Różne

Lucasfilm solidaryzuje się osobami LGBT+

Lucasfilm


Lucasfilm postanowił uhonorować czerwcowy Miesiąc Dumy LGBT, ustawiając w swoich mediach społecznościowych tymczasowe tęczowe logo.Przedstawiciele firmy, wraz z innym należącymi do Disneya, wzięli wczoraj także udział w Paradzie Równości w San Francisco. Całemu blokowi Myszki Miki towarzyszyło hasło „Magię celebrujemy w każdym”. W podobnych wydarzeniach studio bierze udział od kilku lat.Tagi: Lucasfilm (561)

Komentarze (127)

To ja powtórzę:
Lucasfilm zrobił dobry ruch.
O ile oczywiście to była przemyślana decyzja mająca trzymać LGBT zdala od filmów i seriali. Ale jak to jest zwykłe płynięcie z prądem to biada nam niestety.

Parytety to zupełnia inna dyskusja. Nie widzę sensu przywoływania absurdów dyskryminacji pozytywnej w ogólnej dyskusji na temat homoseksualistów. To po prostu nadużycie.
To, że są środowiska próbujące przeforsować pewne postulaty nie znaczy, że trzeba przez nie patrzeć na zwykłych ludzi. To krzywdzące uogólnienie.
Szczególnie, że dyskusja nie dotyczyła w żaden sposób zmiany norm prawnych czy ustalania parytetów dla osób LGBT.

Nauka ma to do siebie, że idzie do przodu i w obliczu nowych dowodów odrzuca teorie, które wcześniej uznawała za fakt. Dzięki temu ma prawo działać. Każdy naukowiec pracuje z myślą, że cały jego dorobek może zostać po jakimś czasie uznany za nic niewarty.
Oczywiście, naukowcy to też ludzie. Można wskazywać obszary nauki, które zostały zideologizowane i warto na ten temat dyskutować, ale znów, patrzenie przez pryzmat tego na cały dorobek naukowy nie ma sensu.

@Jacek112 - jak wszystkie te "perytety" się zsumują i naukowcem amerykańskim będzie mogła być tylko czarnoskóra lesbijka która zmieniła płeć, to przestanie płynąć nawet "woda w kranie" i dojdą do wniosku że w dawnych czasach to ludziom pomagali kosmici. Tak będzie XD

ech, dlaczego moje newsy nie mają takiego licznika komentarzy? przyjąłbym wszystkie, nawet te tutaj, debilne, wtórne, bez związku z tematem, kurde... a tak to lecą po premii :/

@HAL 9000 Oczywiście, że będą. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to większość z nich na widok dwóch panów trzymających się za ręce nie pomyśli nic, tak samo jak obecnie nie myśli się nic widząc pana i panią trzymających się za ręce. Będą się pukać w głowę patrząc jaki wielki problem z tolerancją mieli kiedyś niektórzy ludzie.

Mnie zastanawia skąd pomysł, że naukowcy którzy się jeszcze nie narodzili, nie będą się pukać w czoło jak poczytają co się teraz wyprawia :D

@HAL 9000 Zauważ, że nie wszyscy wierzyli w skuteczność tych metod, zwłaszcza naukowcy którzy sami byli gejami. Poza tym wtedy wszędzie na świecie, w różnych dziedzinach stosowano metody na widok których współcześni ludzie pukają się w głowy.

Amerykańscy naukowcy XDD
Do lat sześćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych przeprowadzono około 60 000 lobotomii

@Kira
Nie będzie żadnym zaskoczeniem kiedy powiem że nie jestem psychologiem :)

To, od czego ostatecznie zależy ludzka seksualność, nie jest stuprocentowo wiadome, niemniej sam opis tego co jest podstawą "teorii" pana doktora sugeruje, że bazuje on wyłącznie na własnych obserwacjach - i wcale nie wiemy ile z tego jest częściowo projekcją jego poglądów, co może się przekładać na ukierunkowanie pacjentów. Poniekąd zresztą sugeruje to ujęcie "orientacja nie jest nieodwracalna" - tak naprawdę to punktem wyjścia jest "dlaczego komukolwiek przeszkadza jego orientacja", skoro orientacja niehetero sama w sobie nie jest niczym złym (abstrahując od uprzedzeń). A jak ktoś ma mniejszą czy większą skłonność do obu płci, to "odwracalność" może się sprowadzać do wzmocnienia tej "konwencjonalnej", a nie do kształtowania seksualności od podstaw.

Dlatego oceniam "teorię" pana doktora jako raczej nienaukową.

