie lubi innych za kolor skóry? Taki odsetek ludzi jest w każdym narodzie; w każdej grupie społecznej. Ty dajesz go jako argument-nie wiem czy to ma być śmieszne czy żałosne.

 • begotten2019-02-06 17:04:24

  @Zablokowany

  Widzę, że ani słowa nie przeczytałeś/nie zrozumiałeś z tego, co wcześniej napisałem. Sugerowanie, że jestem jakimś komunistycznym agentem, członkiem partii czy coś podobnego, a tak odczytuję Twoją wypowiedź, jest co najmniej głupie. Rozumiem, że próbujesz się wpisać w retorykę pewnych grup, które komunistów widzą wszędzie tam, gdzie chcą widzieć, a nawet jak ten ktoś udowodni im nawet na milion procent, że z komunizmem nigdy nie miał nic do czynienia, to i tak będą tkwiły w sowim ciasnym umysłowym kokonie niczym wyznawcy teorii płaskiej Ziemi. Świat nie jest zero-jedynkowy. Krytykowanie brunatnych grup wcale z automatu nie oznacza poglądów komunistycznych czy np. skrajnie lewicowych. W sumie po co ja to w ogóle mówię - żyję w społeczeństwie, które wygaduje na okrągło o lewactwie, gender czy masonach ale ma absolutnie zerową wiedzę na ten temat i używa tych określeń w totalnie absurdalny sposób.

  Problem w tym, że wiele osób po prawej stronie naprawdę jest w chory zupełnie sposób uprzedzone względem różnych grup etnicznych, religijnych czy mniejszości, obraża, opluwa i w ogóle - a jednocześnie uważa siebie za chrześcijan, patriotów itd. Patriotyzm, ten prawdziwy patriotyzm, z rasizmem czy ksenofobią nie ma nic wspólnego. No ale do prostych głów to raczej nie trafi. Wielu się oburza, że Polakom niby próbuje się przylepić łatkę antysemitów. W takim razie niech nie palą kukieł, niech nie wygadują bzdur, niech nie szczują itd. To jest jak zachowanie małych dzieci, szczególnie z domów, w których dochodzi do patologii - młody zaczepia innych, wyzywa, próbuje doprowadzać do bójek, a jak już któryś nie wytrzyma i młodemu dostanie się po tym nosie, to leci do matki z płaczem, że go prześladują. Jest wina - jest kara. To tak jakbym przyszedł pod Twoje drzwi, narobił na wycieraczkę, Ty byś mnie przyłapał, a ja bym zwyzywał Cię od jakichś ukrytych agentów/członków spisku/etc. (reptilianie i masoni są ostatnio w modzie). Jedna skrajność nie jest przeciwieństwem drugiej, no ile to można powtarzać? Ja wiem, że tutaj głównie siedzą nastoletnie nerdy o świecie i polityce wiedzące tyle, co usłyszą od kolegów albo co usłyszą od bezmózgich populistów, no ale skoro już się chce wypowiadać na takie tematy, warto wykazać minimum zrozumienia dla sprawy i nieco pokory.

  Żyjemy w kraju, którego podejście do szeroko pojętych “innych” można podsumować stwierdzeniami “w Polsce nie ma rasizmu, ty głupi czarnuchu”, “w Polsce nie ma antysemityzmu, ty głupi żydku”. Już się naoglądałem i naczytałem takich wzburzonych jak Ty. Próbują niby oczyścić dobre imię Polaków z rasizmu, ale robią to w sposób tak kompletnie nieumiejętny, że zastanawia mnie czy są na tyle cyniczni, czy zwyczajnie niemądrzy. Przypatrz się co robią łyse chłopaczki, jak zaczepiają ludzi, co robią podczas rzekomo patriotycznych marszy, podczas meczy.

 • Radio772019-02-06 16:51:54

  "Polska to jednak jest bardzo tolerancyjne że panu pozwala robić karierę" https://www.youtube.com/watch?v=I0Q3-2MKnXo

 • Radio772019-02-06 16:46:45

  Uważaj, bo jeszcze Cię ktoś zadenuncjuje do Ministerstwa Prawdy za nieprawomyślne myśli. A to już poważne przestępstwo. Dwaplus źle...

 • Zablokowany2019-02-06 16:10:22

  @begotten
  Tak my wiemy kto stoi za tym kryzy...znaczy rasizmem to wszysyko wina tych kapita...znaczy prawicowców towarzyszu! Nie ma oczywiście znaczenia, że to media lewicowe mają rasistowskie komentarze względem białych, dyskryminują facetów i manipulują ludźmi tak żeby każdy kto nie został "oświecony" przez lewicę wygladał na kreskówkowego złoczyńcę nie nawidzącego innych ludzi.

