TWÓJ KOKPIT
0

Ostatni Jedi

Abrams i Trevorrow o „Ostatnim Jedi”

2019-12-09 21:36:40

Świat koncentruje się na „Skywalker. Odrodzenie”, a przy okazji pojawiają się też nawiązania do poprzedniego film u sagi, czyli „Ostatniego Jedi”.Colin Trevorrow poprosił Riana Johnsona o to, by dołączył do filmu pewną scenę. Pisaliśmy o tym jeszcze przed premiera Epizodu VIII. Wówczas nie było wiadomo, co to dokładnie za scena. Tylko tyle, że nie zmienia nic fabularnie. Teraz Colin wyjawnił o co chodziło. Chciał, by na ekranie Poe poznał Rey i zaczęli rozmowę. Czyli scena na „Sokole” pod koniec filmów, gdzie ta dwójka bohaterów wchodzi w interakcję, to pomysł Trevorrowa.Trevorrow wyraził już wdzięczność J.J. Abramsowi za wykorzystanie niektórych z jego pomysłów. Może relacja Poe i Rey jest jednym z nich.

Abrams jednak odżegnuje się trochę od VIII Epizodu. Mówiąc o „Ostatnim Jedi” podkreśla, że to był przede wszystkim film Riana Johnsona. Scenariusz wydawał się być zabawny, ale wybory których dokonał Johnson to nie są wybory Abramsa. Zresztą jak dodaje reżyser, Johnson inaczej też poprowadziłbym „Przebudzenie Mocy”.

Jedną z rzeczy, która bardzo zaskoczyła Abramsa jest mrok wokół Luke’a Skywalkera. To jest coś, co dość mocno rozmija się z oczekiwaniami, więc w tym sensie Rian osiągnął swoje zamierzenie.
TAGI: Colin Trevorrow (89) Epizod IX: Skywalker. Odrodzenie (415) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (881) Epizod VIII: Ostatni Jedi (516) J. J. Abrams (529) Rian Johnson (309)

KOMENTARZE (20)

 • bartoszcze2019-12-10 20:38:21

  @AJ
  Zrobimy to na forum, a nie taką partyzantkę pod artykułem :)

 • bartoszcze2019-12-10 20:31:29

  Sidious wyeliminował Zakon Jedi, bo zrealizował przebiegły plan.

  "I think it is time we informed the senate... that our ability to use the Force has diminished"

  Pewnie to był ten przebiegły plan, sprawić że poczucie Mocy w Jedi osłabło.

 • Great Saiyaman2019-12-10 19:44:51

  "For over a thousand generations, the Jedi Knights were guardians of peace and justice in the Old Republic. Before the dark times, before the Empire." - kanon

  "Jedi to raczej porazki ponosili. Stworzyli Sidiousa plus pozwolili aby Vader powstał." - herezja

  Sidious wyeliminował Zakon Jedi, bo zrealizował przebiegły plan. Twierdzenie Ruina włożone w usta Luke-a, że Jedi są odpowiedzialni za to, że Sidious doszedł do władzy, dowodzi jedynie skrajnej ignorancji tego człowieka. Luke w Epizodzie VIII jest Sithem, a w każdym razie gada jak Sith.

 • AJ732019-12-10 18:08:44

  Panowie, gdy ogląda się OT, to jest to sensownie poukładane. Oczywiście, można czepiać się dupereli, szczegółów, itp., ale mamy jedną całość. Bez wnikania czy Lucas miał plan, boże natchnienie, czy fuksem tak ładnie się to ułożyło, w sumie.

  Sikłele się wykładają, i prawie każdy to czuje, widzi, wie. To się sypło Rajanowi, który pewnie chciał dobrze, ale wyszło po rajanowemu. Teraz, jak już nie ma kim straszyć w finale, to sięga się po umrzyka, i go wykopuje na siłę z szybu. No naprawdę, czy ktokolwiek taki scenariusz na finał brał pod uwagę ?. Czy jeśli rok temu, ktokolwiek by nam zaspoilerował, że w epizodzie 9 wylezie licz, uwierzylibyście ? ... i jak na ironię, dzisiaj to stare ma ratować nowe, które miało przecież odświeżyć Star Warsy, przywrócić im Moc, sprawić, by ponownie magia na ekranie rozbłysła. Nie tylko wizualnie, rzecz jasna :P
  Można było tą sagę pociągnąć inaczej, można było oprzeć się na Renowcach, można było ściągnąć zagrożenie z unknown regions, można było i Keri dać saber. Wiedziałaby co zrobić :D. Ale nie, trzeba było mocno w ścianę huknąć, by dotarło, że fani widzieli to jednak inaczej.

  Cóż, mniej więcej już wiemy, jak ten TROS będzie fabularnie wyglądał. Nawet finał mniej więcej też już znamy. Pozostają detale, które pewnie namieszają trochę w fabule, ale nie na tyle, by zmienić jej całość.
  Za tydzień, Bastion rozpali się niczym Anakin na Mustafar :P, za tydzień będziemy tu rozkminiać. Ja życzę TROSowi dobrze, życzę by w offisach ładnie pierdykło, nawet by przebili TFA.
  W końcu, tu chodzi o nasze dobro, stawką są nowe filmy, seriale, czy nawet gry. Mam nadzieję, że tak jak EA się nauczyło, tak i Disney pójdzie po rozum do głowy. Hajp na serialowy Mando na pewno im w tym pomoże :)

  #spoken

 • SW-Yogurt2019-12-10 18:01:55

  "(...) mrok wokół Luke’a Skywalkera." - prlowska szkoła filmowa, czyli wystarczy oszczędzić na oświetleniu, aby uzyskać efekt mroku. ~:)

 • maraskin2019-12-10 14:59:40

  Poe to jedyna postać, która mi się podobała w TLJ.