@bartoszcze, nie jestem psychologiem, nie wiem jak Ty, ale jeśli nie, to ani ja, ani Ty nie możemy rzetelnie ocenić ŻADNEJ z tych teorii. Oczywiście większość uczonych odrzuca tę, o której pisałam wcześniej, ale ona istnieje, choć jest znacznie mniej popierana. Poza tym chyba nie zrozumiałeś, o co w niej chodzi. Mowa nie tyle o złej relacji z rodzicem w okresie po uwidocznieniu się orientacji, kiedy mogłaby ona mieć jakikolwiek wpływ na te stosunki, tylko na więź z rodzicami we wczesnym dzieciństwie, od ok. 4. roku życia. A o kobietach, o ile wiem, też jest podobna teoria, tylko ona z kolei zakłada przywiązanie do wzorca silnej kobiety, ale musiałbyś sam zgłębić temat, ja nie będę szukać tych prac i wklejać tu ich fragmentów. I tak, czytałam te oficjalnie uznawane badania, że jest to uwarunkowane genetycznie i rozwija się w życiu płodowym, ale zdania są podzielone, jedni się upierają, że homoseksualny gen istnieje, inni, że go nie ma. Na razie nie da się tego dokładnie stwierdzić, ale mnie się to wydaje mało prawdopodobne, w końcu ludzkie ciała są zbudowane, przystosowane do seksu z płcią przeciwną, do rozmnażania. Przed przeludnieniem chronią inne, głównie zewnętrzne czynniki. Poza tym ten psycholog w swojej teorii nie twierdzi, że orientację się wybiera, bo tak naprawdę z jego założeń i tak wynika, że kształtuje się ona niezależnie od człowieka. On tylko uważa, że nie jest ona wrodzona i nieodwracalna. Ale ludzie mają prawo z nią żyć tak czy inaczej. Natomiast wielu ludzi, którzy się do niego zgłasza, CHCE korzystać z tej terapii. Wielu jest z niej naprawdę zadowolonych, mają rodziny i dzieci. Tyle się teraz mówi o wolności wyboru, kim się chce być, więc powinniśmy uszanować i decyzję tych, którzy chcą zawierać związki jednopłciowe, i tych, którzy chcieliby się zmienić, bo są tacy, którzy tego dokonali. A poza tym w tych czasach i tak nie ma szans, żeby wpływowi naukowcy uznali tę teorię, więc jeśli Ci się nie podoba to, co piszę, po prostu to zignoruj, a zresztą możesz odpisać, jeśli chcesz, ale miej świadomość, że ja Ci nie narzucam poglądów. Chciałam tylko napisać o innym, a mało znanym poglądzie na sprawę, zaznaczyć, że ci ,,wszyscy naukowcy" to tak naprawdę prawie wszyscy. Wydaje mi się, że mój komentarz był w miarę obiektywny. Nie oceniałam żadnej ze stron. Dorzuciłam tylko trochę więcej informacji, dopisując na końcu, że powyższa teoria jest odrzucana przez większość.

@Reek, nie ma za co. ;)

@Ponda
Jeśli jakaś osoba chce być Twoim partnerem seksualnym, to chyba interesuje ją Twoja orientacja, bo swoją zna ;)

@bartoszcze A jest ktoś taki? 😊 Ale dla której ja chcę czy ta osoba chce?
@Finster Na pewno spłonął, to mi wystarczy.

Zresztą standardowe toalety skonstruowane są tak, że nie robisz tego przy ludziach, a w kabinie odgradzającej twoją intymność, z której może korzystać przeważnie tylko 1 osoba :D

No pisałeś, że ktoś ci każe kochać "na siłę", więc analogicznie skomentowałem to żądaniem "na siłę" sraczy. Tak, pisałem o toaletach publicznych, w końcu kto ma u siebie kilkanaście rodzajów toalet w zależności od 1. 2. 3. 4.... XD

Dzięki Kira, jeszcze bym przegapił!

Zdarzało się dawniej, że w knajpkach było jeno jedno WC. Jak się towarzystwo już dobrze rozkręciło i opiło, to dwójkami bądź trójkami :D szło do kibelka. Dziewuchy z chłopakami, chłopaki z dziewuchami. I co ?, i nikomu to nie przeszkadzało, nikt głupot nie wymyślał, że nie wolno czy też nie wypada ;)

Nie wiem czemu bijesz ludzi na ulicach, ale świadczy to tym że masz jakiś problem. I jeżeli udajesz że nie wiesz iż chodzi o toalety publiczne to pajacuj dalej.

I dlatego biją ludzi na ulicach, bo nie mają kibla XD Segregacja toalet odbywała się właściwie wg tego, kto gdzie czuje się bardziej komfortowo (dawniej były one rozdzielane nie tylko za względu na płeć, ale też klasę społeczną, rasę czy nawet religię) lub ze względów sprawnościowych. W końcu z toalet dla osób niepełnosprawnych mogą korzystać zarówno mężczyźni co kobiety. Nie zmienia to jednak faktu, że w mieszkaniach zwyczajowo ma się jedną toaletę. Nie muszę czuć się u znajomych czy rodziny babochłopem by z niej korzystać - "unisex" w takim wypadku nie byłyby żadną nowością.
A jeśli ów chłopak nie poczuł się dziewczyną to już może? Wszak z drugiej strony - u mnie kiedyś w szatni przebieraliśmy się z dziewczyną, bo mieliśmy w technikum tylko jedną w klasie. Niemniej nie czuła się chłopakiem, ale też świadomie podjęła ten wybór i nikt nie poczuł się zgorszony :D

Disclaimer taki zabawny jak zawsze. Choć trochę rozumiem, bo ma inną perspektywę. W Polsce nie ma wszak "transgenderowych" toalet gdzie facet może "na legalu" wejść do damskiej bo się poczuł `trans" i w Polsce żaden chłopak nie wejdzie Twojej córce do przebieralni po WF-ie bo też się "poczuł" "dziewczynką".

@Ponda, Dziedzic nie zginał na stosie, weź się doucz, hańba Ci. ;)

@Ponda
Nie interesuje Cię orientacja osoby, dla której chciałbyś być partnerem seksualnym? ;)

@KiraSolo
Pan doktor próbuje dorabiać uzasadnienie do własnej, że tak brzydko powiem, ideologii - w oparciu o dowody anegdotyczne ze swoich pacjentów. Należałoby go zapytać o dane uzasadniające chociaż korelacji między "złymi stosunkami z ojcem" a orientacją (zwłaszcza że orientacja może wpływać na jakość relacji z rodzicem), nie wspominając że homoseksualność dotyczy obu płci (jak relacje z matką wpływają na kształtowanie się lesbijskości?).

I jest! Ale spoko, Mossar to dobry człowiek. To Finster ma problem. Na stos z nim! Niechaj zdycha jak Dziedzic Imperium. :P

Jak można nie lubić Pondy??? To powinno być karalne!
Ban(an)y dla Mossara i Finstera Vatera!

