Star Wars TV

Serialowe uniwersum Star Wars

W zeszłym roku zadebiutował pierwszy serial aktorski z uniwersum Gwiezdnych Wojen - Mandalorianin. Obecnie trwają prace nad jego drugim sezonem oraz co najmniej trzema innymi serialami aktorskimi (produkcji o Kenobim, Cassianie Andorze i projekcie Leslye Headland). Na szczegóły dotyczące tych produkcji przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, natomiast portal LRM Online zamieścił kilka plotek, które mogą dotyczyć dalszych planów związanych z serialowym uniwersum Star Wars.



Według źródeł portalu Lucasfilm planuje stworzyć kilka powiązanych ze sobą wspólną osią fabularną seriali. Swoistą inspiracją do tego miała być „Gra o Tron”, tylko zamiast tworzyć jedną epicką produkcję zdecydowali się stworzyć osobne produkcje o każdym z "rodów". Wszystkie one miałyby się jednak w pewnym zakresie przenikać. Pieczę nad tym serialowym uniwersum trzymać ma ponoć Dave Filoni. W jego skład wchodzić miałby „Mandalorianin” i cztery nowe seriale.

Bohaterką pierwszego z nich ma być Ahsoka Tano - może łączyć się to z plotkami o kobiecocentrycznym serialu Leslye Headland. Ahsokę zobaczymy również w drugim sezonie „Mandalorianina”. Drugi serial dotyczyć miałby Boby Fetta - przypomnijmy, że postać Boby pojawić się ma również w „Mandalorianinie”. Bohaterami trzeciego serialu mieliby być Ezra Bridger i Wielki Admirał Thrawn - mieliśmy wcześniej już plotki mówiące o przeprowadzaniu kastingów dla tych postaci. Czwarty z nowych seriali miałby być poświęcony nowej postaci.

Start całego projektu planowany jest ponoć na drugą połowę 2021 roku. Oznaczałoby to, że „Mandalorianin” wciągnięty w to musiałby być bez pełnego planu na całą historię. Trochę czasu przyjdzie nam jednak poczekać, aby zobaczyć czy te plotki się potwierdzą, a jeśli tak to w jakiej formie.

Dwa pozostałe już produkowane seriale (Kenobi i Cassian Andor) miałyby być niezwiązane z powyższym projektem serialowego uniwersum o wspólnej osi fabularnej.



Tagi: Dave Filoni (494) Disney+ (206) Lucasfilm (598) Plotki (1155) Serial aktorski (228)

Komentarze (20)

Przynajmniej wiadomo kto to przeżyje. ~:)

Kylo Ren by nie pokonał Ahsoki w walce. A ona zasługuje na lepszy i ciekawszy koniec.

Filoni, twórca postaci Ahsoki jest tak w niej zakochany, że gotów jest ją wszędzie wcisnąć. Mam mu za złe zepsucie dramatycznego pojedynku Vadera z jego dawną uczennicą poprzez do granic naciągnięte podróże w czasie. Obydwie postacie by na tym zyskały, gdyby pojedynek zakończył się śmiercią jednej z nich. A tak mamy nieśmiertelną Ahsokę, której kres położy dopiero Kylo Ren.

Koleś zrobił dobre seriale, które jestem w stanie oglądać wtóry raz i akceptować nawet z babolami. Teraz mają robić w ten rytm seriale i jestem wniebowzięty.

Ahsoka Cinematic Universe?

Disclaimerze, jak mniemam to miało być prześmiewcze? 😂

Jak dla mnie to spełnienie marzeń 😍

joda100 No, oby. Zakończenie Rebels zrobiło na mnie wielkie wrażenie i chce zobaczyć, co stało się z Ezrą i Thrawnem. Chciałbym zobaczyć Sabine i Ezrę razem, dużo Ahsoki i resztę załogi Ghosta. Ezra był z całą załogą razem praktycznie cały czas przez jakieś 5 lat. I nagle przepadł bez wieści na wiele lat. Musimy się dowiedzieć, co się stało i dlaczego nie wrócił. Pisałem w temacie o losach Ezry i Thrawna co chciałbym zobaczyć w nowym serialu animowanym. Moim zdaniem na tym powinni się skupić, a nie na jakimś cyklu seriali aktorskich o różnych postaciach. Szczególnie, że skończyły się właśnie animowane Wojny Klonów, które zostały bardzo dobrze przyjęte.

Niema się co podniecać bo na razie jedyny pewniak to 2 sezon Mando.

Elrond123 kontynuacja rebelsow napewno prędzej czy później się pojawi

Hmmm trochę dziwne że po Mando serial o Bobie. Dwa seriale o gościach co ciągle w hełmie ? :)

A co z kontnuacją Rebels? Serial z Ahsoką, Sabine, Ezrą i Thrawnem to już do kosza? Miały być poszukiwania Ezry przez Sabine i Ahsokę...

Znowu Filoni? Ja pier**** , czy już nie ma innych twórców? Wzięli by Isenberga od Transformers Animated i by w końcu powstal serial na poziomie.

T O G R U T O C E N T R Y C Z N Y, no, teraz poprawnie :D

Torgu, Tokruce, Togrucentryczny (trudne słowo:P) serial jeden ujdzie, oby tylko chłop nam się nie rozpędził :D

Ja bym chciał serial o znanym łowcy, Djengo Frettcie, ale Togrutocentyczny serial też chętnie pryjmę.

Myślę, że film Waititiego może być filmem na miarę Łotra 1. :)
Filoni z Lucasem i Abramsem (tu zależy, bo ten lubi kopiować) czy nawet Spielbergiem by mogli coś super napisać.

What a story, bartrollo!

Sądzę, że ważniejsze od tego jak by wyreżyserował, ważniejsze by było jak by napisał Epizod IX :)

Jak tak idą w seriale, to chyba o powrocie do filmów nie ma mowy dopóki nie zobaczą jak się sprawi w kinach film Waititiego.

Filoni mógł się brać za sequele (nie no, żartuje :D). Swoją drogą ciekawie się jak by wyglądał epizod VIII lub IX gdyby to on wyreżyserował. Możliwe, że hejtu byłoby jeszcze więcej, jednak nie jestem jasnowidzem.

To raczej Ahsoka Cinematic Universe :D

O matko, Filoni, serialowe crossovery, a we wszystkich i tak będzie Aśka - bo musi :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Star Wars TV"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.