Książki

Kiedy nowa książka z Vi Moradi?

Justina Ireland potwierdziła niedawno obecność Lucasfilmu na SDCC. Ma odbyć się specjalny panel poświęcony książkom i komiksom, który będzie transmitowany na żywo w internecie. Pojawić mają się m.in. autorzy związani z „The High Republic”, którzy obiecują ujawnić nowe szczegóły na temat serii. Być może będą też jakieś niespodziewane zapowiedzi. SDCC odbywa się w tym roku wyłącznie w formie zdalnej w dniach 22-26 lipca.

Pozostając jeszcze w temacie „The High Republic”: Cavan Scott w jednym podcaście ujawnił, że Avar Kriss z powieści „Light of the JediCharlesa Soule'a będzie także prominentną bohaterką w serii komiksowej Marvela. Autorzy rozpisali historie wszystkich głównych bohaterów projektu na lata. My na razie wciąż czekamy na start pierwszej fazy, a ludzie związani z Projektem Luminous już wiedzą, jak zakończą się losy nowych postaci. Lucasfilm tym razem postanowił postawić na dokładne planowanie, a nie opowiadanie historii na bieżąco, jak było w dużej mierze na przykład w przypadku trylogii sequeli. Scott zaznacza jednak, że może zdarzyć się tak, że ktoś z czasem wyjdzie z jakimś ciekawym rozwiązaniem pokroju zrobienia z Dartha Vadera ojca Luke'a. Ustalony schemat ma tylko pomóc wytoczyć pisarzom drogę, a nie być ograniczeniem kreatywności.

Więcej o „The High Republic” w poniedziałek. Tak obiecuje Charles Soule.Kilkaset lat po Wielkiej Katastrofie i erze Szczytowej Republiki w galaktyce panuje Najwyższy Porządek. Wtedy właśnie rozgrywa się akcja książek „Phasma” i „Black Spire” autorstwa Delilah S. Dawson. Ich główna bohaterka, Vi Moradi, pojawi się nawet niedługo jako minifigurka LEGO. Ciekawą wiadomością podzieliła się na Twitterze jej twórczyni. Podobno rozmawiała niedawno z redaktorem Del Rey w sprawie zakończenia trylogii o agentce Ruchu Oporu. Takie rozmowy to nic nowego - wydawnictwo chętnie kontynuuje współpracę ze znanymi sobie autorami. Czy tym razem też coś z tego wyniknie? Bardzo możliwe. Niemal rok temu w ten sposób narodziła się trylogia „Thrawn: Ascendancy”, którą później ogłoszono w październiku na NYCC. Jeżeli Vi Moradi ma powrócić, raczej szybko się o tym nie dowiemy, ale warto podkreślić, że w wydawnictwie o bohaterce nie zapomniano. Kontynuacja jest wręcz oczekiwana, bo „Black Spire” zakończenie ma otwarte.Na koniec kilka obrazków autorstwa Granta Girffina. Część pochodzi ze zbioru „Dark Legends” i wstawiła je wczoraj oficjalna. Dwie to grafiki z „The High Republic”, które autor sam opublikował na Twitterze. Przypomnijmy, że w następnym tygodniu czeka nas premiera powieści „Shadow Fall”, kontynuacji „Alphabet SquadronAlexandra Freeda. Więcej na temat nowej książki i jej powiązań z niedawno zapowiedzianą grą „Squadrons” wkrótce.

Tagi: Cavan Scott (63) Charles Soule (81) Delilah Dawson (43) Grant Griffin (4) The High Republic (Project Luminous) (25)

Komentarze (22)

@adam1210leg - o, dzięki. Aha.
Let me gat this straight. Więc autor bloga (poświęconego wyłącznie wyszukiwaniu takich treści) przegrzebuje tysiące tweetów Freeda - w których generalnie jest on niezwykle miłym gościem i zachwala przeróżnych autorów i artystów (białych facetów też xD ) - aby znaleźć kilka wpisów dowodzących, że Freed jest zwolennikiem tzw. "dyskryminacji pozytywnej". I wtedy, po spędzeniu wielu godzin na stalkowaniu autora i pisaniu artykułu, oskarża go o "obsesję" na tym punkcie. xD
A szanowni Bastionowicze na tej podstawie stwierdzają "hejtowanie facetów, szczególnie białych". :D No zalatuje tu strategią konfirmacyjną.

@adam1210
To jest naprawdę piękne jak niektórzy boją się nawet prostego stwierdzenia faktu.