@Finster Vater Ale kto Ci każe kochać na siłę? Po prostu zignoruj wątki związane z tym tematem i tyle.

@Finster Vater to chyba jest pan najstarszym użytkownikiem na Bastionie, bo komuna upadła w 1989, a 20 lat wcześniej był 1969. Czyli w tym roku pięćdziesiątka!

@Mossar, mądrego to aż miło posłuchać. Nawet mogę Ci nadać dekretem prawo do nielubienia Pondy w granicach prawa ;) :P

Ja osobiście zawsze mam problem gdy ktoś mi każe coś "kochać" na siłę - może dlatego że przez pierwsze 20 lat życia kazano mi ustawowo kochać Związek Radziecki, i się nabawiłem alergii.

@Hagan Tak samo jak większość osób "tęczowych" jak to ładnie ująłeś, nie będzie mieć nic do osób które mają problem z homoseksualizmem pod warunkiem, że nie będą np. wyzywać ich od nienormalnych. Prosta zasada, żyj i daj innym żyć.

@Ponda sorry, taki żarcik ;D

@Mossar ja nie mam nic do niewierzących o ile publicznie nie krzyczą i nie piszą "Katolicy to: (tu jakieś wulgarne określenia)", "papież to: (tu jakieś wulgarne określenia)", itp.

Mnie nie można nie lubić, prawo zabrania. Ale nie licząc tej wpadki Mossar ma rację. Mnie na przykład orientacja innych ludzi obchodzi tak samo, jak ich śniadanie. Czyli wcale.

@dansty <3 szanuję bardzo
@Kira Solo także <3

A ja to bym chciał, żeby ta sytuacja z LGBT po prostu się unormowała. Tak żeby geje, lesbijki sobie po prostu istniały w spokoju tak jak każda inna grupa społeczna. Tak żeby nikt nie miał problemu z tym, że jeden bądź drugi po prostu nie lubi gejów, ale żeby ten jeden z drugim nie manifestował swojej nienawiści na lewo i prawo jakby to był jakiś patriotyzm. Ja nie lubię niektórych grup społecznych, niektórych się boję, ale nie trąbie o tym na prawo i lewo. Tak jak można mnie nie lubić albo Pondy albo ogólnie fanów Star Wars to można też nie lubić gejów. Na tej samej zasadzie można się nie zgadzać z tym co robią, jak żyją, itd. I koniec tematu. To nie jest powód do tego, żeby taką osobę gnębić, wyzywać, niszczyć w sieci, w szkole, w pracy. Niech żyje sobie po swojemu, bo ma do tego prawo o ile jej zachowanie nie ma bezpośredniego wpływu na innych ludzi. A w przypadku osób LGBT zwykle nie ma. W przypadku NIEKTÓRYCH narodowców, którzy sklepią Ci mordę na ulicy jak powiesz, że Unia Europejska jest spoko, to już ma wpływ. BTW ja wiem, że w katolicyzmie ewangelizacja jest ważna, ale nie sądzę, żeby chodziło w niej o szkalowanie innych ludzi.

@Hagan ♥

@Jacek112 Czyżby kolejny tęczowy na Bastionie? Spoko, z pewnością nie piszę za ciebie. Pisząc "my ci nie wierzymy", mam na myśli "my, normalna część polskiego społeczeństwa".

@Hagan Pisz za siebie, nie za wszystkich komentujących. Ja mu wierzę.
@KiraSolo Może jest to przyczyną w niewielkim procencie. W końcu jest mnóstwo osób wychowywanych przez jednego rodzica, które są heteroseksualne. Dodatkowo na sesje psychoterapeutyczne zgłaszają się osoby, które mają problem ze swoją orientacją. Ci którzy się akceptują są poza statystyką.

Gwoli prawdy, nie wszyscy naukowcy zgadzają się, że homoseksualizm jest wrodzony. Dr Joseph Nicolosi, psycholog, który ukończył California School of Professional Psychology, uważa, że jest on raczej skutkiem połączenia pewnych cech charakteru z błędami wychowawczymi. Jest autorem kilku książek. W jednej z nich pisze:

„W rzeczywistości homoseksualizm jest problemem rozwojowym, pojawiającym się często jako wynik wadliwych kontaktów ojciec-syn na wczesnym etapie rozwoju. Rozwój heteroseksualny wymaga wsparcia i współpracy obojga rodziców; w jego trakcie chłopiec powoli przestaje identyfikować się z matką, a zaczyna z ojcem. Złe stosunki z ojcem skutkują porażką formowania się męskiej tożsamości płciowej. Uderzająca większość mężczyzn zgłaszających się na sesje psychoterapeutyczne potwierdza ten syndrom rozwojowy.

Problem z osiągnięciem pełnej tożsamości płciowej skutkuje alienacją nie tylko wobec ojca, lecz także wobec dziecięcej grupy rówieśniczej. Literatura bardzo często cytuje podwójny fenomen: niemęskie zachowania w dzieciństwie i problemy z męska grupą towarzyską jako zapowiedź homoseksualizmu. Owo oddalenie się, czy wręcz zerwanie z męskością, w tym z siłą i prawami własnej seksualności, prowadzi do erotyzacji męskości”.

Czyli mówiąc krótko, wg tego pana chłopiec, który nie widzi męskości w sobie, zaczyna jej szukać w kimś innym. Zapewne analogicznie ma być z dziewczynkami. Jednak większość współczesnych badaczy (a przynajmniej ci, o których się mówi i pisze w mediach) jest przeciwna tej teorii.

Ja tu sobie czekam, bo wciąż nie otrzymałem racjonalnego argumentu za tym, że homoseksualizm jest dewiacją poza czyimiś zmyślonymi poglądami. Zegar tyka tik tok tik tok

Ty się tak nie rozpisuj dansty bo i tak ci nie wierzymy. Możesz nawet napisać książkę by usprawiedliwić swoją dewiację, ale to nie zmieni faktu że nie masz racji.