 • Finster Vater2019-02-06 14:19:18

  Fajnie, że jestem najgorszy. I dobrze mi z tym. Ciekawie jest czasami się o sobie czegoś dowiedzieć ;)

 • Hagan2019-02-06 12:53:59

  Tak, zwykły przygłup plujący na wiarę chrześcijańską, takich często wciągają internetowi werbownicy ISIS i robią pranie mózgu.

 • Zablokowany2019-02-06 11:44:00

  @DarthMati
  Gimboateista w natarciu.

 • HAL 90002019-02-06 10:55:57

  Ten koleś
  https://youtu.be/t1JrjNa_BOM?t=32

 • DarthMati2019-02-06 10:36:44

  Chłopcze, najgorszy zawsze będzie katolicyzm.

 • Hagan2019-02-06 09:11:28

  Oczywiście że kolor skóry nie świadczy o człowieku, przecież tego się nie wybiera. Znacznie większy wpływ ma wyznawana przez kogoś religia, najgorszy jest tu islam. Wiadomo, 11.09.2001 i inne krwawe zamachy. Liam Neeson w dwóch pierwszych częściach "Uprowadzonej" walczy z prymitywnymi białymi Albańczykami wyznania islamskiego.

 • HAL 90002019-02-06 01:03:22

  Jak bliska mi osoba została zgwałcona przez "Mroczne widmo", to miałem ochotę zabić jakiegoś Gunganina - przez miesiąc chodziłem z pałą po burdelach licząc że jakoś odreaguję/sprowokuję.
  Tak było:
  HAL 9000 chciał zabić Gunganina

 • begotten2019-02-05 23:53:16

  @Radio77 To, co w Internecie niestety w ostatnim czasie przenosi się na ulice, a to co na ulicach przenosi się do Internetu. Za długo na tym świecie żyję, by nie wiedzieć jak wygląda rzeczywistość. Szef szefem, ale do ośrodka trafiają faktyczne przypadki ataków na tle rasistowskim, etnicznym czy religijnym. To samo tyczy się mediów prawicowych, w których coraz częściej dochodzi do ksenofobii i wręcz do wulgarnych wyzwisk. Zetknąłem się z różnymi rzeczami w życiu codziennym i od innych też się w tym względzie nasłuchałem. Obserwuję rzeczywistość, ludzi z którymi się stykam i widzę, jakie demony się budzą. Nie wmawiaj mi więc takich rzeczy. Udawanie, że problemu nie ma jest bardzo niezdrowe. Starczy zresztą przypomnieć, co się dzieje w prokuraturze białostockiej…

 • Radio772019-02-05 22:59:55

  O tak, słynny na całe internety Ośrodek Monitorowania i jego skompromitowany szef z wyrokiem sądowym. Nie myl internetu z tym co dzieje się na ulicach. Mnie komentarze w sieci nie interesują, nie widziałem ani razu żeby ktoś w moim mieście napiętnował Murzynów, Żydów za to że są, chodzą po ulicy. Proszę Cię, jeśli zarzucasz mi to że Tobie coś "wkładam do ust" to przynajmniej nie rób tego wobec mnie. Przez długie lata dzieciństwa miałem kumpla którego rodzice byli Nigeryjczykami. Był zajebistym kumplem, zdarzało się że miał nieprzyjemności, ale to były sytuacje marginalne. Pomieszałeś rzeczywistość z internetem. Nie brakuje w nim opłaconych trolli, którzy mają wyznaczone konkretne cele do zrealizowania. To samo z telewizją. 11 listopada - marsz faszystów. Nie czytam takich durnowatych komentarzy, które obrażają mniejszości etniczne. Szkoda na to czasu. Więcej dystansu do siebie. Ale przyznam jedno, od żydów i Izraela można wiele się nauczyć. Kraj wielokrotnie mniejszy od Polski, ale rozdaje karty na arenie międzynarodowej. Ograniczę się jedynie do czytania.

 • begotten2019-02-05 22:40:39

  @Radio77 Wygadujesz bzdury, ale jak widzę moi przedmówcy już Ci to wytknęli.

  Nie należę do żadnej grupy, Ty natomiast masz wybitne problemy z czytaniem albo celowo pomijasz niewygodne dla Ciebie fragmenty (czyli niemal całość mojej wypowiedzi). Przeciwieństwem jednej skrajności nie jest inna skrajność. Ludzie, przestańcie w końcu żyć w tym zero-jedynkowym świecie, uproszczonym i czarno-białym. Życie nie tak wygląda.