 • Zablokowany 2.02019-12-10 13:35:42

  Nie mogę się doczekać,żeby zobaczyć czy ten film straci kasę czy jednak wyjdzie lekko na plus.

 • DarthMati2019-12-10 12:45:39

  Disney i jego wizja, której nie ma i nie będzie. Już niedługo skończy się to dno dna, jakim jest disneyowska pseudotrylogia.

 • bartoszcze2019-12-10 12:31:59

  @RodzyN
  Bo przecież jak ktokolwiek mógłby nie wierzyć w to, że Disnej nie miał żadnego planu na trylogię, za to Lucas miał z góry zaplanowaną OT od pierwszego do ostatniego kadru!

 • RodzyN jr.2019-12-10 11:57:43

  AJ - pelikany Ci powiedzą, że generalny zamysł był od poczatku, ale RJ dostał swobodna rękę do stworzenia ósemki i dlatego tak jest. A OT wcale nie jest spójna bo Lucas to nawet nie wiedział czy będzie mógł kontynuować SW bo przecież nie wiadomo było czy film będzie sukcesem.

 • bartoszcze2019-12-10 07:56:47

  @AJ
  W innym miejscu, w innym czasie, bo teraz nie bardzo mam czas ni ochotę na rozwijanie :)

 • AJ732019-12-09 22:58:05

  Rozróżniam, i widzę, porównując jedność OT ANH->TESB->ROTJ, i sikłelozę TFA->Error->?

 • bartoszcze2019-12-09 22:50:25

  @AJ
  Bo odróżnijmy dwie rzeczy: uzgodnienie generalnych założeń i decyzje szczegółowe. Mając ogólne założenia co do tego jak należy poprowadzić TFA, Rian zrobiłby je zupełnie inne niż Abrams - i analogicznie jeśli chodzi o TLJ.
  Rian był pod kontrolą, ale zostawiono mu sporą swobodę twórczą.
  A czy się zepną? ROTJ jest zupełnie inne niż TESB, ale nie za spójność je kochamy :)

 • AJ732019-12-09 22:46:45

  Wiem jedno. TLJ jest filmem Rajana. To są jego Star Warsy, jego pomysły, a nie kontynuacja pomysłów Abramsa, który dokładnie jak w powyższym newsie, delikatnie mówiąc ma dystans do tego, co zrobił Rajan.
  Te wrzutki, oczywiście nie mogły pojawiać się wcześniej, czyli zaraz po TLJ, to raczej oczywiste. Ale im dalej od tych filmów, to więcej wyłazi.
  Jestem też pewien, że gdy kurz opadnie po TROSie, i będziemy żyli już nowymi filmami, to co jakiś czas dostaniemy większą porcję tych zakulisowych "rewelacji". Tyle, że wtedy, to już #nikogo. Podobnie, jak teraz.
  Te dwa filmy się nie spięły, nie są jednością, to widać było po TLJ, i nic już tego nie zmieni.
  Ale, ok., jest jak jest, fajn baj mi.

 • bartoszcze2019-12-09 22:19:42

  @AJ
  Ale pamiętasz, że JJ w tym samym wywiadzie przyznawał, że na bieżąco kontrolował co RJ kręci? :)

  Oraz że Driver przed podpisaniem kontraktu na TFA wiedział dokąd Kylo zmierza w EIX? Etc etc...

 • Qel Asim2019-12-09 21:53:10

  Scena tak na prawdę nie potrzebna, zwłaszcza że spotkali się już w TFA (chociaż pewnie nawet nie rozmawiali razem). Niemniej, ich poznanie się to coś oczywistego, patrząc po tym ilu ich leciało Sokołem na koniec TLJ - to spokojnie mogło zostać niedopowiedziane.

  Niemniej fajnie, że rozwiązali tę zagadkę tajemniczej sceny Trevorrova.

 • gwiazdor902019-12-09 21:52:12

  Akurat Luke mi się podobał. To nie tyle mrok wokół Luka co znużenie i doświadczenie życiem. Trudno żeby facet któremu wybili uczniów i który stworzył Kylo i zakon rEn był z siebie dumny.

  Pamiętam jak Luke mówi, że Jedi to raczej porazki ponosili. Stworzyli Sidiousa plus pozwolili aby Vader powstał.

 • Lubsok2019-12-09 21:49:43

  Abrams zapuścił brodę i wygląda jak dziad, więc nie ufam w żadne jego słowa.

 • disclaimer2019-12-09 21:49:09

  Potrzebny był dopiero Trevorrow, żeby dwójka protagonistów nareszcie zamieniła ze sobą chociażby słowo? To ja już wiem, że finalnie do TROSki wzięli nie tego co trzeba :D

 • AJ732019-12-09 21:44:58

  No, i gdzie ta legendarna już współpraca, kontynuacja pomysłów i scenariusza przez RJ, nie było ? ... oh wait :D

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..