7. Zachowania homoseksualne stwierdzono u ok. 1500 gatunków zwierząt. Oczywiście, w toku ewolucji rozwinęliśmy się do tego stopnia, że (często) możemy kontrolować nasze instynkty i popędy. Niemniej nie widzę powodu, dla którego w ramach pokazywania, jak daleko od reszty zwierząt jesteśmy, mielibyśmy kazać homoseksualnym osobom żyć wbrew sobie.
8. Przeważnie przyjmuje się liczebność homoseksualistów na 2-5% populacji, co jest mało prawdopodobną przyczyną ewentualnego wymarcia ludzkości.

Matko...
1. Homoseksualizm nie jest chorobą. Nie jest też dewiacją. Jest jedną z naturalnych dla gatunku ludzkiego orientacją seksualną. Jest to konsensus panujący wśród naukowców na całym świecie. Oficjalnie opowiadają się za tym organizacje zrzeszające psychologów i psychiatrów z różnych państw.
Homoseksualizm prowadzi do wchodzenia w relacje uczuciowe z dojrzałymi osobami tej samej płci. Nie zakłada krzywdzenia innych ludzi ani siebie. Nie ma związku z zoofilią (skąd w ogóle taki pomysł?) ani pedofilią (jeśli chcecie zacytować jakieś badania, najpierw je przeczytajcie).
Powszechnie uważa się, że Amerykańskie Stowarzyszenie Psychiatryczne usunęło homoseksualizm z listy chorób w wyniku głosowania. To kłamstwo powtórzone setki razy. APA zmieniło klasyfikację homoseksualizmu w 1973 roku w wyniku opinii trzech komisji, które prowadziły badania w tym temacie przez kilka lat. Referendum zwołano na wniosek przeciwników tej decyzji, którzy chcieli ją cofnąć.
Jeśli ktoś nie zgadza się z tysiącami naukowców z całego świata i nie potrafi obalić badań, które są podstawą ich twierdzeń, równie dobrze może negować ewolucję, heliocentryzm, kulistość Ziemi albo globalne ocieplenie.
2. Homoseksualiści to ludzie. Nie myślą tylko o seksie, tak samo jak nie robią tego heteroseksualiści. Za to tak samo jak osoby hetero (przeważnie) chcą stworzyć szczęśliwy związek. Mieć się do kogo przytulić, zwierzyć, wygadać, zaufać. Sprowadzania całej orientacji człowieka tylko do jego intymnych spraw jest przejawem ignorancji.
Jest to często również zabawne, kiedy w kontekście krytyki homoseksualistów mówi się o seksie analnym, którego z oczywistych względów raczej nie praktykują lesbijki, niekoniecznie praktykują geje, a który czasami praktykują osoby hetero.
3. Homoseksualiści istnieją tak długo, jak długo istnieje człowiek. Nie można powiedzieć, że "kiedyś" takich rzeczy nie było. Było, tylko że niekoniecznie się o tym mówiło. W szkołach uczymy się o Mironie Białoszewskim, Jarosławie Iwaszkiewiczu czy Witoldzie Gombrowiczu, często nie wiedząc, że nie byli heteroseksualistami. Polecam też poczytać o Michale Waszyńskim.
4. Homoseksualizmu się nie wybiera. Naukowcy wciąż badają przyczyny wykształcania się orientacji homoseksualnej u człowieka, ale jedną z najczęściej pojawiających się hipotez jest ta, że homoseksualizm jest produktem ewolucji, który miał chronić przed przeludnieniem.
Homoseksualizm nie jest skutkiem pobytu w więzieniu, służby wojskowej czy czegoś podobnego. Owszem, u osób zmuszonych do długotrwałego celibatu może się wykształcić homoseksualizm zastępczy, ale z prawdziwą orientacją seksualną nie ma to wiele wspólnego.
W związku z tym wychowanie w duchu jakiejś religii nic nie da. Warto przy tym zauważyć, że homoseksualiści mogą reprezentować najróżniejsze światopoglądy, a co za tym idzie, mogą być zarówno osobami wierzącymi, jak i ateistami czy antyteistami. Działają nawet organizacje zrzeszające wierzących homoseksualistów np. Wiara i Tęcza.
5. Homoseksualiści mogą mieć najróżniejsze poglądy. Wrzucanie wszystkich do jednego worka to głupota. Niektórzy chodzą na parady równości, inni nie (tak przy okazji, na każdym zgromadzeniu może trafić się człowiek niepotrzebnie przykuwający uwagę, ale może warto byłoby spojrzeć na te tysiące osób ubranych normalnie, które są faktyczną reprezentacją zgromadzenia?). Są osoby homo z poglądami prawicowymi, lewicowymi i centrowymi. Każdy człowiek jest inny, orientacja nie determinuje poglądów. Utożsamianie wszystkich osób LGBT z postulatami konkretnych organizacji jest dużym uproszczeniem. Można mieć krytyczną opinię na temat parad równości, pewnych organizacji, działań firm gay-friendly czy obecności wątków homoseksualnych w popkulturze, ale nie powinno się patrzeć przez ich pryzmat na pojedynczych ludzi.
6. Bastion to miejsce, w którym można znaleźć informacje nawet w niewielki sposób powiązane z SW. Informacja o działaniach Lucasfilmu, którymi firma sama się chwali, ma pełne prawo znaleźć się w osobnym artykule. Żyjemy w czasach, w których podobne działania dużych firm są często spotykana i kiedy zaczyna się czerwiec można się spodziewać podobnych akcji. To nie wina autora, że części użytkowników treść może się nie spodobać. Podziały istnieją i będą istnieć, ale mogłyby prowadzić do ciekawej dyskusji i zrozumienia innych ludzi o innych poglądach, a nie bezsensownych kłótni.