  Pisałem nie tyle o sprawie Neesona, co o komentarzach, które to wywołuje oraz o podobnych sytuacjach, które notorycznie zauważam w Sieci. Co Ty próbujesz właściwie robić? Hmmm? Chcesz mi tu wmawiać, że wiesz lepiej co oglądam i czytam? Coś Ci się grubo pomyliło. Regularnie widzę antysemickie komentarze przy każdej możliwej okazji, np. gdy w jakimś artykule jest coś pisane o Żydach. Serio, przy każdej. To może być informacja o tym, że ktoś ma pochodzenie żydowskie, że jest festiwal kultury żydowskiej, albo festiwal filmów o tematyce żydowskiej i wiele wiele innych informacji. Odrazu zbiegają się szczekacze, którzy bez żadnego powodu zaczynają się zapluwać i wyzywać innych. Bez powodu, w najgorszy sposób. Tylko nie mów, że to się nie dzieje - bo się dzieje. Nie mów, że nie w Polsce - bo dzieje się właśnie w Polsce. Nie próbuj również wmawiać, że to margines, bo wcale tak nie jest. I to absolutnie nie jest wolność słowa, tylko zwyczajne chamstwo i szerzenie nienawiści. Przestańcie w końcu mylić pojęcia. Kiedyś któryś zabłysnął i doszedł do tego, że tolerancja nie oznacza akceptacji. Brawo! Zgadza się! Szkoda, że na tym poprzestał - i tym samym reszta towarzystwa również - bo potraktował to jako przyzwolenie na nienawiść i mocno pokrętnie rozumianą wolność słowa.

  Różni ludzi, w różnym wieku, różnej płci, pochodzenia, wyznania, koloru skóry i o różnych poglądach robią najróżniejsze rzeczy. Problem w tym, że są wśród nas ludzie nagminnie obrażający innych ze względu na ich wyznanie, pochodzenie czy kolor skóry. Starczy spojrzeć ile trafia tego typu spraw do ośrodka monitorującego podobne zachowania. Tego jest ogrom, na to są dowody, mój drogi. Udaje się część doprowadzić przed wymiar sprawiedliwości. Chcą nas bronić przed rzekomym złem, które przynoszą ci “źli obcy” (oczywiście nie wiadomo dlaczego ci oby niby są źli, poza tym, że ktoś tak sobie gdzieś powiedział), ale sami doprowadzają do zła atakując tych ludzi, bijąc ich, wyzywając itd.

  Sytuacja społeczno-etniczno-kulturowa jest w Stanach nieco inna niż w Polsce, zapamiętaj sobie. Poczytaj o sytuacji czarnoskórych za Oceanem nawet kilkadziesiąt lat temu. Osoby walczące z rasizmem potrafią wpadać w skrajność, ale to absolutnie nie jest przyzwolenie na poniżanie czarnych, co ma przecież notorycznie miejsce. Oburzasz się, że nie można nic powiedzieć na czarnych, skrytykować itd.…Z obserwacji widzę, że większość takich przypadków to sytuacje, w których ktoś zostaje zrugany za wyzywanie innych i jeszcze się oburza że nie może powiedzieć na czarnoskórego, że jest “czarnuchem” i by “wy******lał z Polski”. Patrząc na Twoją argumentację, zaraz pewno zaczniesz mi wmawiać, że to tylko konstruktywna krytyka. No nie, to nie jest konstruktywna krytyka i to absolutnie nie jest wolność słowa.

  Chyba nie wiesz czym jest marksizm, albo - co już wspominałem - nie czytasz ze zrozumieniem. Trochę mnie to martwi, bo świadczy o braku szacunku do mnie.

 • Radio772019-02-05 22:39:37

  @Vergesso

  Nowy Wspaniały Świat:

  Powieść rozpoczyna się od wykładu w „Ośrodku Rozrodu i Warunkowania w Londynie Centralnym”, podczas którego grupa londyńskich studentów zapoznaje się z zasadami funkcjonowania Republiki Świata.
  Idee utopii ujęte zostały w trzech słowach przewodnich Republiki:

  Wspólność – czego wyrazem jest zasada „każdy jest dla każdego”.
  Identyczność – upodobań i poglądów, a w niższych warstwach klasowego społeczeństwa Republiki także wyglądu, będąca efektem klonowania.
  Stabilność – wypływająca z zachowania wspólności i identyczności, osiągana ustawiczną kontrolą i tępieniem zachowań odbiegających od ustalonych norm.

