TWÓJ KOKPIT
0

The Mandalorian

Celebration Chicago 2019: Podsumowanie panelu „The Mandalorian”

2019-04-19 23:16:29 różne, różnisteByło, minęło, działo się, chociaż pewnie nie tak mocno jak byśmy chcieli. Ale dla wszystkich, którzy przegapili prezentację pierwszego aktorskiego serialu SW, zapraszamy na skrót informacji.

Sam panel, jeśli macie ochotę, możecie obejrzeć na oficjalnym kanale 'Star Wars' w serwisie YouTube lub poniżej (start ustawiłem w 16 minucie, ponieważ nikt nie pomyślał o edycji)

W trakcie trwania panelu wszyscy obecni, czyli Kathleen Kennedy (przez moment), Jon Favreau, Dave Filoni, Pedro Pascal, Gina Carano i Carl Weathers przekonywali fanów jak cudownie być na Celebration, jaka to wielka SW-rodzina się tworzy, jak bardzo kochają 'Gwiezdne Wojny', jak są przejęci tym serialem. Nie wiem osobiście jaki to ma/będzie miało wpływ na produkcję, ale piszę pro forma.

 • Premiera pierwszego odcinka zaplanowana jest na 12 listopada 2019 roku.

 • Poznaliśmy nazwę statku głównego bohater - Razorcrest. Nie jest on wyłącznie obiektem wirtualnym, stworzonym dzięki komputerom, ale realnym modelem, który wyszedł spod ręki modelarza Industrial Light & Magic Johna Goodsona, z wykorzystanie klasycznej sztuki modelingu, w połączeniu z możliwościami drukarki 3D i zabawy LEDami.


  W międzyczasie legenda efektów specjalnych - John Knoll, stworzył we własnym garażu platformę do sterowania ruchami modelu podczas zdjęć złożonych. Takie działania mają podkreślić zarówno klasyczne podejście do Gwiezdnych Wojen, poprzez precyzyjne szlifowanie realnych obiektów, jak i ich współpracę z najnowocześniejszymi technologiami pokroju storyboardingu rzeczywistości wirtualnej, wykorzystaniu silników graficznych gier, czy ścian graficznych LED/LCD.

 • Serial ma nam zaoferować miks klasycznych miejsc, postaci i technologii z zupełnie nowymi, by pogodzić zarówno "staroszkolnych" fanów, jak i tych którzy swoją przygodę zaczęli z SW niedawno. W prezentowanych nagraniach mogliśmy zobaczyć m.in. opiekanego na ruszcie kowakiańskiego małpojaszczura czy droida serii IG.

 • Fabuła serialu czasowo rozgrywa się około pięciu lat po wydarzenia z 'Powrotu Jedi'.

 • Wracając do SW-miłości: Favreau powiedział, że w produkcję 'The Mandalorian' zaangażowano fanów po obydwu stronach kamery. Przed nią wystąpili członkowie Legionu 501, czyli osoby zrzeszone w klubie posiadających profesjonalnie wykonane stroje z uniwersum. Ich pomoc była niezbędna kiedy okazało się, że na planie jest zbyt mało 'oryginalnych' szturmowców. Wykonano parę telefonów i zapewne spełniono skryte marzenia wielu fanów, kiedy to zagrali w produkcji Gwiezdnych.
  Z kolei za kamerą swoich odcinków mogli stanąć wyłącznie reżyserowie, których zweryfikowano jako fanów 'Star Wars'. To również dość 'oryginalne' podejście do pracy. • Pedro Pascal przy swojej roli inspirował się postacią Bezimiennego, bohatera 'Trylogii dolarowej' Sergio Leone, jak również innymi bohaterami Dzikiego Zachodu oraz kultury samurajów. Podobno często dzwonił do Jona Favreau po wskazówki co powinien jeszcze obejrzeć np. z twórczości Akiro Kurosawy. Dodał, że filmy SW ukształtowały go i bycie częścią tej franczyzy to spełnienie młodzieńczych fantazji. • Postać grana przez Ginę Carano nosi imię Cara Dune i jest byłą członkinią formacji shock trooperów w barwach... Rebelii. Całokształt roli jest jednak skrzętnie ukrywany i jedyne co zdradzała to, że bohaterka jest trochę samotniczką i zmaga się z problemem integracji ze społeczeństwem. • Postać Carla Weathersa nazywa się Greef Carga i jest szefem gildii łowców nagród. Poszukuje kogoś kto zdobędzie dla jego cennego klienta pewien bardzo wartościowy produkt. Znajduje łowcę nazywanego Mandalorianinem, a ten robi co trzeba.
  Weathers stwierdził również, że praca przy serialu był czymś szalonym i niespotykanym w jego dotychczasowej karierze. • Zarówno Weathers, jak i Carano wykonali wiele samodzielnych scen kaskaderskich. „Jedyną osobą, która nie miała żadnej zabawy podczas produkcji, był kaskader-dubler Giny” - zażartował Favreau, ponieważ prawie nie miał pracy. W jednej ze scen, gdzie Cara Dune musi zabrać rannego towarzysza z pola bitwy, aktorka zrobiła wszystko sama, przenosząc na planie prawdziwą osobę, a nie manekina. „To pewnie dzięki moim przysiadom” - powiedziała. I zapewne również treningowi przy MMA.


  <
 • Serial jest pierwszą aktorską produkcją telewizyjną marki, sfilmowaną również pierwszy raz w całości na terenie Stanów Zjednoczonych, z planem produkcyjnym w Los Angeles.