Oczywiście, gdyby zwierzęta pedałowały to już by nie istniały, my też.
Pedałowanie = śmierć.

Tylko jeżeli nieLGBT także.

Pomyślałem o tym, dlatego nie wstawiłem...

Clickbait słaby, bo nie trafił na facebooka. A tam to dopiero by się działo...

To ja dorzucę taką ciekawostkę do wszystkich piszących o clickbaicie: post ma o wiele mniej wyświetleń niż o sterowanych droidach z LEGO :)

Moderacja zaciska oczy xD

@bartoszcze I ani jednego bana :O. No chyba, że były jakieś ukryte :P.

Dalej, dalej XD

I tak to sobie tłumacz, tę swoją żałosną w treści i formie wypowiedź.

@Finster Vater
Napisałem co napisałem, w tonie lekko ironicznym, co jest widoczne prawie dla każdego i nie trzeba niczego na siłę wyjaśniać. Twoje tony moralizatorskie - nie tylko w tym poście, po prostu mnie śmieszą, a jeszcze bardziej zdumiewa czepialstwo i wyciąganie jakichś tam urojonych wniosków na podstawie jednego luźnego zdania. Z mojej strony, eot, bo nie ma sensu.

@AJ73 - napisałeś co napisałeś i zamiast wziąć na klatę to idziesz w erystyke. No smutne, ale pewnie inaczej nie potrafisz.

@Finster Vater
Btw., bez obrazy, ale idąc Twoim rozumowaniem, to napisałbym, że życia nie masz ;). Siedzisz na tym Bastionie prawie od świtu do nocy. Nie szkoda tak czasu ? :D

@Finster Vater
Aaa, to już rozumiem, krótko mówiąc, postrzegasz wszystko zer-jedynkowo. Wystarczy jedno zdanie, byś zaszufladkował daną osobę, właściwie to wystarczy jeden komentarz, post. Gubisz się, gdy w jednym zdaniu masz pół-żart, aluzję, metaforę. Innymi słowy masz dość ścisłe, spojrzenie na wiele kwestii, ma być tak-tak. Inaczej nie może być.

Wiesz, mnie to lotto. Ani mnie to irytuje, ani grzeje. Wiem co piszę, mam swoje zdanie, opinię, i nie mam zamiaru zmieniać swojego spojrzenia na różne kwestie, bo konuś się nie podoba co piszę, bądź ma inne zdanie i nie akceptuje mojego. Tyle, forumowy kolego.


To nie jest clikcbait. Okazjonalnie lubię sobie coś dodać do działu różne, ale tym razem wyjątkowo starałem się zrobić to najmniej kontrowersyjnie i obiektywnie. Przekazałem tylko informację z działalności Lucasfilmu (przecież to w pewnym sensie też chwyt marketingowy firmy tworzącej Star Wars).

@AJ73 - tyś napisał. To przecież wiesz o czym piszesz na podstawie własnych doświadczeń, czyż nie? Chyba że zmyślasz ;)

To co ja mam powiedzieć o tych wszystkich narodowych marszach, fanowskich konwentach, wystąpieniach politycznych, twitterowych moralizatorach? Niech sie dzielom tym u siebie w domu ;)

@Finster Vater
Ale na jakiej podstawie wyciągasz tak BŁĘDNE wnioski L-O-L :D

@AJ73 - szczere kondolencje, że masz takie smutne życie i musisz się nim publicznie dzielić.

Redaktor naczelny Bastionu:
- W tym miesiącu główną nagrodę za najbardziej clickbaitowy i najczęściej komentowany artykuł otrzymuje... adam1210leg!

I jeszcze pod kołderką z drugą osobą - domyślnie żoną, trza jak ksiundz psikazał, żadnej przyjemności, bez dotykania, klapsów :D i takich tam. Po boziemu ma być, jak warzywko na warzywku, bo inaczej to świntuszenie i GRZECH normalnie, no i jak tu do spowiedzi ? ;)

Ale jak to jest że dawniej nazywało się to dewiacją (parafilie seksualne i choroby psychiczne nie są ze sobą równoważne i nie muszą wynikać jedna z drugiej) i jest to prawda najprawdziwsza(nazywanie rzeczy po imieniu), choć wolność wyrażania poglądów i zasób wiedzy były dużo gorsze w porównaniu do dzisiejszych czasów, a jak dzisiaj to pewnie przekupieni? - choć badania naukowe mają opierać się na dowodach, a nie o ideologię (tym samym czyni to je potwierdzalnymi). Nie ma powodu do uciekania się do retoryki Stanisława Michalkiewicza i jego obalania lewackich "mitów" i globalnego ocieplenia, bo to wszystko lobby i pewnie spiseg choć facet miał o tym takie pojęcie to żadne.
Człowiek pomimo stopnia wyewoluowania i wyższego rozwoju umysłowego nadal pozostaje w królestwie zwierząt, ponieważ jest ssakiem.
http://snakr.waw.pl/wordpress/czlowiek-jest-zwierzeciem-czy-tego-chce-czy-nie/

A tymczasem, wciskanie czegoś na siłę przynosi skutek odwrotny od zamierzonego:

https://www.cnsnews.com/news/article/michael-w-chapman/poll-youth-acceptance-lgbts-drops-63-45

well played, indeed...

jeszcze dodam... byle by nie pokazywali globusów publicznie

Kiedyś to jak ktoś powiedział że ziemia jest okrągła, to się brało po Bożemu na przesłuchanie i mówiło "choroba", potem przyszli ci "naukofcy" Kopernik i Galileusz i uznali że to normalne i otworzyli tą puszkę Pandory. Dziś prawie cały świat w to wierzy, ale na szczęście niewielka grupka bojowników wciąż walczy o prawdę.

