Muzyka

Album z nowymi aranżacjami Johna Williamsa już dostępny

popularne serwisy muzyczne


Na początku tego miesiąca w dobrych sklepach i na serwisach muzycznych pojawił się album „Across the Stars” legendarnego wydawnictwa Deutsche Grammophon. Na nim pojawiły się nowe aranżacje tematów z filmów Star Wars w wykonaniu Anne-Sophie Mutter. Skrzypaczka jest legendą muzyki klasycznej, od dziecka koncertuje po całym świecie, jest też laureatką wielu nagród, w tym Grammy. Kompozytorzy pisali dle niej specjalnie utwory. John Williams przygotował na nowym albumie specjalne aranżacje podkreślające partie solowe skrzypiec. "Jest tylko jeden John Williams, to co pisze jest nadzwyczajne. Za każdym razem kiedy idę na jego film i słyszę skrzypcę lub wiolonczelę, myślę chciałabym móc to zagrać! Teraz nareszcie mam te wspaniałe aranżacje wszystkich ikonicznych tematów muzycznych" - powiedziała Anne-Sophie na temat nowej płyty.

Na nowym albumie usłyszeć można cztery utwory z Gwiezdnych Wojen. Dzięki oficjalnemu kontu skrzypaczki na YouTube można ich też wysłuchać online: "Rey's Theme", "Luke and Leia", "Yoda's Theme" i tytułowe "Across the Stars":Tagi: Across the Stars (5) John Williams (385) Muzyka (33)

Komentarze (3)

Słuchałem tej płyty parę razy, ale nie jestem pewien co napisać, na recenzję nie mam materiału ;). Przede wszystkim nie jestem pewien co myśleć o skrzypcach, jako instrumencie solowym. Nie wątpię, że pani Mutter jest na nich wybitna...ale nadal to piskliwe skrzypidła :P. Aranżacje Star Wars brzmią nieźle, zawsze dobrze usłyszeć jakiś Star Wars, choć w sumie niewiele tam nowości. Chyba najciekawiej brzmi temat Rey, który pierwotnie też oparty był solidnie na instrumentach skrzypkowych. Z całej płyty najlepiej brzmi chyba temat z Harrego Pottera, tam w nowych aranżacjach udało się wydobyć najwięcej "magii". Płyta ciekawa, ale John Williams klasycznie orkiestrowo, gdy to on sam decyduje, który głos prowadzi melodię, jest chyba lepszy.

Przesłuchałem dzisiaj na Tidalu całą płytę. Ciekawa i bardzo przyjemna interpretacja. Pewnie przesłucham jeszcze z raz czy dwa zanim odstawię to na bok.

Nikt nie słuchał, że nie komentuje?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Muzyka"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.