Klasyczna Trylogia

P&O 376: Do jakiej Akademii chciał dołączyć Luke Skywalker?

Dziś ogólne pytanie o jedno zdanie z “Nowej nadziei”.P: W Epizodzie IV Luke chce dołączyć do Akademii. Z pewnością nie planował dołączyć do imperialnej instytucji wojskowej tylko po to by opuścić Tatooine? Możecie wytłumaczyć czym jest ta akademia?

O: Akademia jest uznaną i starożytną instytucją, która trenuje młodych kadetów przed ich satysfakcjonującą karierą pośród gwiazd. Ma trzy podstawowe oddziały – Eksploracji, Wojskowości i Serwisów Kupieckich. Gdy Imperium doszło do władzy, zaczęło transformować Akademię by trenowała przyszłych oficerów imperialnej floty gwiezdnej. Wielu młodych mężczyzn i kobiet wcielono w struktury imperialne prosto z Akademii. Akademia to nie jest jeden kampus, ma wiele oddziałów rozrzuconych po galaktyce.

Biggs Darklighter dołączył do Akademii, uzyskał licencję na prowadzenie okrętu nie-wojskowego, frachtowca „Rand Ecliptic”. Luke Skywalker zapewnił Biggsa, że kiedy dołączy do Akademii, nie da się zrekrutować do floty imperialnej, choć nie było jasne jak Luke zamierza uniknąć takiego losu.Tagi: Epizod IV: Nowa nadzieja (641) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (459)

Komentarze (6)

A dzisiaj już nie ma Akademii Ekonomicznej we Wrocku, o czy może przekonać się każdy, kto wespnie się na wysypisko śmieci, której nie jest już wysypiskiem śmieci.

Taka przyszłość, a skończył jako zgryźliwy dziadek-legenda na Ahch-To. ;)

Dziwne, bo Rand Ecliptic to jest wojskowy statek.

Czekał na list z Hogwartu...

Kleksa odpada bo ma imie na L

Kleksa. Akademii pana Kleksa. To przecież oczywiste :P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.