jeszcze dodam.... byle nie robili tego publicznie

@disclaimer
Owszem, dlatego na osoby stricte homoseksualne patrze "troszeczke" (co wcale nie znaczy, że mniej krytycznie) inaczej niż na wszelkiego rodzaju transy i inne chore wymysły dzisiejszego przegniłego gangreną świata. Dawniej, jak to ktoś powiedział homoseksualizm a przy tym inne tego typu "dewiacje" (przepraszam, że nazywam rzeczy po imieniu) był uznawany za chorobe i w momencie jak "naukofcy" stwierdzili "nie nie, trzeba to wymazać i uznać to za normalność" otworzyli puszke pandory, i dali tym środowiskom pałke, którą mogą teraz okładać wszystkich tych którzy dawniej i dzisiaj dalej uważają ją za chorobe i nie chcą zaakceptować tego że kilkaset (czy kilkanaście tysięcy, bez różnicy) osób w skali całego świata stwierdziło "to już nie jest choroba". I dzięki tej decyzji efekty mamy dzisiaj w postaci co raz większego nacisku i rozpychania sie tych środowisk na świecie. Czemu to zrobili? Moge domniemywać że chodzi o pieniądze (bo w końcu w okół czego sie ten świat obraca) a to czy jedna ideologia zniszczy drugą i ją zastąpi bądź nie to dla nich nie ma już większego znaczenia.

Teraz tak, @Eliyah Jako że na część odpowiedziałem wyżej odniose sie do tego że wśród zwierząt również występuje zjawisko homoseksualizmu. W porządku, tylko Ja osobiście uważam że człowiek jest postawiony wyżej w hierarchii od zwierząt. Nie chce tu nikogo obrażać, ale jeśli przyrównujemy sie tak bardzo do nich, to Ja moge popatrzeć na to tylko z politowaniem. Na jakiej podstawie tak twierdze? Przede wszystkim mamy bardziej złożoną inteligencje, wolną wole, i sumienie. W końcu mamy mniejszy popęd do "prymitywnych" zachowań. Oczywiście zdarzają sie wyjątki od przykładów które podałem, ale traktowałbym je jako jednostki chore z różnych powodów, nie będe sie tu na ten temat rozwodził jest mase chorób opisanych i skatalogowanych, które myśle wyczerpują ten temat. Więc mnie ten argument raczej nie przekonuje (mówiąc delikatnie). I oczywiście, zgodze sie, każdy ma prawo do życia takiego jakie chce mieć. Nawet sam uważam, że te całe parady i inne tego typu opisane akcje (jak w artykule) bardzo szkodzą tym środowiskom, więc niech sie nie dziwią bo panuje jeszcze zasada akcja-reakcja również w kontekście tego co napisałem w akapicie wyżej. I g... mnie obchodzi czy ktoś kogoś ładuje w kakao czy w inną część ciała, gdzie i o której godzinie.


Pseudochreścijanie z Polactwa już płaczą :)

O, wy mówicie że oni słabe filmy robią, a oni geje są. Przepraszam, że tak powiedziałem.

Hagan -> Oczywiście, że brak wiary, na szczęście nie byłem szczepiony więc nie jest ze mną tak źle. Polska, Europa, XXI wiek a typ ma poglądy jak Jean Reno w ,,Goście, goście" xDD

@Hagan Chrześcijanin nie powinien wyrażać się w taki sposób o bliźnim.

@Lord Adas za to ty nie masz mózgu od urodzenia, brak wiary to sprawił.

Lucasfilm zrobił dobry ruch. Mam nadzieję że to pomoże trzymać tych homoterrorystów z dala od Star Wars i nie będzie wątków LGBT+JPDL w filmach i serialach.

Hagan -> Twoje teksty można cytować, jako dowody w dyskusji na to, że religia robi g***o z mózgu, coś pięknego xDDDD

Bastion schodzi na psy... czyli w normie.

Jako osoba homoseksualna, która jest w związki małżeńskim ze swoim partnerem od jakiegoś czasu (niestety zagranicznym, znaczy się ślub za granicą nie partner) czytam te hejty o DEWIACJACH i ZBOCZENIACH i z podziwu wyjść nie mogę, że homofobiczne osoby heteroseksualne są tak niesamowitymi znawcami tematu. Co tam, że forum międzynarodowe lekarzy ustaliło na podstawie wieloletnich badań, że homoseksualizm to nie jest nic nienormalnego, co tam, że homoseksualizm spotyka się obecnie u kilkuset gatunków zwierząt (homofobia tylko u 1 - człowieka). Najważniejsze, że osoby pokroju niektórych komentujących są specjalistami, bo w ich kościółku ktoś o tym napomknął <3 Nie jestem zwolennikiem parad równości, nie byłem na żadnej, ale uważam, że każdy ma prawo do takiego życia, na jakie ma ochotę, więc jakim w ogóle prawem ktoś mówi mi jak mam żyć i z kim mam żyć? jak to powiedziano w 1993 - wybór orientacji jest tak samo realny jak wybór koloru skóry.

Redakcja nas zwyczajnie wkręca ot co !. Sezon ogórkowy na Bastionie się zaczął, więc wrzucają i kontrowersyjne tematy ;)

Redakcjo Bastionu nie omijaj żadnych tematów, jeśli są związane tak, czy siak z szeroko pojętymi Wojnami. Gwiezdnymi.

Ja zupełnie nie rozumiem czemu niektórzy się obnoszą ze swoją niechrześcijańską i nieludzką homofobią, nie mogliby się bać tego groźnego LGBT w domu, gdzie nikt ich nie widzi i nikt im nic nie zrobi?