  Aby powyższe zasady wcielić w życie stosowano różne metody, najważniejszą z nich było warunkowanie genetyczne i psychologiczne całego społeczeństwa. Zgodnie z twierdzeniem: „Wszelkie warunkowanie zmierza do jednej rzeczy: do sprawienia, by ludzie polubili swe nieuniknione przeznaczenie społeczne”.

  Na obrzeżach Nowego Świata znajdował się Rezerwat, w którym ludzie żyli według starych, „naturalnych” zasad, nie przyjmując nowego porządku. Jeden z bohaterów, John (Dzikus), wychowując się tam poznał ideę Boga, potrzebę indywidualności, prawo do przeżywania cierpienia i smak wolności myśli. Kiedy został sprowadzony do Londynu, odkrywał stopniowo, że ten cudowny świat nie jest taki, jak tego oczekiwał. Porównanie świata szekspirowskich namiętności pełnego tragedii, miłości i cierpienia, piękna i brzydoty ze światem uporządkowanym od chwili narodzin aż do śmierci, wypadło na niekorzyść dla nowego, wspaniałego świata, doprowadziło Dzikiego do ucieczki w samotność i pokutę.

 • Radio772019-02-05 22:28:47

  "Mylisz szczerość z rasizmem." - begotten. FACEPALM, mistrzostwo świata w tworzeniu nowomownych sloganów. xD

 • Radio772019-02-05 22:27:23

  Niczego nie zrozumieliście. Antyfaszyzm w swoim radykalizmie przyjął te same formy, którymi posługują się faszyści. Antifa lepiej niech weźmie się za uczciwą pracę. Nowy lepszy świat? Chwileczkę, skądś to znam... Huxley. Dzięki, socjalizm nie działa i nie będzie działać nigdy. Zakończę tę dysputę, szkoda sensu.

 • AJ732019-02-05 22:04:19

  "Są dwa rodzaje faszyzmu. Faszyzm i antyfaszyzm" - FACEPALM ! XD
  Zaleca się sprawdzenie definicji słów w słowniku, najsamwpierw XDDD

 • Vergesso2019-02-05 22:02:08

  Aczkolwiek inna sprawa, że wielu tzw. "antifa-owców" to jednocześnie anarchiści, czyli radykałowie innego rodzaju. Natomiast faktyczni przeciwnicy faszyzmu nie nazywają siebie "antifą", jako że nie chcą mieć nic wspólnego z propagowaniem anarchii.

 • Vergesso2019-02-05 21:59:12

  Radio77 -> Uprasza się o nie pisanie bzdur, bowiem jedynym innym rodzajem faszyzmu jest nazizm - aczkolwiek też nie każdy badacz doktryn politycznych się z tym zgodzi.
  A "antyfaszyzm" to nie żaden "rodzaj faszyzmu", tylko walka z radykalizmem i radykalną ideologią oraz walka o stworzenie nowego lepszego świata.

 • Radio772019-02-05 21:46:55

  @0:07
  Vergesso Nie wiem jak Ty ze mną, ale z Tobą zgadzam się w zupełności. Czyli co, gdyby Liaam "nie był rasistą" na wieść że gwałciciel był najpewniej czarnego koloru skóry, powinien powiedzieć ofierze żeby np. nie prowokowała? Całe szczęście że nie zrobił tego co planował, władowałby się w poważne kłopoty. Co to jest za prawo, które pozwala gwałcić, włamywać się czy kraść np. na prywatnym terenie, bez poniesienia najwyższej konsekwencji. w Teksasie za coś takiego można zarobić kulkę od pierwszego lepszego przechodnia. Są knajpy w tym stanie skąd wyprasza się nieuzbrojonych klientów. Wiem że moja wypowiedź stała się dygresją w szerszym rozumieniu tego i powiązanych tematów. Ale tak to jest z problemami zachowywania bezpieczeństwa. Jestem jedynie ciekaw co begotten powiedziałby gdyby to jemu bandzior z nomen omen Somalii zgwałcił kogoś bliskiego. A to wszystko, ten temat oraz spory zawdzięczamy politykom. Zaostrzyć prawo, niekaranym obywatelom wydać pozwolenia na broń, bo przestępcy i tak ją zdobędą. Chyba że ktoś słyszał o bandziorach składających podanie o pozwolenie na posiadanie i noszenie broni?!