Slavek - źródło widać jakie, ale pewnie o to chodzi:

https://disneystarwarsisdumb.wordpress.com/2019/10/04/white-male-lucasfilm-author-not-fond-of-white-males/

@thx1138 - tak zupełnie szczerze, masz jakieś linki? Bo czytałem dużo postów Freeda i jakoś nigdy nie napotkałem na jakieś obrzucanie się kontrowersyjnymi poglądami. Wręcz przeciwnie, jego Twitter wydaje się składać prawie wyłącznie z wyrazów uznania dla różnych autorów.
Nie żeby to miało jakoś wpłynąć na mój odbiór jego świetnych książek, pytam z ciekawości.

Nie omieszkam. ~:S

@SW-Yogurt. Jak już przeczytasz, to daj znać czy warto :]

Już się nie mogę doczekać. Chyba.

To sorki tak mi sie wydawalo ze negatywnie podchodzisz. A co do tego że jeszcze niewiele wiemy o high republic to pamiętaj że do premiery jeszcze bardzo dużo czasu i pewnie stopniowo będziemy dostawali jakieś nowe informacje

???, nie bardzo widzę z mojej strony negatywne nastawienie do "High Republic", a już w ogóle nieporozumieniem jest to, że hejcę w temacie. Lekka ironia - owszem.
Należy się, bo właściwie to ile minęło od szumnych zapowiedzi, a co dotychczas dostaliśmy ? ...

AJ73 skoro od początku jesteś sceptycznie nastawiony i hejtujesz to raczej niezależnie co by pokazali to twoja ekscytacja nie wzrośnie

Niech więc Moc Jedi Warriora, będzie z nami, w ten eksajted monday :P

Ekhm, cytacik : "just pulling back the curtain a little, and I am Highly excited for it."
U mnie do dzisiaj poziom eksajted wynosi 1/10. Pliz, zaskoczcie mnie, zszokujcie pozytywnie, bo od samych tłitów, eksajted jakoś nie wzrasta. Dziwne, prawda ? ;)

W USA planują, wydają, a u nas... :(

Mossar -> Twoje porównanie nie ma racji bytu. Gunn rzucał niewybrednymi i nieśmiesznymi żartami za co przeprosił i co o mało nie kosztowało go kariery. Dawson (czy panie Carson i Johnston) zwyczajnie nienawidzą facetów i wszędzie widzą brak "diversity" i uciśnienie kobiet. Zatem są to dwie kompletnie różne sprawy. Natomiast całkowicie zgadzam się, że oceniamy dzieło jako dzieło i autora jako autora. Tweetów Freeda nie widziałem więc się nie będę wypowiadał - jeśli ktoś może mi je podesłać lub gdzieś wrzucić to bardzo poproszę.
Adam -> Nie wiem za bardzo jak skomentować Twój komentarz gdyż mam wrażenie, że Ty po prostu patrzysz lecz nie widzisz. Więc ujmę to tak - nie, nie boimy się świata w którym człowiek będzie traktowany z szacunkiem. Raczej boimy się dokąd ten świat zmierza i jak bardzo jest on zakłamany, a wielu te kłamstwa po prostu pasują.

A to już zależnie od preferncji w sytuacji gdy ktoś pluje mi na głowę a ja udaję, że deszcz pada. to by była hipokryzja. Ja na szczęście mogę głosować swoim portfelem i nie płacę za takie atrakcje. Ale co kto lubi.

Freed robi coś niezgodnego z czyimiś przekonaniami - hejtujmy go i jego twórczość, bo pewnie wrzuca te swoje lewactwo do książek. James Gunn pół życia rzucał chamskimi tekstami na social mediach - nieważne, oceniajmy go za filmy, co kogo obchodzą jego przekonania. Właśnie tak wygląda hipokryzja wielu ludzi.

Tak, na pewno biały facet hejtuje białych facetów za to, że są białymi facetami. Znajdźcie sobie jakieś ciekawe zajęcie,a nie szukacie dziury w calym. Nienawidziwcie nowego kanonu Star Wars - to już wiemy; boicie się świata, w którym każdy człowiek będzie traktowany z szacunkiem - to też! Więc k...arabast, po co powtarzać po raz setny, tylko w inny sposób?

/nieszczęście/

Wolf Sazen -> Tam nawet Filoni podziela ten światopogląd. Na szczęście w internecie nic nie ginie. No, dla niektórych na niesczęście, zależy w jakich kategoriach ktoś to postrzega.

thx1138 -> Komentarze Dawson widziałem, ale że Freed też w lewo ześwrirowany? Ehh..

Czekam juz na the high republic bardzo. Mam nadzieję że uroboros to wyda. No i na alphabet squadron tez licze

Dawson i Freed czyli duet aktywnie hejtujący na tweeterze facetów, szczególnie białych?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.