Różne

P&O 340: Ile czasu zajmuje ci zrobienie projektu?Tym razem pytanie do Douga Chianga o charakter jego pracy.P: Jak wiele iteracji postaci, czy konceptów mechanicznych lub technicznych wykonujesz, zanim uznasz, że projekt który zrobiłeś jest już ukończony?

O: To zależy. Czasem dostajemy projekt właściwie od razu. Ale najczęściej uzyskanie tego efektu zabiera nam tygodnie poprawek. Typowe jest, by projekt przeszedł przez kilka faz. Pierwsza faza projektowania jest dość szeroka, gdzie my staramy się spróbować różnych kierunków i zejść do węższego zakresu. Wówczas zmierzamy w kierunku akceptacji i zaczynamy dopracowywać. To może czasem zająć wiele tygodni pracy, zwłaszcza jak projekt ewoluuje, zanim ostateczny ideał zostanie zaakceptowany. Ostatnim etapem jest zbudowanie modelu lub makiety na podstawie projektu i wówczas także mogą być wprowadzone poprawki.Tagi: Doug Chiang (85) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (449)

Komentarze (6)

@N - Jeśli kasował i płacił, to spoko. Gorzej, jeśli płacił od zatwierdzonych.

Oglądałem panel Douga Chianga z tegorocznego Celebration, bardzo dużo i ze szczegółami opowiadał właśnie w tym temacie.

Poprawiają, poprawiają, a wchodzi GL i im kasuje kilka tygodni główkowania w 10 sekund. Bo liczy się pierwsze wrażenie. xD

Oryginalność nie jest teraz w modzie.

Kiedyś przynajmniej te projekty były oryginalne. Teraz to tylko odgrzewają coś co już dawno temu zostało zaprojektowane i modyfikują w kireunku, w którym nigdy nie powinno iść.

O: To zależy od GL.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.