Różne

SDCC 2019: Wieści o muzeum Lucasa

Na San Diego Comic Con 2019 miała miejsce mała prezentacja powstającego w Los Angeles dokładniej w Exposition Park, muzeum Lucasa Sztuk Narracyjnych. Muzeum będzie koncentrować się na tym, co sztuka może powiedzieć, oraz z jakim efektem historia oddziałuje na ludzi. Muzeum będzie podzielone na sześć sekcji: sztuka amerykańska, ilustracje do książek dla dzieci, kino, komiks, fotografia i świat przed 1950. Znajdą się tu zarówno wczesne egipskie hieroglify wyryte na kamieniach, jak i oryginalne obrazy tła z „Gwiezdnych Wojen”.Nas interesują przede wszystkim elementy około Lucasowe. Jednym z nich będzie model drugiej Gwiazdy Śmierci użyty w „Powrocie Jedi”. Nigdy wcześniej nie był pokazywany publiczności. Ma 182 cm wysokości. Nie zabraknie też grafik Ralpha McQuarriego, w tym słynna scena walki Luke’a z Vaderem z pierwotnych szkiców do „Nowej nadziei” jak i Yoda z „Imperium kontratakuje”. Zobaczymy też wiele scenopisów z klasycznej trylogii. Fani Indiany Jonesa będą mogli zobaczyć Arkę przymierza. Będzie też coś z „Willow”. No i zobaczymy kolekcję mieczy świetlnych z filmów I-VI.

My czekamy na informacje, kiedy muzeum zostanie oficjalnie otworzone.Tagi: Epizod IV: Nowa nadzieja (637) Epizod V: Imperium kontratakuje (498) Epizod VI: Powrót Jedi (464) George Lucas (1019) Indiana Jones (320) Muzeum (21) Ralph McQuarrie (107) San Diego Comic Con (50) Willow (33)

Komentarze (3)

Wykonawcy powinni przylecieć do Wrocka, aby zobaczyć jak nie stosować corianu. ~;)

Dobrze, że nie będzie tam nic z sequeli.

Ładny projekt, ale bardziej kojarzy mi się z architekturą rodem z gry Mass Effect niż ze Star Wars. Marzy mi się żeby kiedyś jakiś fan-miliarder zbudował wieżowiec wzorowany na architekturze Coruscant.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.