 • Radio772019-02-05 21:28:26

  @begotten Wiesz co... są dwa rodzaje faszyzmu. Faszyzm i antyfaszyzm. I wydaje mi się, podkreślam że wydaje mi się że należysz do tego drugiego rodzaju. I to wcale nie świadczy o Tobie lepiej. Domyślasz się skąd to wiem?
  Twoja imputacja mówi to sama przez siebie. Przypuszczam że mało brakowało a "poszłaby" Tobie tzw. żyłka gdybyś nie oświecił nas swoim jakże stonowanym i poprawnym politycznie stanowiskiem. Może nie zjadłem zębów na lewicowych ideach, ale muszę powiedzieć że to żałosne przytaczanie jakichś tendencyjnych przykładów z wyzwiskami i antysemityzmem jest tak słabe, tak marne szczególnie tutaj... ponieważ sam kreujesz dla siebie sytuacje w których chcesz kontrastować ze sobą chwytliwe hasła i demagogie pod pozbawionym politycznych deklaracji czy rasizmu (tym bardziej antysemityzmu) postem. Ktoś wyznał Neesonowi że gwałciciel był czarnego koloru skóry. W mojej opinii Neeson miał przysłowiowe "cojones" żeby to przedstawić publicznie, ponieważ żyjemy w tak niemożliwie popolupnych czasach, do tego stopnia że wystarczy powiedzieć cokolwiek pejoratywnego o kimś innego koloru skóry niż biały, by doznać na własnej skórze fali nienawiści równej całemu rasizmowi jaki kiedykolwiek zaistniał w historii ludzkości. Nawet jeśli to co zostało powiedziane jest w stu procentach prawdziwe. Rada dla Ciebie kolego na przyszłość. Nie szalej. Nie popadajmy w skrajności, ponieważ z nikogo nie można robić świętego tylko ze względu na jego kolor skóry. I takich mamy też dziennikarzy. Albo lewo albo prawo aż do przesady. :v Jesteś marksistą kulturowym, czyż nie?

 • Vergesso2019-02-05 21:10:07

  W pełni Neesona rozumiem. Kiedy ja jestem o coś wściekły, to również jestem żądny odwetu albo działania na zasadzie "każda akcja rodzi reakcję". Więc gdybym był na miejscu Neesona to prawdopodobnie miałbym identyczne podejście co on i też bym grasował po ulicach w poszukiwaniu zemsty.

  Poza tym, inna sprawa że nie musimy bawić się w Troskliwe Misie i tak jak jednym ludziom możemy dobrze życzyć, tak innym ludziom możemy życzyć wszystkiego najgorszego.

 • disclaimer2019-02-05 20:48:38

  Najlepiej niech nie pyta jak wygląda, po prostu idzie lać byle kogo. Przynajmniej nie zostanie nazwany rasistą :P

 • Lord Bart2019-02-05 20:29:15

  mój człowiek...

 • Nestor2019-02-05 20:19:05

  W Bangladeszu grasuje właśnie morderca gwałcicieli. Bo nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny.

 • begotten2019-02-05 20:17:26

  @Radio77 Mylisz szczerość z rasizmem. Neeson na szczęście rasistą nie jest. Bawi mnie, że ci wszyscy tak gromko oburzeni na hollywoodzką poprawność najczęściej jedyne co mają do powiedzenia to parę rasistowskich i antysemicki wyzwisk. Nie drodzy, przeciwieństwem jednej skrajności nie jest druga skrajność, tylko złoty środek zwany umiarkowaniem. Hollywood nie lubi ludzi, którzy oceniają innych negatywnie tylko ze względu na kolor skóry. Ot co.

 • Radio772019-02-05 19:14:35

  Pomyliłem się jedynie co do miejsca akcji, choć z Chicago do Kanady to jak z Warszawy do Wąchocka. Pewnie za sprawą kanadyjskiego policjanta z królewskiej konnej tak to skojarzyłem ;)

 • Radio772019-02-05 19:05:00

  Dokładnie o tym mówiłem, dziękuję Lordzie Sidious :)

 • Lord Sidious2019-02-05 18:10:15

  @Radio77 - https://star-wars.pl/News/22088,Liam_Neeson_zywi_sie_na_krzywy_ryj_A_Hayden_ma_wielki_problem_z_prequelami.html ;)

 • Radio772019-02-05 18:01:01

  Szczery facet, hollywood takich nie lubi. Nie przepadam za jego postacią w TPM ale szanuję jako aktora i osobę prywatną. Wydaje mi się że w jakiejś knajpie w Chicago stoi tablica głosząca że Liam Neeson tutaj nie płaci. Bodajże w zeszłym roku ich odwiedził. :D

  A co do jego postaci. Facet ma jakiś niedokończony romans z zemstą. Co rusz widzę że gra ojca mszczącego się na porywaczach itp.

 • rebelyell2019-02-05 17:20:19

  Neesonowi chyba brakuje instynktu samozachowawczego skoro przyznał się do tego publicznie :O

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..