 • Natomiast współpraca Filoniego i Favreau nie jest pierwszą, działali razem jako część testowej widowni produkcji 'Irona Mana' i 'Star Wars: Clone Wars'. Spotkali się pracując na Ranczu Skywalkera i od tamtego czasu proszą się o przyjacielskie rady i wskazówki. Poza tym Favreau podkładał głos dla postaci Pre Vizsli, Mandalorianina z animowanej serii.

 • Gina Carano chwaliła jakość i wygląd swojego kostiumu, jak również sposób filmowania scen. Zdradziła przy tym, że 'The Mandalorian' wykorzystuje hangar zwany Volume, czyli technologię motion-capture wykorzystywaną przy produkcji 'Avatara', jak również to że wiele pomysłów w serialu pochodzi od bezpośredniej współpracy Favreau z George'em Lucasem. Ten ostatni miał wiele szkiców koncepcyjnych serialu aktorskiego dziejącego się po Epizodzie III, ale w czasach przed sprzedażą marki Disneyowi żadna stacja nie chciała wyłożyć pieniędzy na taki projekt.

 • Fabularne plotki i przecieki mówią o tym, że Mandalorianin widzi szansę w odrodzeniu dawnej świetności tej grupy i podejmuje się ryzykownego zlecenia ze względu na zapłatę, którą ma być fragment beskaru.

 • Droid serii IG ma nadany numer seryjny IG-11.

 • Postacie grane przez Wernera Herzoga i Giancarlo Esposito należą do Imperium.

 • Niestety, ale panel nie został zwieńczony żadnym zwiastunem, w trakcie jego trwania pokazywane scen zza kulis były niedostępne dla widzów oglądających relację live na YT, ale wszystko co dało się nagrać i co na tą chwilę jest dostępne możecie zobaczyć w tym klipie • Fani z mega wyostrzonym wzrokiem dojrzeli w tych klipach możliwe nawiązanie do 'Solo'.

 • Możliwe, że jedna z plotek, dotycząca rozbudowy ekwipunku Mandalorianina potwierdziła się sama.
TAGI: Cara Dune (2) Carl Weathers (25) Celebration (418) Dave Filoni (518) George Lucas (1080) Giancarlo Esposito (27) Gina Carano (35) Greef Carga (1) J. J. Abrams (529) John Goodson (1) John Knoll (90) Jon Favreau (151) Kathleen Kennedy (394) Pedro Pascal (41) Razorcrest (1) The Mandalorian (366) Werner Herzog (12)

KOMENTARZE (13)

 • anonim_zks2019-04-22 22:25:07

  Już przez chwilę myślałem że Pascalowi chodzi o Bezimiennego z Gothica 😂

 • Nestor2019-04-20 19:55:23

  Oby tylko świat nie był za mały. Jak będzie się to oglądać tak dobrze jak filmy, to będzie rewelacja.

 • Lubsok2019-04-20 18:42:47

  Tak jak niektórzy mylą Christophera Plummera z Maxem von Sydowem. Dla mnie te sytuacje to absurd. Nikt z nich nie jest do siebie podobny.

 • Zbik02019-04-20 18:16:15

  Istnieje spora grupa widzów, którym Weathers mylił się z Dee Williamsem. Mam nadzieję, że rola Carla "Apollo Creeda" w "Mandalorianinie" zakończy tą serię pomyłek. ;)

 • Lord Bart2019-04-20 16:35:55

  stare jak świat
  http://www.quickmeme.com/img/a4/a4dfb5b54c765b1a3d14f41fd535f363c2b478481e36b3b70717cc832b89bea4.jpg

 • SW-Yogurt2019-04-20 15:46:31

  Wygląda obiecująco (choć aktualna wersja obrazków jak z końca zeszłego wieku ~:P), ciekawe skąd i kiedy zobaczę.

 • AJ732019-04-20 14:10:11

  Nie spodziewałem się, że "Mando" wypadnie dobrze, a dostałem więcej niż dobrze. Myślałem, że tematycznie złagodzą, by trafić też i do młodszego widza, a widzę, że a dostaniemy chyba najbardziej "dorosłe" ze wszystkich SW. Bardzo podoba mi się to, jak do tego podeszli, i jak wygląda to wizualnie. I tego też oczekuję od przyszłych filmów SW.

  #podobamisieto

 • BenSolo2019-04-20 12:37:34

  Jezu jak to dobrze wygląda.

 • Gracu9992019-04-20 09:15:32

  SPOILER ALERT!!!! Ojciec Lando ujawionony

 • bartoszcze2019-04-20 08:49:11

  @rebelyell
  Na stopro Lando i Greef Carga są spokrewnieni !!!1!

 • rebelyell2019-04-20 08:41:01

  Kiedyś mi się myliło, że to Weathers grał Lando :D

 • DarthRemiz2019-04-20 01:53:14

  chciałbym mieć taki "garaż" xD

 • HAL 90002019-04-20 00:28:14

  Obsada przyzwoita a Gina to strzał w 10 - widać że nie będzie takiej sytuacji jak w TFA gdzie chłopaki z RAID robili za pajaców.

  Czekam na jakiś oficjalny materiał żeby ocenić czy będzie paździerz czy może jednak nie, a że seriale to popelina to już inna sprawa, tego się nie uniknie raczej. Da się przeżyć, zwłaszcza jak lubimy ten świat.

  Trzymam kciuki :)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..