No dobra, przede wszystkim redakcja Bastionu powinna unikać tematów wprowadzających taki rozdźwięk wśród fanów. Fakt, że pod podobnymi newsami tworzy się istne trzęsienie ziemi w komentarzach jest oczywisty, jest to linia podziału społeczeństwa, widoczna też w poglądach politycznych. Tak się dzieje nie tylko w fan-klubie Star-Wars, ale i na portalach związanych z grami, komiksami, książkami, itp. Wtedy ludzie, których łączy sympatia do Luke`a Skywalkera, Thorgala, Geralta czy Jona Snowa, zaczynają skakać sobie do gardeł. Czasem mam wrażenie, że to sami autorzy wsadzają kij w mrowisko i obserwują z rozbawieniem ścierające się fronty dyskusyjne i ewoluujące z postępem dyskusji off-topiki. Dlatego myślę że należy unikać umieszczania takich newsów, a kłótnie ograniczyć do pro- i anty-TFA, TLJ i TPM.

No i jeszcze lewackie kościoły nam tu robio no. Grażyna dej mnie harnasia bo nie wytrzymie.

Samo pojęcie "małżeństwa" jest konstruktem społecznym zmiennym kulturowo stworzonym przez człowieka, z kolei artykuł to jest trochę takie "o tym kim są, co robią, czego pragną wg mnie homoseksualiści, małżeństwo jest obiektywnie tym i tym, utożsamiam je z przedłużeniem gatunku hehe piękno wg Biblii hehe wkładanie w dziurkę i klikanie hehe etc". Co prawda homoseksualizm występuje w naturze, ale tak dygresyjnie, przecież z drugiej strony nie wszystko co występuje naturalnie jest "dobre` lub "korzystne" w danej chwili dla człowieka.

@Hagan
Jakie są naukowe dowody na związek wg dzisiejszych standardów pojęcia "choroby" z inną niż hetero orientacją? Nauka ewoluuje z każdym dniem za pośrednictwem nowych danych. I co ma piernik do wiatraka, że ateistycznych? XD Co klecha powie z ambony to lepsiejsze?
https://www.totylkoteoria.pl/2016/08/mity-na-temat-homoseksualizmu.html

Kurrrła kiedyś to było, wychowanie w patriotyzmie i wierze, a nie teraz te lewusy robią pranie mózgu dzieciom!

KKK 2358. Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji.

KKK 2359. Osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one – stopniowo i zdecydowanie – do doskonałości chrześcijańskiej.

A więc uwaga uwaga, Kościół nie tylko nie uznaje homoseksualizmu za chorobę, ale też głosi że chrześcijanin może (sic!) być LGBT, lecz jest wezwany do czystości, przy modlitwie i wsparciu wspólnoty.

Albo wojsko. Wojsko z każdego zrobi faceta! Tak mi mówili jak nie poszedłem do wojska tylko na studia. Teraz siedzę na nerdowskim forum Star Wars.

Jeśli wychowane w tradycji i patriotyzmie, Komunia Święta i bierzmowanie nie pomogą, to zawsze pozostają egzorcyzmy.

AJ73> Nauka i tak jest lewacka, więc dawno wygumkowana? ; )

@Hagan żyj w tym przekonaniu, że spożywanie wafelka uchroni twoja pociechę przed odchyłami, urocze.

Ale zaraz, czy dobrze zrozumiałem, że Komunia Święta, bierzmowanie, wychowanie w tradycji i patriotyzmie ma wpływ - a może inaczej, jest niejako "lekiem" ma orientację seksualną ? :D, well, musimy więc wygumkować całą wiedzę naukową w tym temacie z książek, amen ;)

@disclaimer od zawsze, termin "orientacja seksualna" został prowadzony przez ateistycznych lewicowych ideologów, wcześniej mówiło się po prostu "choroba".
@Evening Star - myślę że ty z przyjemnością wychowałbyś dziecko na geja lub lesbijkę. Ale spoko, nasze dzieci będą miały I Komunię Świętą i bierzmowanie, zostaną wychowane w tradycji i patriotyźmie, żadne nie będzie miało "odchyłów".

co kogo obchodzi co dwie dorosłe osoby robią w łóżku.

O, dokładnie tak. Po jaką cholerę łazić i krzyczeć o tym na ulicy? Szczególnie w dziurawych gaciach i z pawim piórkiem w tyłku?

Już nie mówiąc o tym, że nadmierna przesada i głoszenie że "It doesn`t matter who you click with" może powodować zagrożenie życia. U tych co za bardzo się wczują w rolę ;)

https://www.lifesitenews.com/blogs/airlines-pro-lgbt-ad-reveals-the-fallacy-of-homosexual-couplings

Tak więc, panowie i panie, w samolotach nadal "klikamy" po staroświecku.

Od kiedy orientacje seksualne są dewiacją?

News napisałem rzeczywiście z własnej inicjatywy, ale jest możliwie obiektywny.

Spojrzałem tylko kto jest autorem newsa i wszystko stało się jasne :P.

O LGBTZ ("Z" od zoofili którzy również należą do tej grupy, chociaż są przez nią dyskryminowani), pisałem już wielokrotnie i zdania nie zmieniłem a powtarzać się nie będę. To co chcę od siebie dodać to tylko to że im więcej takich akcji w których media, wytwórnie filmowe, korporacje, narzucają ludziom zdanie że dewiacje i zboczenia są czymś absolutnie normalnym, albo kiedy dochodzi do tego że w szkołach uczy się dzieci o tych zboczeniach, albo kiedy wyrzuca się ludzi z pracy za to że ośmielili się wyrazić własne zdanie o zboczeńcach, to tym bardziej zarówno to środowisko jak i ci którzy ich promują, tracą szacunek społeczeństwa, czyli skutek jest odwrotny od zamierzonego.

Wszystkim "normalnym" życzę homo dzieci, jeśli jeszcze nie mają :*

@SirStaniak Według definicji niektórych jednak nie taki normalny :P.

Normalny chrześcijanin here, byłem na rzeszowskim Marszu Równości
:O

Cudowne komentarze <3. O ile sama parada może mieć swoje gorsze strony (zresztą jak każda tego typu impreza), o tyle nie rozumiem skąd w niektórych tyle nienawiści. Naprawdę, żyjcie i dajcie innym żyć, co kogo obchodzi co dwie dorosłe osoby robią w łóżku.

Aha ok :D Ale LGBT to nie tylko transseksualiści, jak wynika z twojego postu. I czy nie chodzi przypadkiem w tym właśnie o akceptację m.in własnej orientacji, z którą się urodzili?

Mea culpa, tolerancji i akceptacji również z tego powodu nie uświadczą.

Bastion jak zwykle z wlaściwym sobie poziomem w komentach. Chociaż to zaskakujące, że stare konie siedzące tu po kilkanaście lat nadal mają poziom mentalnego gimbusa xD

v Szacunek to nie to samo to tolerancja czy akceptacja. Na szacunek sobie trzeba zasłużyć indywidualnie.

Wiecie co wam powiem? W pupach to sie poprzewracało ale tym, którzy wpisują sie w propagowanie ideologii zamiast skupić sie na robieniu porządnego filmu (mówie tu akurat w tym przypadku o "Disneylandzie" i LFie). A swoją drogą nigdy nie szanowałem, nie mam zamiaru i nie będe szanował osób LGBTxyz++ z jednego prostego powodu. Sami nie potrafili uszanować tego kim są, kim sie urodzili ale będą wmawiać innym że tak naprawde to czują sie kimś innym i z tego powodu mamy ich szanować. Dla mnie już sam ten fakt dyskwalifikuje ich w moich oczach, jako osoby którym przysługuje szacunek.

Hehe, akurat w temacie kto z kim do łóżka, to głoszący z ambon religię powinni mieć jak najmniej do powiedzenia, szczególnie w takim pięknym kraju nad Wisłą :D

No i prawidłowo. Mam nadzieję, że wrogowie LGBTQ zbojkotują teraz star wars, ikeę, facebooka, twittera...

@adam1210
Też nie wiem, ale w sumie śmieszne że oni próbują udawać chrześcijan.

Oho, Starwarsowi Lewacy w ramach poparcia LGBT będą smagać się wibrostrzami bo odbytach i też będą mieli ból dupy. 😁

Z wzajemnością panie(?)... pani(?)... Vergesso, a jak rosyjska policja pacyfikuje paradę w Moskwie, to dopiero jest rzyganie, po gazie łzawiącym i pieprzowym.

Hagan -> Ale piękne to twoje rzyganie. Co prawda i troche śmierdzące, ale i tak zabawne XDDDD

Nareszcie !, idzie ochłodzenie !. Niższej temperatury i schłodzenia emocji sobie i wszystkim życzę :)

Hagan - to że Ty lub jesteś chrześcijaninem lub jest nimi nawet większość (choć podobno na serio to koło 30%) nie znaczy że możecie narzucać swoją wiarę innym. Niech każdy żyje jak chce i wszyscy będą szczęśliwi :)

SW-Yogurt - tak, "Wieczna Wojna", nie wiem czy piszesz o książce, czy o świetnym komiksie z rysunkami Marvano, ale lektura ryje beret zwłaszcza w ostatnich rozdziałach, gdy większość ludzkości jest LGBT, a na normalnych hetero mówią "cioty" :). SPOILER - a potem nadchodzi era powszechnego klonowania i problem się rozwiązuje :)

@Vergesso, skoro my to starwarsowi prawicowcy to kto ty jesteś? Starwarsowy pedzio?
@adam1210leg - cytuję "...co tak niektórych boli, że ludzie którzy się po prostu urodzili z inną orientacją..." - to boli każdego kto jest normalnym chrześcijaninem, a to jest większość Polaków. Takie zachowania są sprzeczne nie tylko z chrześcijaństwem, ale też judaizmem i islamem, ci ostatni przynajmniej to tępią, Rosjanie również. I nie urodzili się z orientacją, (to głupota powtarzana przez debilnych ateistycznych lekarzy), ale stają się tacy w wyniku doświadczeń życiowych (więzienie, wojsko, itp).

Parady takie piękne ;)

https://www.facebook.com/TheRealRedElephants/photos/pcb.865005247204608/865004123871387/?type=3&theater

Ja tam przejąłem poglądy Mandelli z "Wiecznej wojny". Polecam.

Zawsze mnie zastanawia, co tak niektórych boli, że ludzie którzy się po prostu urodzili z inną orientacją będą mogli chociażby po sobie dziedziczyć lub nie musieć chodzić po ulicy pełni strachu.

Niszczą niszczą coraz bardziej...

Oho, to teraz czekac aż nasi starwarsowi prawicowcy dostaną bólu pupy :D
Dalej, rzygajcie ze złości XD

A potem się dziwią, że oglądalność spada, choć wg. słów pewnej pani profesor, w zwiazkach jednoplciowych rodzi się wiecej dzieci niż w zwiazkach hetero.

Osobiście uważam, że ważne jest aby duże firmy jasno stwierdzały: dla nas jesteście tak samo ważni. Sama forma Parad Równości niestety powinna zostać poddana szerszej dyskusji, bo nie wszyscy zachowują się tam jak przedstawiciele korpo.

Zanim ktoś rzuci kamieniem chciałbym zauważyć, że nawet geje gardzą pedałami.

xD

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.